Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Újabb kérdéssel fordulok...

Zolo83 kérdése:

Újabb kérdéssel fordulok hozzátok a családom és az én kis családommal kapcsolatban. A lentebb írt információk tekintetében mit kellene lépnem a továbbiakban?

Figyelt kérdés
Amint azt leírtam az előző kérdésemben nem túl jó a viszony a feleségem és anyám között és kb egy hónapja volt egy megjegyzése, hogy biztos forrásból tudja, hogy a feleségem nem akar gyereket, persze én tudom hogy nem így van. Gondolkoztam a dolgon és rá 2 hétre telefonon megmondtam neki, hogy egy ideig nem megyek hogy vegye észre magát, hogy mit csinál. Megijedt és a telefonba könyörgött hogy beszéljük meg sokadjára, persze anyósomékkal kellene először beszélnie de ezt nem mondtam hátha rájön. A lényeg hogy 2 és fél hete nem hívtam őket ők sem engem. Nem tudom, hogy a családom mit gondol, de nekem nagyon fáj ez a dolog és nem tudom feldolgozni. Ezek után most mit kéne lépnem a továbbiakban?
2013. szept. 19. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmit. Előbb lépjen ő, hiszen ő kavarja a kakit.
2013. szept. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem jön rá,mert nem gondolatolvasó.

Szerintem most már felhívhatod,hogy akkor beszéljétek meg.

2013. szept. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a kapcsolat megszakítása a járható út, hanem , hogy megbeszéled anyukáddal, hogy a te családodban Ti döntötök így, vagy úgy és nem szeretnéd, ha megjegyzéseket tenne a feleségedre. Ő a Te édesanyád, ne szakítsad meg vele a kapcsolatot, de finoman, határozottan mond meg neki.
2013. szept. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Semmit. Az a helyzet, hogy ha te kezdesz el pedálozni, akkor az elmúlt két és fél hét nem ér semmit, előbb-utóbb visszatér a status quo, azaz az anyukád elkezdi újra aljasul fúrni a menyét.


Nézd, az a legjobb, ha ilyen esetben hagyod főni a mamát a levében. Gondolkodjon el a dolgokon, hogy mit miért kapott. Lehet, hogy neked fáj, de csak gondold el, hogy fájhat a nejednek az, hogy anyád aljas sz.rkavaró és utálatos vele.


Itt akinek lépnie kell, az anyukád. Nemhogy lépnie, de bocsánatot kérnie azért, hogy bele-ofázik az életetekbe, a nejedról valótlanságokat állít, őt a háta mögöt megalázza - és természetesen a nejedtől kell először bocsántot kérnie. Valamint a jövőben erősen megváltozott viszont kell mutatnia ahhoz, hogy érdemes legyen vele kapcsolatot tartani. (Különben a bocsánatkérés nem ér semmit.)


Nem kell azzal foglalkozni, hogy ki mit gondol, és nem kell azzal sem foglalkozni, hogy nekik ez mennyire fáj. Maguk keresték maguknak a bajt, ha fáj nekik, akkor azért megdolgoztak. Állj ki a nejed mellett, különben anyuspajti záros határidőn belül szét fogja fúrni a házasságodat, és akkor biztosan nem lesz gyereked, de feleséged, társad sem. Mehetsz vissza anyuka szoknyájához.


Te döntesz.

2013. szept. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az Én anyámmal egy évig nem beszéltem mire észbekapott és rájött nem ér ennyit az egész. (Apamnak nem tetszett a párom igy anyam is ellen volt,miutan megmondtam h akkor beszelunk legkozelebb ha ők eljönnek nem hivtak,nem.irtak, en se mentem. Egy év mulva anyam levelet irt hogy latni szeretne...feljott hozzám pestre es beszeltunk,mint még soha. Azota joba vagyunk es vele tartom a kapcsolatot. Apammal még midig nem de már le is s.z.a.r.o.m magasrol!

Tehat en a kivarassal jutottam előrébb.

2013. szept. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tartalmas válaszokat.

Még kiegészíteném a részletekkel: Ez a szituáció elég áll fenn és úgy

Gondoljuk, hogy vmilyen szinten a vagyonról szól az egész.

Lánytesóm majdnem a kezdetektől fogva csak anyut pártolja.

Vele sem tudom megbeszélni a dolgokat anyuról, pedig szerintem ez is egy testvér feladata. A feleségemmel sem beszélt túl sokat a kezdetektől fogva. Úgy érezzük a fellegekben járnak mert van pénz.

Egyedül aput sajnálom, mert lehet hogy megvan vezetve.

Oktober 1.-én lesz a 65. Születésnapja. Szerintetek felhívjam, vagy továbbra is tartsak ki? Egyébként a feleségem anyukáját többször bántotta meg és gyanús, hogy el akarta őket szakítani ezért nagyon megorrolt anyámra. Szóval így mi a véleményetek?

2013. szept. 20. 05:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgy sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.

Apukádat ne bántsd meg, felesleges. Hívd fel, köszöntsd fel, nagyon fog neki örülni.

Én nem tudnám eltitkolni a fájdalmam,biztosan megmondanám anyukámnak, hogy nagyon fontos lehet neki a jó viszony, ha nem jelentkezett és bocsánatot kérni sem hajlandó senkitől.

De ez én vagyok.

Viszont most tényleg neki kell lépnie.

2013. szept. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Biztos forrásból tudja hogy a feleséged nem akar gyereket és amiért ezt mondta ezért nem beszéltek két hete??? Ez komoly? Anyukád pletykál, próbál beleavatkozni az életetekbe, hülyeséget beszél, hogy nem lehet ezen röhögni? Pláne ha jól megvagytok a feleségeddel, minden rendben, akkor miért nem kezelitek lazábban ezt? Ha semmiképp nem hagyjátok és nem is tudna közétek állni anyukád mert erős és jó a házasságod, akkor miért ekkora baj, ha néha hülyeséget beszél? Inkább nevessetek rajta, öleld át anyukádat, "jól van anyuci te is tudod hogy most butaságot mondtál" aztán ennyi! Ne veszítsd el anyukádat ilyen dolog miatt. Anya csak egy van. Egyetlen egy! Olyan amilyen. Mellesleg a feleségednek is úgy kell kezelnie a dolgokat, hogy ő miatta a férje ne veszítsen el egy szerettét sem.

Nem nagyzolni akarok fentiekkel, tapasztalatból mondom, hogy nálunk is vannak durvábbnál durvább beleszólások, vagyis lennének ha engednénk, de tényleg csak úgy lehet megtartani a jó viszonyt anélkül hogy beleszólnának, hogy ha nem vesszük komolyan ezeket a próbálkozásokat. Egyszerűen ha a helyzet engedi már ott egyből helyszínen viccet csinálunk belőle, ha nem, akkor annyit mondunk, "köszönjük az infót és az érdeklődést, a döntés a mienk" aztán amikor kettesben vagyunk jót mulatunk ezeken.

2013. szept. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem csak emiatt nem beszéltem már velük 2 és fél hete, hanem azért mert szeretném ha már világos lenne számukra, hogy én máshogy látok egyes dolgokat. És majdnem a kezdetektől fogva, amióta együtt vagyunk voltak jelei a nem tettszésüknek. Túl azon hogy állandóan a pénzzel jönnek más ember véleménye nem annyira számít, ahogy náluk szerencsétlenebb sorsú emberek véleménye sem és nem is tisztelik sokszor őket. Most speciel a feleségem szüleire gondolok. Attól hogy van pénz, nem jelenti azt hogy felsőbb rendűnek gondoljam magam. Az alapvető tisztelet mindenkinek kijár, függetlenül az anyagi helyzetére. Ja és nem egyszer volt pár próbálkozása anyámnak, hogy a feleségemet magához édesgesse, elszakítva az anyjától. Pl az elején sokszor voltunk nálunk hétvégi evésen, talán havonta 1szer voltunk feleségem anyjáéknál, a többi hétvégén anyáméknál, aztán közös telefonflottában voltunk hogy ingyen tudjunk egymással beszélni. Anyukája ugye ebbe nem tartozott bele, hó végén megemlítették hogy kicsit sok a számla feleségemnél és hogy miért. Aztán amikor többször voltunk feleségem szüleinél, akkor anyám mondta nekem, hogy bőröndödet nem viszed? meg hasonlók. Sokáig nyeltünk sok apró dologért. Aztán, amikor anyámnak megjegyeztem tavaly ősszel, hogy szálljon le a feleségem anyjának panaszolásáról mert nem biztos hogy ez a békességhez vezet, mert a feleségem és szerintem sem igaz amit állít róla, tovább folytatta. Így feleségem február óta nem jár oda. Sokat tudnék még mesélni, de egyenlőre ennyi. És ezek után mit várhat a családom tőlem?
2013. szept. 22. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!