Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történt velem? Hogy tehetné...

Mi történt velem? Hogy tehetném rendbe a dolgaim?

Figyelt kérdés

Rengeteg mindent képes vagyok elviselni, és a hátamon hordozni de olykor eljön az a pillanat, hogy kész elegem van, és legszívesebben itt hagynék mindent. Szerintem ezzel már mások is voltak így.

Kiegyensúlyozott, vidám, és nyugodt lány vagyok alapjába véve, De ami mostanában történik az nagyon nem én vagyok. Anyukámmal élek, kéttannyelvű iskolában vagyok utolsó éves, hétvégente dolgozom. Szabad időm az utóbbi időben nem sok van, pihenni is keveset tudok. Eddig erre fogtam mindent, hogy fáradt és türelmetlen vagyok. Zavar, hogy olyan dolgokon amiken máskor hangosan nevettem, most megsértődöm. A barátaimmal rögtön összekapok ha úgy szolnak vissza. Kétségbeesett és céltalan lettem. Fogalmam sincs mit hogyan tovább. Ha lehet ilyet mondani, belezavarodtam ez életembe és kifordultam önmagamból. A legnagyobb baj, hogy fogalmam sincs miért. Olyan emberekkel akikkel eddig annyi időt töltöttem amennyit csak lehetett, akikkel mindent megbeszélhettem, szerettem, most szinte alig viselem el. Zavar az emberek társasága, zavarnak a kötelezettségek, zavarnak az elvárások, amiket eddig gondolkodás nélkül követtem és csináltam. Nagyon magamnak való lettem, és bármennyire igyekszem, nem tudok kimászni ebből a hülyeségből. Ha kicsit is összeszedtem, és helyre ráztam magam, biztos h történik valami, amiért megint szar alaknak érzem magam... Van bárkinek bármi tanácsa, mégis hogy lehetnék újra a "régi"? Hogy szedhetném tényleg össze magam?

18L


2013. szept. 16. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak vitaminhiányos vagy. Keress olyan multivitamin készítményeket, amiket depresszió ellen fejlesztettek ki. Ha felborul a hormonális egyensúlyod, teljesen kifordulsz önmagadból.

Csak azért írom, mert látszólag más okod nem lehet. De mivel olyan sokat dolgozol mostanában... az kihajtja az emberből a tápanyagokat.

2013. szept. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Depressziós vagy, ez látszik abból is, hogy magadba fordultál és hogy szarnak találod magad.


Muszáj dolgoznod? Mert ha a hét hét napján van kötelező elfoglaltságod, semmi szabadidővel, pihenéssel, az nagyon kifacsarja az embert.

2013. szept. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Muszáj dolgoznom, még nagyjából egy hónapig van melóm. Jogosítványra meg nyelvvizsgára gyűjtök, szerencsére lassan meglesz. Utána lazíthatok kicsit, de addig is ki kell húznom valahogy... Meglehet hogy depresszió és igazatok van. Annyira hihetetlen hogy ilyen helyzetbe kerültem. Én, az örök optimizmus. Mindenesetre, ezeknek a vitaminoknak utána nézek, és megpróbálok némivel több időt magamra is szakítani. Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. szept. 16. 15:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet ennek. Az biztos, hogy túlhajtottad magad. Szükséged van egy alapos pihenésre, egy testi takarításra, méregtelenítésre. Ahogy előttem is írták szedjél táplálékkiegészítőt, vitamint. Több időt szánj alvásra, vagy ha nincs sokkal több időd, akkor jógázz vagy meditálj, ezeknél kevesebb idő alatt is kipiheni magát a test.

Annyit legyél levegőn, a szabadban, amennyit csak lehet, séta, sport, kirándulás. Ép testben ép lélek.

Ha nagyon összekuszálódtak a dolgok a fejedben és fentiek nem segítenek egy idő után, akkor bátran keress fel szakembert, (pl. iskolapszichológus ingyenes) aki segít átlendülni ezen az időszakon.

És arról se feledkezz meg, hogy 18 évesen nagyon sokat változik az ember felfogása, személyisége, szóval simán belefér hogy ami eddig nem zavart, attól most hidegrázást kapsz (pl. szabályok, elvárások). Ami fontos, akárhány éves vagy mindig csak magadnak akarj megfelelni, soha ne másoknak!

2013. szept. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Szerencsére levegőn sokat vagyok, és van is lehetőségem rá. Ez legalább egy jó pont. Én is érzem, hogy kell egy kis pihenés, és lazítás, hogy összeszedhessem magam. Igyekszem annyit vállalni amit el is bírok. Sajnos ez néha nem tőlem függ. De remélem a legjobbakat! :)

2013. szept. 17. 16:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező,arról nem írsz van-e támaszod,szülők egy f.fi barátod? Ha nincs talán az a baj,én is voltam hasonló helyzetben, amikor -egy lány segítségével- minden jó lett.Legjobb gyógyszer,egy szerető társ! Sok fiú van egyedül,akik társat keresnsk,egy kedves mosoly részedről és már össze is jöhet az ismeretség.Ismerkedni lehet utcán is,ha elég jó emberfelismerő vagy.Fel a fejjel,sok sikert!
2013. szept. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szakits magadra is idot ne csak a problemakra :)
2013. szept. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy nem vágysz senkinek a társaságára, akkor nyugodtan mondd meg, hogy fáradt vagy és nyűgös, nem akarsz senkivel összeveszni, hagyjanak most békén. Esetlegt egy jó könyv is segíthet.
2013. szept. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!