Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Több mint 2 éve együtt vagyunk a barátommal és összeakarunk költözni, de ő csak úgy akarja ha az anyja is velünk lakik, mert az apja már régen meghalt, nem akarja magára hagyni az anyját. Én viszont nem akarok az anyjával lakni, csak vele kettesben, de nem akarom választás elé állítani, és persze meg is értem őt, ha a helyében lennék szerintem én is ezt akarnám mint ő. Szerintetek mi a teendő ilyenkor?

2013. szept. 16. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Női válaszolók azt fogják irni: menekülj.


Én annyit kérdeznék milyen egészségi állapotban van az anyukája, indokolt hogy mellette maradjon?

2013. szept. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Brigit Gons válasza:
szia akkor végül is ugyanazt akarod amit ő, akkor nincs semmi kérdés
2013. szept. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha normális az anyja, esetleg olyanba belemennék, hogy egy ház, de teljesen külön lakrészben.


Csak azért akarja, hogy az anyja ne maradjon egyedül, vagy anyagilag is szükséges támogatni? Milyen idős az anyukája?

2013. szept. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jó tanács. Sose költözz össze a szülővel.Abból sosem sül ki semmi jó.

Ülj le a pároddal és mond el neki, hogyha hosszabb távon gondoljátok a kapcsolatotokat, akkor ideje elszakadnia az anyjától. Nem kell végleg lemondani róla, lehet hetente látogatni, ha kell anyagilag támogatni,segíteni neki, de nem kell együtt élni.

2013. szept. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert anyagilag nem birná magában, egyébként nincs semmi baja. Csak elég iszákos és hamar ott hagyja a munkahelyeket is, 43 éves
2013. szept. 16. 18:32
 6/10 anonim ***** válasza:

43 évesen nem öreg, mág simán találhat párt magának.


És most vetettem el az együttélés ötletét a külön lakrészben, azért, mert iszákos (az apám alkesz, ilyen emberrel soha többet egy fedél alatt).


Amúgy anyukája albérletben lakik, vagy saját lakásban/házban? Ti albérletbe költöznétek vagy vennétek (akár hitelre is)? Párod eleget keres ahhoz, hogy nektek (ha már egy háztartásban éltek) ne legyen hiány az a pénz, amivel támogatná?

2013. szept. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Albérletben laknak, meg mi is abba szeretnénk. Egy fain 3 szobás házban laknak és azt akarják, hogy én költözzek oda hozzájuk.. Eleget keres a párom igen.
2013. szept. 16. 19:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az iszákos anyját akarja támogatni a közös életetek helyett? Gratula a választottadhoz.
2013. szept. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez esetben valami olyasmit vetnék fel, hogy akkor keresni egymás mellett kiadó lakásokat, így az anyja is a közelben lesz, és ti is külön lesztek, ő meg annyit megy át, amennyit akar.


De NEM mennék bele ebbe az "édeshármasba".

2013. szept. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem költöznék össze az anyóssal és a páromtól se várnám el soha, hogy együtt lakjon anyukámmal. Először is anyósod egészséges, el tudja tartani magát. Ha nem inna, még a pénzéből is kijönne szépen. Akkor itt nincs is kérdés. Ő külön és ti is külön. Ráértek akkor gondolkozni ilyenen, ha beteg vagy nem tudja ellátni magát, bár akkor se összeköltözést, hanem szakszerű ápolással ellátott otthont javasolnék.
2013. szept. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!