Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 éves lányom van, hogy nem...

18 éves lányom van, hogy nem jön haza éjszakára mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amióta betöltötte a 18. életévét eljátsza azt,hogy telefonon szól vagy az nap mielött elmegy,hogy másnap jön haza.Amig fiatalkorú volt nem járt még hàzi buliba sem, 11 re legkèsöbb itthon volt és jelezte is,hogy ekkora èr haza. Most akarja kiélni magát?Mindig mondom neki,hogy azért mert nagykorú nem kéne ezt tennie.Erre azt válaszolja,hogy nagykorú már saját magáért felel,saját felelöségre marad el.Vigyázott ő màr eleget míg kiskorú volt, épp azért mert mi feleltünk érte.
2013. szept. 19. 16:42
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
84%

Örülj neki hogy legalább szól, sok "nagylány" úgy van vele hogy nem szólok mert nagykorú vagyok.

Ha meg belead a költségeitekbe és még segít is akkor ne legyen már baj az hogy ő kimozdul és éli kicsit a saját életét is.

Attól hogy otthon lakik nem szabad gyerekként kezelned, mert csak eltávolodik tőled.

Saját tapasztalatból beszélek, 26 vagyok de a mai napig irányítani akarnak.

2013. szept. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Ő az egyetlen lányom de sajnos megragadtam azon a szinten,hogy én nevelem,én vigyázok rá...Mindig is az a lány volt aki hazajött az iskolából,megtanult és takaritott saját magától.Más lányok meg csatagontak és a szüleik keresték őket..A fiúkat is megválogatja nagyon is.Az én nevelésem mert a férjem utálja mert mindig is fiú gyermeket szeretett volna, ezt érezteti mindig a lánnyal...
2013. szept. 19. 17:08
 13/31 anonim ***** válasza:
2%

Te nem az anyuka vagy, hanem a lány, ugye?

Ebből gondolom, ezt írtad: ", ezt érezteti mindig a lánnyal..."

Ha az anyuka lennél, azt írtad volna, hogy a lányommal.

2013. szept. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
59%
hát ha fater igy belesujkolta akkor nehéz lesz másként tenni. de egy biztos: nem szép dolog hazudni. ezt már el kell fogadnotok hogy az adott szavatok szent.
2013. szept. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
76%
A gyerekednek az apja ilyet mondott mindig es te hagytad? 18 evesen dolgozik suli mellett, hazaad, foz, mos takarit, es neked meg van pofad beszolni neki, hogy nem megy haza ejszakara hetvegen? Ilyen emberek minek csinalnak gyereket, hogy majd eltartsa oket a kolok ha megvenulnek? uristen... Micsoda szuloi szeretet.
2013. szept. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
81%

Nem csak ő ilyen, minden normális 18 év körüli eljár néha éjszaka, én is és az összes haverom akit ismerek eljárunk egy héten egyszer kétszer. Miért kell ezt így fel fújni nem értem....


19F

2013. szept. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
58%
A lannyal nem jelent semmit, rolam is beszeltek is a szuleim..
2013. szept. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
58%
beszeltek igy... tehat amikor ugy beszelnek rolam, mintha ott se lennek pl
2013. szept. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
71%

9-es vagyok...


"Ő az egyetlen lányom de sajnos megragadtam azon a szinten,hogy én nevelem,én vigyázok rá...Mindig is az a lány volt aki hazajött az iskolából,megtanult és takaritott saját magától.Más lányok meg csatagontak és a szüleik keresték őket..A fiúkat is megválogatja nagyon is.Az én nevelésem mert a férjem utálja mert mindig is fiú gyermeket szeretett volna, ezt érezteti mindig a lánnyal..."


Ez alapján inkább legyél büszke rá! Nagyon jól tudom, milyen nehéz elfogadni, hogy "felnőtt a kicsi lány", bár én csak ott tartok, hogy más városba jár suliba, és egy hónapban egyszer, egy hétvégén délután elmegy a barátaival bowlingozni...


Mint írtam, magadban kell helyretenni a dolgokat! Ne cseszegesd, de tudatosítsd benne, ha szüksége van rád, rád mindig számíthat! :)

2013. szept. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
82%

Én budapesti vagyok. A lányod lassan felnö, elhszem h nehéz, én is elöre félek ettöl. Én a volt-fiatal szemével nézem a dolgot, de ettöl füüggetlenül tény: az én köreimben tökéletesen normális, civilizalt ez a viselkedés. (Elöre jelzi ha nem jön haza, nem él olyan életet, ami a tanulmányait rombolja, stb.) Vedd észbe, hogy a barátai számára is nagyrészt az a normális, hogy néha máshol alszanak - feltételezem, hogy a Ti háztartásotok az amelyik eltér az átlagtól.


Persze érzelmileg könnyen megzsarolhatod, amint azt egyesek fennt bölcsen javasolják, de ez valószínü sérülést, a kapcsolatotok romlását jelenti. A gyerek ugye rettenetesen védtelen a szülövel szemben, hiszen szereti. Mi lehet egy ilyen meccs kimenetei? Szakítson a barátjával? Belekényszerítenéd, hogy hagyja abba a tanulást, menjen el dolgozni? Ugye nem? - Feltételezem, remélem, 18évesen még tanul, nem dolgozik, hanem a jövöjét alapozza meg. Szvsz pontosan EZ a dolga, a világ ma igy müködik: Felnöttként is tanulunk. Én 27 éves koromban kezdtem el elöször rendszeres pénzt keresni (félállásban, egyetem mellett), persze most sokkal-sokkal jobbak a lehetöségeim, mint azoknak akik 18-20 éves koruk óta alacsony képesítéssel vagy a nélkül dolgoznak.

Ezt ti teszitek számára lehetöve - hálából kislányszerepbe kényszeríted? Igy hogy lesz belöle felnött?


Ki mered öszintén mondani - legalább magadnak - miért is baj, ha egy megbizhato 18 eves lany néha elöre bejelentve nem otthon alszik? Nem az a feladat, hogy tetszetös érveket kell találnod, hanem azt megfogni ami valóban TÉGED zavar!

Azt várod, hogy csakis veletek törödjön, ne legyenek más - majdnem felnött! - barátai? Esetleg féltékeny vagy a barátaira, akik elveszik öt töled? Zavar, hogy van szexuális élete? Azt gondolom ezt a 21. században el kell fogadnod. Teljesen érthetö, gyakori érzelmek, de nem segítenek. Te elfogadnád ezeket az érveket arra, aki elöirják, hogy csak otthon éjszakázhatsz?


Ha Te, aki annyira fontos vagy számára, ennyire nem bízol benne, nem gondolod, hogy ezzel gyengíted? Persze, remélem, azt szeretnéd, ha önnállóan gondolkodó, akaró, cselekvö személyiség lenne - vagy függjön teljes mértékben töled, apjától, majd késöbb a férjétöl, anyósától?

Ami szintén zavar az irásodban: a férjed, az egyik Szülö hazudott neki amikor a nagykorusággal biztatta, hiszen ezek szerint nem is gondoltátok komolyan...(ezt értem látszatérv alatt)


Ha nem látszatérveket ('mi fizetünk', stb), hanem a saját, valódi félelmeidet deríted ki, majd amennyire lehet, beszéled meg vele, akkor valoszínüleg elöre juttok - ez nem azt jelenti, hogy ujra kislány lesz, hanem hogy esetleg megnyugtat.

2013. szept. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!