Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elviselni a...

Hogyan lehet elviselni a párom családját? Hogyan tudnám elfogadni, hogy részei lesznek az életemnek?

Figyelt kérdés

Tömören szeretném megfogalmazni az egyébként nem egyszerű dolgot. Sajnos akaratomtól függetlenül nem alakult jól a viszonyunk a barátom semelyik családtagjával sem. Előttem egy ideig jópofiztak, majd kezdtem visszahallani dolgokat, aztán már a szemembe is megmondták, hogy megtesznek mindent azért, hogy ne legyünk együtt a párommal. Sok sértés érte őt is, illetve engem is. Előttem is már rossz viszonyuk volt a barátomnak a családjával, de igazán rosszra csak kb. fél év együttlét után fordult - ekkor mentünk a gyámhatósághoz. (Még csak 17 éves volt.) Az anyja nem engedte, hogy elmenjen onnnan, a helyzet nagyon elmérgesedett. Végül odáig fajult, hogy nem látogatott haza. (Sok információ tartozna még ide, pld. milyen körülmények között élnek és milyen életstílusban, de a lényeg, hogy ők megelégednek egy kevésbé igényes életmóddal, csak legyen alkohol és cigaretta és mulatós zene, addig minden rendben van. A mi családunk viszonylag konzervatív és művelt, csak úgy, mint a barátom nagyszülei.)


1,5 után megint el kezdett hazajárogatni. Először csak a kocsiját kérték el, majd neki kellett fát vágnia, pénzt kértek el, egyre több minden történt - mindez a hátam mögött. Teljesen véletlenül tudtam meg a mamájától ezeket. Természetesen rosszul esett, hogy nekem ezeket nem mondja el és hogy ebből megint viták keletkeznek. Rengeteg összetűzésünk van, mert ő ragaszkodik hozzájuk, annak ellenére, hogy hogy bántak vele és én ezzel nem tudok megbékélni. Nagyon elszomorít, hogy én próbálom felhívni a figyelmét ezekre, miközben ő mindezt uszításnak vagy ellenségeskedésnek veszi (persze eddig az ő családja nem fogadott el engem...).


Nem tudom magam arra kényszeríteni, hogy mindent csak nyeljek le, amit a fejemhez vágtak és vágjak jóképet mindenhez. Pedig nem mondhatom azt, hogy ne menjen ki hozzájuk... Előre rosszul vagyok, ha arra gondolok, hogy majd egyszer az ő gyermekét tartva a kezembe beállítok és úgy bánnak vele, mint egy ismőrük gyerekével (akibe alkohol akartak iktatni és úgy megnyavarták, hogy 5 perces bömbölés szólt karácsonyi zene helyett a vacsoránál). Borzalmas érzés, hogy a párom biztonságban tudna egy gyereket mellettük. Ő nem hajlandó megérteni, pedig ott nőtt fel és őt is bántották eleget, hogy én nem szívesen tervezném meg így az életemet előre.


Mivel ő nem hajlandó semmiféle kompromisszumra, tudna valaki segíteni, aki hasonló helyzetben van? Hogyan tudnék nem ezzel foglalkozni, könnyedebben és nem idegesen kezelni ezt az egész ügyet? A barátomra ilyen téren nem számíthatok - a tipikus 'megszoksz vagy megszöksz' esete. Nekem az előbbit kell választanom. Segítenétek, hogy ezt mégis hogyan tudnám elrendezni magamban?


Köszönöm előre is!


2013. jan. 15. 11:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Tipikus vagy megszoksz vagy megszöksz eset.
2013. jan. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom. A kérdés arra irányult (lehet nem voltam egyértelmű, kicsit feldúlt vagyok), hogy hogy lehet mogszokni ezt?
2013. jan. 15. 11:24
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Költözés nagyon messzire? (lehetőleg másik kontinens)

Évente egy látogatást meg kibir mindenki

2013. jan. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Sehogy vagy megszokod így ahogy van vagy lelépsz.

A barátodat ők nevelték fel soha nem fog rájuk úgy gondolni mint te, főleg hogy írtad hogy a nem hajlandó kompromisszumra.

2013. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Miért kellene azt választanod, hogy "megszoksz"?

Ha igy állsz a dolgokhoz,akkor ne csodálkozzál, hogy igy bánnak veled.

En nem maradnék a pasi mellett, ha a családja teljesen kiközösit. Viszont te sem érzed magadat jól egy "müveletlen" családban. Akkor minek maradsz a párod mellett és a családja mellett, ez a késõbbiekben sokkal rosszabb lesz.

2013. jan. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Sehogy nem tudod megszokni. A barátodnak kéne végre döntenie, hogy veled akar-e élni, vagy a szüleivel? El kéne már határoznia magát, hogy végre leváljon a szülőkről. Az ilyen férfiakkal nem tudsz mit kezdeni. Ha nem válik le róluk, akkor ez így marad. Te leszel a rossz-gonosz aki ellopta az ő kisfiúkat és ő ezt meg szó nélkül hagyni fogja. Barátnőm szintén ilyen kapcsolatban volt. A hapsija amikor szabadnapos volt, akkor a nagyszüleit látogatta, meg vérnyomást mért nekik, bevásárolt, meg ilyenek. 35éves volt. Nem tudta elhatározni magát, hogy egyszer a talpára álljon és NEMet mondjon. Így barátnőm szakított vele.
2013. jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Mit akarsz tulajdonképpen? A párodat akarod a családja ellen nevelni? Felejtsd el! Te akarsz hozzájuk idomulni? Azt is felejtsd el. Olajat keversz vízzel. Sok fáradsággal, lemondással ideig-óráig látszateredményeket elérhetsz(a mellékelt ábra is mutatja)de végül marad minden a régiben és te feleslegesen ölted bele az idődet, energiádat. Suba subához, guba gubához! Na, legyetek jók!
2013. jan. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem a családját választottam, hanem őt. Szeretem őt és ő is engem, együtt tervezzük az életünket. Próbálom vele szépen megértetni, hogy mi segítene nekem, hogy könnyebben feldolgozzam, ezt néha be is tartja, néha pedig tehernek érzi. Az egyértelmű, hogy velem akar élni és nem velük, csak a lehetőségek nem adottak. Addig viszont valahogy le kell küzdenem magamban ezt a mindennapos feszültséget. Csak azt nem tudom, hogyan.


Költöznék én messzire is :) Csak nincsen miből. Neki lehet, hogy lesz Németországban munkalehetősége, de én nem tudok vele kiköltözni csak úgy.

2013. jan. 15. 11:34
 9/15 A kérdező kommentje:

A segítség alatt nem azt értem, hogy válasszon köztünk. Hanem azt, hogy nekem azt mondja, velem akar élni, de a tettei homlokegyenest mást mutatnak


A nagyszülei nagyon szeretnek engem, őket rendszeresen látogatom. Velük sem bánik mindig úgy, ahogy megérdemelnék, ahogy velem sem. Valamilyen problémája van azzal, ha valaki törődni próbál vele, egyből korlátozásnak veszi.


Én szeretném megoldani a problémát, szeretnék vele lenni. Valamilyen módszert keresek, hogy hogyan.

2013. jan. 15. 11:36
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem min csodálkozol ennyire. Ő ebben nőtt fel, ő tudja legjobban, hogy mit tettek ellene a szülei, nem hiszem, hogy neked kellene ezt megmagyarázni neki! Maximum a saját sérelmeidet hozhatod fel indokként, minden mást támadásnak vennék én is.

Ha a gyerekkora ellenére, ő még sem szeretne örökre megválni tőlük, akkor nem tehetsz mást, minthogy lenyeled és nem szólsz bele, hogyha ő ki akar menni a családjához, bármiért is megy oda...

Ha közös gyereketek lesz, akkor pedig egy ebédet, vagy egy délutánt kibírtok közösen a nagyiéknál, aztán 3 hónapra ismét el lehet felejteni a nagy családi összeborulást.


Szerintem túl bonyolítod ezt... Ha a gyerekkori traumákat megélt párod képes ott állni a szülei mellett, akik mindezt okozták neki, akkor te miért nem vagy képes legalább annyiban támogatni a párodat, hogy elfogadod, hogyha ő kijár hozzájuk!?

Igaz, hogy nem a családját választottad, hanem őt, viszont így vagy úgy, de a családja vele jár. Ő hozott egy döntést, szeretné tartani velük a kapcsolatot. Neked illik ehhez alkalmazkodni!


Hogy elutasítja a törődést, az pedig nyilván egyértelmű, hogyha egyszer nem olyan környezetben nőtt fel, ahol ez megszokott volt. Mindig mehetett a saját útján. Az hogy most valaki törődésből tanácsokat osztogat neki, valószínűleg nem látja azt hogy miért teszi, csak azt hogy nála mindenki mindent jobban tud!

2013. jan. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!