Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék SMS-es zaklatás...

Mit tehetnék SMS-es zaklatás ellen?

Figyelt kérdés
Párom volt élettársa folyamatosan zaklat SMS-ekkel már hónapok óta. Azt állítja hívogatom szám nélkül, de nem. Ez bizonyítható... Mióta a párom elhagyta azóta nekünk már született két lányunk(ikrek), nekik nincs közös gyerek. Az SMS-eiben azt állítja prosti vagyok, cigányoz engem és a babáimat is. Lehet ez ellen tenni? Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy ma visszaírtam neki, de semmi sértő nincs benne...
2009. nov. 5. 12:31
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
100%
„176/A. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztés­sel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.”
2009. nov. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
66%
Fel kellett volna,h jelentsd!A zaklatás ma már bűncselekmény,ezért simán elítélik!Menj be a rendőrségre,vidd be a bizonyítékul szolgáló sms gyűjteményt,és tegyél feljelentést.Ha ezt megtudja nem hiszem,h ugrálni fog,mert simán letöltendőt is kaphat.
2009. nov. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Számot már cseréltem nem 1x. de hasztalan. Annyi pénzem pedig nincs, hogy állandóan újat vegyek két pici mellett.
2009. nov. 5. 13:58
 14/23 anonim ***** válasza:
77%
Emiatt nem fog letöltendőt kapni, legfeljebb pénzbüntetést, ugyanis életveszélyes fenyegetést nem tartalmaznak az sms-ek. Legalábbis a Kérdező erről nem írt.
2009. nov. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan jutott hozzá az új számodhoz?
2009. nov. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
78%

Lehet tenni! Tegyél feljelentést becsületsértés, és rasszista faji előítéletek miatt.

Az sms-ek kb 6 hónapig tárolódnak a rendszerben, visszakereshetőek..

De ha a készülékbe is elmented vagy a kártyára az mégjobb bizonyíték!

Polgári peres úton követelhetsz erkölcsi vagy anyagi kártérítést...

Anyagit abban az esetben ha bizonyítani tudod hogy a zaklatásai miatt anyagi hátrány ért téged ami lehet elmaradt haszon, kieső bevétel stb.

2009. nov. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Nem tudom honnan tudta meg a számot.

A páromat állítólag miatta rúgták ki...Ebből mennyi igaz nem tudom, ezt ő állította egy levelében amit az IWIW-en írt. Ott már letiltottam így nem tud íni.

Életveszélyesen nem fenyegetett meg, csak olyanokat írt, hogy a házban ahol most lakunk (az korábban közös volt a párommal és vele), mikor szétváltak a párom kifizette. Most azzal fenyegetőzik eljön és elviszi a bútorokat meg stb.

2009. nov. 5. 14:11
 18/23 anonim ***** válasza:
Hát ha többször is megtudta az új számod, akkor vagy nem titkosítottad vagy van valami jóakaród, máshogy hogyan tudta volna meg a számod?
2009. nov. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Ebben biztos vagyok, de ezt kideríteni lehetetlen...
2009. nov. 5. 14:59
 20/23 anonim ***** válasza:
Na, nincs mit ezen csúrni-csavarni. Holnap tedd meg a feljelentést, és el van intézve a dolog. Ha pénzbüntetést kap, az is óriási szívás neki. Senki sem szereti, ha megkönnyítik 50-100ezer forinttal.
2009. nov. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!