Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 éves lányom van, hogy nem...

18 éves lányom van, hogy nem jön haza éjszakára mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amióta betöltötte a 18. életévét eljátsza azt,hogy telefonon szól vagy az nap mielött elmegy,hogy másnap jön haza.Amig fiatalkorú volt nem járt még hàzi buliba sem, 11 re legkèsöbb itthon volt és jelezte is,hogy ekkora èr haza. Most akarja kiélni magát?Mindig mondom neki,hogy azért mert nagykorú nem kéne ezt tennie.Erre azt válaszolja,hogy nagykorú már saját magáért felel,saját felelöségre marad el.Vigyázott ő màr eleget míg kiskorú volt, épp azért mert mi feleltünk érte.
2013. szept. 19. 16:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nincs abban semmi rossz, ha nem éjszakázik állandóan otthon. Felnőtt a kislányod, már nem a kedvenc szórakozása az anyucival puzzlezés.
2013. szept. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
91%
Én sulib jartam, 4-es tanulo voltam. Otthon takaritottam a battyamra es a hugomra mikozben anyank apank dogozott. Suli utan vagy hetvegen meg a csaladi vallakozasban is rendesen kivetették a részemet, szobák takaritása, vasalás,felszolgálás... vagy ep faultetés a parkba (ezt mondjuk battyammal egyutt) füvágás..stb. Ezek utan 18 évesen talakoztam a Nagy Ő-vel. Apameknak elmondtam (életemben eloszor) es furcsa mod nem reagaltak semmit....viszont kb. 2 hét elteltével elkezdtek cseszegetni,h nem mehetek sehova, tanulas az elso...stb. Mondanom se kell hogy megtanultam ablakon közlekedni XD. Mikor már naponta (tényleg naponta!!!) orditott velem az apám (ezt az alapotot kb. 5 honapig birtam idegekkel) ugy dontotem osszekoltozok a baratommal. Ennek 6,5 éve volt (7eve vagyunk egyutt). ... apammal kb. 3 éve beszéltem. Anyammal volt egy év mikor nem beszéltem de azota tartjuk a kapcsolatot. Szerintem ne vidd tulzasba a cseszegetést mert le fog lépni!
2013. szept. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

először is teljesen biztos vagyok benne, hogy te a lány vagy, mert abszolút azt az oldalt véded, támasztod alá, nem pedig az anyukáét. és egy anya nem írna olyat a gyereke apjáról, hogy az utálja a lányt. ha így érezné, már elvált volna.


amúgy szerintem teljesen normális ez a viselkedés. még akkor is normális lenne, ha a gyerek nem adna bele a közösbe, mert könyörgöm, mikor bulizzon ha nem 18 évesen? persze amíg a tanulás rovására nem megy, de dolgozik, tanul, szerintem be tudja osztani az idejét.

én amúgy 20 éves vagyok de 16 éves korom óta kimaradtam hétvégente éjszakára. mindig elmondtam, hová megyek, ennyi. megtanultam magamra vigyázni, 20 éves koromra képes vagyok elvinni egy egész háztartást (barátom persze segít), tanulok, diákmelózok, és hétvégente bulizok. ráadásul ezekről már nagyon be se számolok úgymond, 200 km-re lakom anyuéktól, nem mondom el mindig, ha leugrok egy sörre a haverokkal. gondolj bele, a te lányod is kb. itt tart már, örülj neki, hogy legalább csak hétvégente nem látod.

2013. szept. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

ha a lányal beszélsz akko rmiért irod hogy a lányod is itt tart?

vagy nagymuter is bejött e képbe?

2013. szept. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%
utolsó, azért, mert bár nekem meggyőződésem, hogy a lánnyal beszélek, de míg ő ezt nem támasztja alá, addig úgy állok hozzá, ahogyan ő megteremti a helyzetet :)
2013. szept. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
értem akkor nagymuter stornó:)))
2013. szept. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
90%
Önálló, megbízható, ne írj róla úgy, mint egy bűnözőről, csak mert hetente egyszer nem ül otthon.
2013. szept. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
És mi lenne ha azt mondanád neki hogy hozza haza a pasit , mutassa be és nálatok is alhatnak néha. Lehet csak erre vár. Ellenséges ne légy.
2013. szept. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
26%

gratulálok azoknak, aki 0%-ra sikerült lepontozni. még ha nem is tetszik a véleményem (bár nagyban nem különbözik az eddig leírtakkal), akkor is elvileg "hasznos", mert a kérdésre válaszoltam.

ilyenkor komolyan nem tudom, mit gondoljak. vagy legalább valaki segítsen már, hogy mi volt olyan unszimpatikus a hozzászólásomban. komolyan érdekel.

2013. szept. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg alig várta már, hogy betöltse a 18-at. Addig megfelelt az elvárásaitoknak, hogy ne legyen vita, most viszont éli életét. Jól teszi, hagy menjen, hagy tapasztaljon. Ez szokott lenni ha egy gyereket nem engednek szárnyakat nyitogatni, akkor amikor kinyílik az ajtó, elrepül.

Szerintem az a legjobb megoldás, ha nem kényszeríted semmire és ezentúl nem kezeled gyerekként. Fogadd el, hogy saját életet él, önálló egyéniség. Ne irányítani, hanem segíteni akard őt azon az úton amin halad. Legyél barátja inkább mint szigorú szülő, sokkal többet el fog árulni a saját dolgairól és akkor könnyebben nyomon tudod követni hol jár, mit csinál.

2013. szept. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!