Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ebben a helyzetben...

Szerintetek ebben a helyzetben kinek kéne "engedni"?

Figyelt kérdés
a barátom kb egy hét múlva vizsgázik, ez nagyjából minden gondolatát és idejét leköti. De már ez megy egy hete és tegnap megkértem, h foglalkozzon velem is. Mivel én most a szüleimnél vagyok, ez annyit jelentett volna, h kicsit felhívom skypeon, de azt mondta h tanul. Tudom h ebben nem hazudik, de nem igaz, h nem lenne fél órája beszélgetni. Amúgy minden nap ír emailt, h mit csinált aznap, de kb csak tanul szóval nem túl változatos. Én megkértem h beszélgessünk, mert hiányzik és nekem egyszerűen kevés ha csak általános dolgokról levelezünk, de szerinte meg nekem el kéne fogadnom, h ő most stresszes és ennyi időt tud rám szánni, és h ha nyaggatom akkor meg még rosszabb lesz....most vagy lenyelem ezt, és akkor azt érzem h egy hülye papucs vagyok, vagy hajtom a magamét, h de fél óra igazán nem lenne sok, és akkor meg hisztis liba...szerintetek kinek van igaza?
2013. szept. 16. 14:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem fel kéne fogni, hogy a világ nem körülötted forog. Megpróbál jól vizsgázni és ezért mindent megtesz. Milyen társ vagy, ha ebben nem támogatod? Hogy lehet valaki ilyen, hogy egy-két hetet nem bír ki csendben azért, hogy a másik tudjon koncentrálni? Igen, szerintem önző, hisztis liba vagy, aki nem fogja fel, hogy miről szól az élet valójában! N30
2013. szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Jégtánc ***** válasza:
82%
Neki van igaza.
2013. szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ha menthetetlen eset lennék nem tennék fel kérdést, vagy nem fogadnám meg az itt olvasottakat, szóval minősítés nélkül is lehet válaszolni.
2013. szept. 16. 14:12
 4/27 anonim ***** válasza:
69%

Bizonyára nagyon fontos neki ez a vizsga, és látszik, hogy stresszel is miatta. Az első válaszolóval egyetértek egyébként.

Én a helyedben büszke lennék arra, hogy ennyire szorgalmas a párom. Támogatnám és bátorítanám, próbálnám levenni róla a terhet azzal, hogy elmondom többször, mennyire felnézek rá azért, hogy ennyire lelkiismeretesen készül, és hogy biztos vagyok benne, hogy a legjobb képessége szerint fog vizsgázni, és nagyon jól fog sikerülni neki.

Ne legyél ennyire önző, bírj ki egy hetet. Felfoghatnád, hogy a párod téged is kímélni akar, hiszen nem tud másra, csak a vizsgára gondolni, és bizonyára ideges annyira, hogy ha ti beszélgetnének, talán az nem lenne túl jó hangulatú. Amikor én stresszes voltam az érettségim előtt, a párommal alig beszéltünk, direkt, mivel nagyon érzékeny lettem, folyton veszekedtünk.

Én a helyedben kibírnék még egy nyamvadt hetet.

2013. szept. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

Amikor valaki nagyon tanul, és izgul, akkor az a "csak egy fél óra" nyögvenyelős kötelesség, semmi öröm nincs benne neki.


Ezt pont, hogy neked mint barátnőjének kellene megérteni!

2013. szept. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%
Azért fél óra van egy beszélgetésre, tanulni sem lehet 24 órán keresztül. De hagyd hadd tanuljon.
2013. szept. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%
Remek alkalom, hogy megtanuld, hogyan lehet egyedül is jól érezned magad.
2013. szept. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
63%

Szia,

nehéz lesz kibírnod nélküle, de most ki kell. Ha ő ennyire stresszes, és ennyit kell tanulnia, hagyd meg neki még azt az egy hetet.

Amúgy mennyit szoktatok találkozni? Ha máskor figyelmes veled, szeret, ölel, akkor most bírd ki ezt.

Egyébként nem értek egyet a barátoddal. Én is elvégeztem egy egyetemet, és volt közben párkapcsolatom. Tudtam párom mellett is tanulni, hiszen mi együtt is éltünk.

Tehát teljesen nem értek egyet pároddal, de egy hét nem a világ, bírd ki. ;)

2013. szept. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
nagyon örülök a válaszaitoknak, főleg, h ilyen egyöntetűek. Nem vesztem vele össze, nem reagáltam még erre a kérésére, mert le akartam higgadni. Én azt tanultam, h az érzéseinknek helyet kell adni, de nem szabad forrófejűen dönteni. Szóval az érzésem, h ez rosszul esik megvan, de már jobban átlátom racionálisan, h nektek és neki van igaza és nekem kell visszafognom magam
2013. szept. 16. 14:17
 10/27 anonim ***** válasza:
59%
A párodat inkább támogatni kellene a céljai elérésében, nem pedig hisztizni. csak 1-2 hét a vizsgaidőszak, igazán lehetnél megértőbb. Ha majd később dolgozni fog, túlórázni, esetleg el kell utaznia munkaügyben néhány napra, akkor is csak problémázni fogsz? Ahelyett, hogy örülnél, hogy nem egy naplopó, link trógert találtál, aki csak lébecol össze-vissza.
2013. szept. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!