Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell nekem elfogadni a...

Miért kell nekem elfogadni a párom családját?

Figyelt kérdés

Több éve párkapcsolatban élek, egy tőlem 5 évvel idősebb férfival.

Köztünk minden jó, ő dolgozik, több zakmát kitanult, egy percig sem volt munkanélküli, vagyis addig amíg egyikből a másik meló helyre át nem ment.

Sosem bűnözött, és én csak ő szeretem és nem a családját, aki nem dolgozik, az édesapja évek óta nem dolgozott, az édesanyja is csak szülni tudott, 6an vannak testvérek, ebben a mai világban ez nagyon sok. Párom testvére, 20évesen 2 gyermek édesapja, és ő is sokáig munka nélküli volt.

Az egyik bonyodalom a másik után, ha haza látogatunk hozzájuk, állandóan csak a sajnálkozás, a kéregetés van.

Gondolom kiderült belőle hogy félig roma a család, az anyuka.

Én nem tudom elfogadni a családot, és már a gyerek vállalásnál megfordult a fejemben hogy mi lesz ha a gyermekem túl sötét színű lesz mert mondjuk hasonlítani fog a dédi mamára?


2013. szept. 11. 09:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
11%
Ezt érezteted is a pároddal, hogy mennyire lenézed a családját?
2013. szept. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
8%
Hogy miért kellene elfogadni? A párod iránti tiszteletből és szeretetből. Ha ez nem motivál, akkor nem szereted a párod talán, ezen még nem gondolkodtál el?
2013. szept. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

Aki nincs benne, nem tudja milyen, ne foglalkozz a sok libsivel.

Nálunk a barátnőm félig roma az anyja révén, nekem is vannak ellenérzéseim.

Barátnőm diplomás, normális ember, de nekem sem szimpi a családja. Náluk mondjuk nincs is több gyerek rajta kívül, de a szüleit nem igazán kedvelem az idióta magatartásuk miatt. A gyereküknek semmit nem segítenek, de azt elvárnák, hogy mi támogassuk őket minden szempontból.

Nehéz ügy.

2013. szept. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Szerintem is, hiába a tisztelet ide vagy oda.

A páromat tisztelem, de mit tiszteljek egy olyan embert aki nem dolgozik, mert nincs kedve, inkább támaszkodik a gyerekekre, és ne felejtsük el, rátok is, akik itt vagytok, mert ti dolgoztok, és az adóból vonódik le.

2013. szept. 11. 09:23
 5/23 anonim ***** válasza:
80%

A párodnak kellene azt éreznie, hogy nem támogatja őket a végletekig és kész. Ha hazamentek hozzájuk, akkor összeszorított fogakkal kibírjátok azt a két napot, nem szórajátok a pénzeteket mindenkire, aztán hazamentek és egy darabog nyugi van.

Én inkább azt érzem, hogy a párodat sem fogadod el, ami a származását illeti, mert azon aggódsz, hogy mi lesz ha sötét bőre lesz. Benne van a pakliban...

2013. szept. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
43%
A körülményektől függetlenül is a párod hozott egy döntést. Hogy elfogadja -e a saját családját vagy sem. Ha tiszteled őt, ebben a döntésében támogatod. Ugyanis ha nem, akkor két tűz közé kerül, és ez rányomja a kapcsolatotokra a bélyeget. HA a párod felismeri, hogy a családja mennyire különböző tőletek és ez a viselkedés a ti életetekbe nem fér bele, akkor az más tészta. De mindenki tudja, hogy a romák maximálisan összetartóak. Ti választottatok egy roma párt magatoknak, hát mire számítottatok? Én nem választanék roma párt, akármilyen intelligens, rendes, mert tudom előre, hogy nem szeretnék a családjához tartozni. Tehát a kérdés olyan, hogy veszel egy kutyát, és megkérdezed itt a gyakorin, hogy minek kell neked elfogadni azt, hogy szőrös.
2013. szept. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen nincs, hogy parancs szóra tisztelünk és elfogadunk valakit, valakiket. Szerintem elég, ha normálisan viselkedsz és beszélsz velük! Miért kellene tisztelned és szeretned őket? Csak mert a párod rokonai? Ez butaság! Ez ember van, hogy a saját rokonait sem szereti, nem még másét...A barátokat meg lehet válogatni, a rokonokat nem...tiszteletet pedig ki lehet érdemelni, de muszájból max megjátszani lehet...
2013. szept. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
34%
Így jár aki cigány társat választ magának! Eddd meg a főztödet! Mit gondoltál a retkek megváltoznak, vagy Te kedves kérdező, megváltoztatod őket? Inkább le fogsz süllyedni a szintjükre, ez a gyakoribb eset! Fogadd már el őket!!!!
2013. szept. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
7-es, neked szövegértési problémád van! A párját igenis tisztelni és szeretni kell az embernek normál esetben, ha már vele van. A rokonságnak csak az elfogadásáról van szó!
2013. szept. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%
Ez eléggé nehéz helyzet, de nekem is lennének fenntartásaim. Nemcsak a bőrszín miatt, hanem amiatt az értékrend miatt is, amit a nagyszülőktől látna a gyerek. A helyedben őszintén megbeszélném az aggályaimat a párommal, még ha nehéz is lenne szóbahozni a dolgot. Ő mit gondol arról, ahogy a családja él? Mennyire erős a kapcsolata a szüleivel? Ő milyen értékek szerint nevelné a közös gyereketeket? A bőrszínt egyébként örökölheti, de annál sokkal fontosabb, hogy mit is látna a nagyiéktól, milyen viselkedést.
2013. szept. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!