Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire túlzás ezzel foglalko...

Mennyire túlzás ezzel foglalkozni?

Figyelt kérdés

A nővérem és a barátja velünk lakik 3 éve, anyukám rákos már 10 éve ,a rokkant nyugdíjából élünk.

A nővérem is iskolába jár, a barátja pedig hol dolgozik, hol nem, és vele nem foglalkozik a családja, így a mi házunk az otthona.

Viszont ő nem támogat minket anyagilag, de szerencsére anyukám az átlaghoz képest jó nyugdíjat kap, de a gyógyszerei miatt nehezen húzzuk ki a hónap végéig.


Az eset még augusztusban történt, azaz 2 hete, hónap vége volt, anyukám még nem kapott pénzt, 2 napra volt 5 ezer forintunk, amiből anyukám 3 ezer forintot nagylelkűen odaadott a nővéreméknek,hogy elmenjenek a városba sétálni, fagyizni, de persze úgy gondolta,hogy ebből visszahoznak, csak az a biztos ha több pénz van náluk.

Ebéd után mentek a nővéremék, ebédre felfalták a fél konyhát, nagyon sok mindent ettek, volt desszert,előétel, nagyon sokat főzött anyukám.(nem is baj,hogy megették, azért volt, nem erről van szó)

Aztán mielőtt elmentek volna a nővérem barátja mondta,hogy majd még esznek egy lángost a városban és csak annyit költenek, anyukám arcára pedig kiült a döbbenet,hogy ennyi kaja után még lángost is esznek, és felsorolta nekik,hogy mit ettek, majd rákérdezett,hogy erre még lángost?!Aztán a nővérem barátja látszólag elgondolkodott és ezt mondta "Na jó nem...de azért egy gyrost megennék"

Nem azért mondta anyukám,hogy baj ,csak hát azért ez nem semmi az után hogy mennyit megettek...

Persze aztán be is váltották ezt a mondatot, 2500 forintot elköltöttek a 3 ezerből,anyukám pedig úgy gondolta,hogy csak egy fagyit vesznek, tekintettel,hogy nincs pénzünk 2 napig, és így nagyon szűkösen jöttünk ki 2 ezerből.(2500-ból)

Anyukám nem szokott kiakadni ilyeneken, de azt mondta hogy ez azért ledöbbentette/felháborította, és majd beszélni fog velük emiatt, de ez nem történt meg, s engem is dühít egy kicsit, nekem már több szempontból is elegem van a nővérem barátjából, de türtőztetem magam, meg az igazat megvallva nem vagyok egy túl határozott egyéniség, így nem tudom,hogy mikor van az,hogy elég volt.

Ha már késő is emiatt szólni, de később szerintetek fel lehet ezt hozni,hogyha valami hasonló képen akarnak visszaélni anyukám vendégszeretetével?

Szerintetek is túlmentek egy határon vagy beleférhet?


2013. szept. 13. 17:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Anyukáddal kell beszélniük vele nem neked.

Anyukád is hibás mi a fenének engedi meg, hogy a gyereke együtt éljen valakivel amíg csak tanulnak. Majd együtt élnek ha megteremtik hozzá a feltételeket.

2013. szept. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért engedtétek, hogy a fiú ott lakjon? Menjenek albérletbe!
2013. szept. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ott él 3 éve, és néha ad csak pénzt? Miért nem szabtatok feltételeket? Miért nem fizet fixen egy összeget havonta?
2013. szept. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Mert anyukám sajnos ilyen, és én nem tudok ezzel mit csinálni.

Visszaélnek a türelmével.

2013. szept. 13. 17:11
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem néha ad pénzt hanem SOHA.

Legalább is 3 év alatt nem adott, és ha dolgozik akkor is magára költi (telefon,ruha, stb...)

2013. szept. 13. 17:11
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de néma gyereknek az anyja se érti a szavát. Ha anyukád úgy gondolta , hogy 5000 ből csak 3 mat költsenek akkor miért nem mondta? A ló is addig eszik míg van előtte kaja. Ha szarul álltok nem kell szórni a pénzt. Aki fagyizni akar az dolgozzon. Én egész nyáron nem fagyiztam , sőt nyaralni sem voltam 5 éve, mert nem telik rá. Ennyi.
2013. szept. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hozzá tette,hogy egy fagyit vegyenek, és hogy ne nagyon költekezzenek mert ennyi pénzünk van ennyi ideig.

Nem érdekelte őket.

2013. szept. 13. 17:13
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocs de akkor anyád hülye.

3éve eltart +1 személyt! elején meg kellett volna mondani, hogy figyel havi X ezer forint, meg házimunka meg stb.

meg utolsó forintot odaadja???

bocsi, de mi lesz ha anyud holnap meghal? miből éltek????

2013. szept. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Anyukám egy jó indulatú,türelmes, mindenkivel kedves, és mindenkiben a jót látja, látja hogy a nővérem ezzel a fiúval boldog és ezért nem akar beleszólni, ez pedig ezzel jár,hogy kihasználják, ami viszont már engem zavar.
2013. szept. 13. 17:16
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
És a kedves nővéred (a lánya!) meg az ingyenélő hapsija nem látja, hogy anyud beteg és nincsen pénz? Majd koppannak, ha elapad a pénz.
2013. szept. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!