Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez milyen családi...

Szerintetek ez milyen családi helyzet? Jó vagy rossz a gyereknek?

Figyelt kérdés

Ismerőseimről van szó, eddig álompárnak tűntek, de most megtudtam róluk, hogy tulajdonképpen csak egymás mellett élnek mióta megszületett a gyerekük 7 éve. Régi barátok, becsúszott egy gyerek, "együtt" maradtak, közben mindkettő folyamatosan félrejár. Piszok gazdag mindkettő, szóval nem a pénz tartja össze őket, bár a pasinak több van ez igaz, de a nő is simán 7jegy szám körül keres ahogy én sakkozom. Barátként tekintenek egymásra. Testiség sincs köztük ahogy hallom, szóval tényleg nem értem miért élnek együtt.

Tudom, hogy nem az én dolgom. A gyerek is jó hangulatban nő fel, ezt nem kétlem, mert jól megvannak így, csak nem látom az értelmét. Mi lesz ha kiderül hogyan nőtt fel? Ti nem lennétek gyerekként csalódottak? Hogyan adják így át a szerelem jelentőségét?



2013. szept. 4. 10:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Ő dolguk, bár nem nem maradnék együtt így a másikkal. Talán elválnak ha az egyik szerelmes lesz.
2013. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
a gyerek szerintem nem tud a kilengésekről, van két szülője, anyagi jómód, ha foglalkoznak is vele, neki szerintem ez jó. Ha valamelyik fél szerelmes lesz és elköltözik, na akkor borul minden. De lehet, a párnak így jó, semmi kötöttség, egymásnak mindig ott vannak. Hány helyen van még megcsalás, elhidegülés, csak nem kötik mindenki orrára...
2013. szept. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Karrierista emberek. Gondolom együtt agyalják ki a havi millákat, ami nekik a legfontosabb. Megbíznak egymásban, és valószínű nem is nagyon fognak külön menni, max 1-1 du*ás idejére, bulizgatni, szórakozni. A szerelem jelentőségét sok marakodó család még ennyire sem adja át, úgyhogy ez hülye kérdés.
2013. szept. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%

Én sosem tudnék így élni, és a gyerekemet sem hoznám ilyen helyzetbe.

De tényleg az ő dolguk, sajnos ennél csak rosszabb sorsok vannak...

2013. szept. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem érdekelne más ember,ahogy nem is érdekel, és nem szólnék bele ki mit miért tesz, hogy él.
2013. szept. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%
A gyerek szemszögéből nem, nme jó a helyzet. Az, hogy jól keresnek és nem csapkodnak nem előny ebben a helyzetben. A szülők párkapcsolati mintát adnak át a gyermekeknek, nevelésük során. A gyerek azt tanulja meg, hogy így bánunk azzal, akit szeretünk. Nem öleljük meg, nem csókoljuk meg, nem kedveskedünk neki. Ami fontos, hogy jól keresünk és csend van. Nem valami jó alap egy boldog életre, szerintem.
2013. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy vannak ennél rosszabb helyzetek, de ez sem a legjobb. A gyerek valóban nem lát veszekedést, sőt még öleléseket és hülyéskedéseket is láthat, de ez nem párkapcsolat, hanem barátság. Bár engem is "átvertek", de a gyereknek akkor is le fog esni egy idő után, hogy mi a helyzet, vagy valaki felvilágosítja. Én nem szeretném ha a szüleimről kiderülne, hogy mindkettő félrement.. De lehet én vagyok túl maradi. Az tuti hogy karrieristák, talán tényleg emiatt vannak amúgy együtt, pénz van dögivel, valahogy megoldják a gyereknevelést együtt és dadával, de ez akkor sem jó szerintem.
2013. szept. 4. 10:52
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Azt nem tudhatjuk, hogy a gyerek előtt mit mutatnak, vagy mit csinálnak a ház falain belül. Lehet, hogy történik egy-egy ölelés, puszi. Nem csak úgy lehet átadni a gyereknek egy családi, párkapcsolati mintát, ha minden alkalmat megragadunk arra, hogy a gyerek mindenképpen lássa ahogyan csókot adunk a másiknak stb.

Azért mert a testiség nincs jelen, attól még szórakozhatnak nagyokat, nevethetnek, csinálhatnak közös programokat, ami építő jellegű,és jobb, mintha folyamatos veszekedésben, ajtócsapkodásban nőne fel. A lényeg, hogy a normális emberi bánásmód, a szeretet, és a normális emberi kapcsolati minta előtte van. Nyilván ha az a gyerek majd felnő és lesz párja, szerelmes lesz, akkor fog a párjának csókot adni, meg fogja érinteni..és nem arra fog gondolni, hogy "juj, nem adok puszit mert anyuék sem adtak egymásnak", vagy nem fogom meg a kezed mert apu sem fogta meg anyuét" . szerintem ez hülyeség..

Vannak olyan emberek is, akik úgy nőttek fel, hogy a szüleik kimutatták a szerelmes egymás iránt, nem szégyenlősödtek a gyerek előtt ha pusziról, csókról ölelésről volt szó, de pl a gyerek ódzkodik a nyilvános csóktól a párjával "mert az nem tartozik másokra is" címszóval..

2013. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem a gyerek elvan, csak mivel nem tudja milyen egy igazi család ahol szeretik egymást a szülők, vannak vidám közös programok, felnőve ő sem fog különb párkapcsolatban élni, mivel csak ez a mintája van.
2013. szept. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%

8-asnak üzenem, hogy a gyerekek nem hülyék és pontosan érzik, ha a szüleik között "nem húz a mágnes" csak színjátékot játszanak.

Még a legkisebbek is levágják azonnal.

2013. szept. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!