Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a mostani helyzete...

Mit kezdjek a mostani helyzetemmel a jövőbe?

Figyelt kérdés
Először is ott kezdeném hogy a családom elég kicsi,anyukám van meg egy testvérem.A testvéremmel nagyon jó a viszonyom szinte legjobb barátnői kapcsolat.Anyukámmal viszont eléggé eltávolodtunk egymástól,szóval ha baj van vagy bármit elakarok mondani csak a testvéremnek mondom.Anyukám eléggé gyenge érzelmileg,amit megértek mert részben én is tehetek róla,és neki sincs senkije rajtunk kívűl.De nem tudom elviselni hogy ilyen gyenge,és ha ránézek sajnos azt kell hogy mondjam néha elmegy az életkedvem is.Sajnos ez van,nekem szükségem van rá,de nem tudok rá felnézni mert nem tud erős lenni,és próbál menekűlni a problémák elől,nem tud megoldani dolgokat max egy időre de hosszú távba nem..Hasonló vagyok,mert néha én is elgondolkozok hogy mi lesz a jövőmmel,hogy alakítsam,hogy álljak 2 lábon és ne csak egyen.Apukám is meghalt pedig ö volt a példaképem...Nemtudom mihez kezdjek magammal,önbizalmam sincs,anyukám azt a földbe tiporta de biztos nekem is a hibám..2 szakmám van,22 éves vagyok,néha úgy érzem hogy igenis talpon leszek,néha meg elbizonytalanodok.Nem bízok magamba...Most kezdek szembe nézni a tényekkel hogy mit követtem el a múltba,mennyit hibáztam és talán van időm hogy rendbe tegyek mindent.De egyedűl nehéz :(Félek hogy tök egyedűl maradok és kifogom magam nyírni.Egyszerűen nem láttam anyukámtól a példát,a problémamegoldást...

2013. szept. 19. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Érdekes, hogy anyudat lenézed, nem viseled el mert gyenge jellemű, sőt az életkedved is elmegy..Közben meg akár a borsó meg a héja annyira egyformák vagytok..

Te sem lehetsz erős egyéniségű ha 22 évesen még anyád nyakán élsz,és te sem tudsz optimista, határozott lenni.

2013. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most elkezdtem dolgozni és gyűjteni hogy nővéremmel össze költözhessek.De igen,számomra is érdekes hisz tükörképet mutat,de van külömbség amikor néha elcsodálkozok hogy az egyik problémát megtudom oldani amit ö nem tudna...És nem tartom magam erős jellemnek,de anyukámnál erősebb vagyok egy picit!Annyira sajnálom hogy megszakad a szívem.Lehet azért van ez az egész mert a barátaim anyukájuk eléggé erős jellemek...De nekik meg van családjuk..Nekünk viszont senkik nincs csak 3-an vagyunk egymásnak..És nem tud támogatni anyagilag,ezért is nehéz a költözésem.
2013. szept. 19. 16:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Külső szemmel egyértelműen látszik, hogy össze kell szedned magad!!!! Azonnal, teljes erőbedobással!

1. Ne a múlttal foglalkozz, ki milyen volt vagy ki milyen hibát követett el, hanem zárd le azt. Egyszer gondold végig a régmúlt eseményeit, miket rontottál el, hol hibáztál, miből mi a tanúlság. Jól meg kell jegyezni a tanúlságot, hogy többé ne kövesd el ugyanazt a hibát, azonban a múlt többi részét el kell engedni, le kell zárni.

2. Nézz előre a jövőbe és szedd össze magad. Az már fél siker, hogy felismerted nincs minden rendben jelenleg. Erősítsd meg az önbizalmadat, minden nap többször mondd el magadnak hangosan, hogy erős vagy, talpraesett vagy, átlépsz minden akadályt, el tudod magad tartani, minden rendben van. Erősítsd saját magadban ezeket. Hidd el menni fog. Tele van az internet önbizalom növelő módszerekkel, gyakorlati lépésekkel amik segítenek helyretenni az elmét és a hangulatot. Két szakmával meg simán lehet mit kezdeni. Csak építsd az önbizalmadat, dolgozz és haladj előre.

Sportolj rendszeresen, kirándulj sokat a jó levegőn. Ép testben ép lélek, a levegő meg segít legyűrni a borongós hangulatot.

3. Alakítsd át anyukáddal a kapcsolatot. Segíts neki is megerősödni lelkileg. Sportoljatok és kiránduljatok együtt, beszélgessetek sokat. Segítsetek egymásnak a nehezebb időkben.

Ha mindketten odafigyeltek, hogy test és lélek ápolva és karbantartba legyen, akkor szépen lassan kivirultok mindketten és megerősödtök. Csak úgy tud belépni az életetekbe a boldogság, ha tesztek érte, ha beengeditek azt. Az állandó kesergés vagy egymás lenézése, sehova se vezet.

2013. szept. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!