Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Adott egy fiatal gyerek 26 éves, sajnos a családja még júniusban kidobta őt otthonról. Mindig csinálta a cirkuszt otthon, balhézott,pedig annak ellenére a nagymamájától elég sok mindent kapott. Sajnos tudom, hogy igazuk van a nagyszüleinek, anyukájának, mert ilyen embert én sem sajnálnék, de most mégis. Tudni kell ez az ember elég buta, munkája alig van, itt-ott dolgozik egy kicsit, hogy napi 1-2 Ft-ja meglegyen. Nyáron egy közös barátunk befogadta, de 1 hete onnan is elzavarták. AZÓTA AZ ÉN KOCSIMBA ALSZIK, én sajnos mást nem tudok neki segíteni, mert nálunk nincs hely. Minden nap adok neki enni, inni, cigit stb. Mást nem tudok tenni. Ugye eléggé hidegek vannak már és sajnálom ( tudom, hogy nem kéne), de itt van és látom és nembirom nem sajnálni. Mit lehet ilyenkor tenni? Most szép lassan megfogy kint fagyni? Próbálok neki olyan munkát nézni, ahol a szállás megoldható. Eddig nem találtam.

2013. szept. 15. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Adott egy fiatal gyerek 26 éves....

Hát igen, fiatalnak fiatal, de nem gyerek...már rég nem az!!!Ez ereje teljében lévő fiatal ember!!!Menjen dolgozni.

Biztos megvolt az oka a családjának, hogy kirakták otthonról. Hiába sajnálod, hiába keresnél neki munkát, valószínű nem becsülné meg magát. Ha ő nem szedi össze magát, link, akkor az utcán fogja végezni.Neki kell akarni megváltozni!!!

2013. szept. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Így ahogy mondod...link az egyszer biztos ( nem kéne sajnálni tudom) de most mégis nézzem ahogy itt megfagy? Ha nem itt lenne előttünk nem is érdekelne, de így? Ha megfagy majd még én járkáljak a rendőrségre?
2013. szept. 15. 08:17
 3/7 A kérdező kommentje:
Mit csináljak vele, ha elküldöm még lehet, meg is ölné magát aztán majd még nekem lenne lelkiismeret furdalásom, nem tudom tényleg, hogy mit tegyek.
2013. szept. 15. 08:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vállalhatsz felelősséget mindenkiért. Nem beteg, nem öreg! Küld el!

Ha lelkis vagy, biztos nehéz, de egyszer kell megtenni.

2013. szept. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Te nem tudod megmenteni önmagától, de ha ennyire nem bírja el a lelkiismereted, hogy csak úgy sorsára hagyd, keress fel egy szociális munkást, ő tud tanácsot adni, mit lehet tenni ilyen esetben. Rengeteg ilyen hely van, de nekik is végesek a képességeik, csak azokon tudnak segíteni, aki akarja. Én sem tudnám csak úgy kitenni, mert nekem is lelkiismereti furdalásom lenne miatta, akkor is, ha egy link tróger. De az sem megoldás, hogy a fejedre nőjjön, te tartsd el cigivel, kajával.
2013. szept. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nem véletlenül dobták ki a szülők is meg a nagyszülők is. Sajnos nem tudsz neki segíteni, mint keresel neki nappali meg éjszakai hajléktalan melegedőt, esetleg adsz neki ruhát, ami nem kell. Vannak ételosztások hajléktalanoknak, meg ilyen információ, ahol össze szoktak gyülekezni, ott adnak nekik tanácsot, alkalmi munkákat, ilyesmi. Oda irányítsd el, nem lakhat a végtelenségig a kocsiba, abból neked lesz bajod a környék előbb-utóbb háborogni fog. Vedd rá hogy menjen dolgozni, fizessen olcsó szállást, tartsa el magát, addíg, amig nem csúszik le teljesen. Minél később szedi össze magát, annál nehezebb lesz neki felállnia.
2013. szept. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt. Megoldódott a helyzet.
2013. szept. 17. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!