Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy amugyis rossz kapcsolatban...

Egy amugyis rossz kapcsolatban amit csal a gyerekek tartanak össze meg a pénz, belemenétek hogy közös ház legyen?

Figyelt kérdés

A párommal nem egyezünk de elintézte nekem hogyan lehetne kicsiböl több pénzt csinálni.

Most házat vennénk abbol a pénzböl ami az enyém mert örököltem az hogy segitett az ügy intézésében felhatalmazza hogy közös ház legyen?

HOGYAN MONDJAM MEG HOGY NEM AKAROM HOGY RÉSZE LEGYEN?

FÉLEK KÉSÖBB KÁROM SZÁRMAZIK MAJD BELÖLE


2013. szept. 17. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a pénz tartja össze, akkor közös a vagyon nem?

Amúgy nem mennék bele közös házvásárlásba egy olyan emberrel, akivel nem életem végéig tervezem az együttlétet. Sőt kapcsolatot sem tartanék fent csak gyerek vagy pénz miatt.

Sokkal jobban járnál, ha szakítanál és élnéd a saját életedet. Mármint ha boldog akarsz lenni...

2013. szept. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen én is gondoltam már a "fogd a pénzt és fuss verziora"A pénz nem közös az én örökségem csak segitett a formaságokban hogy több legyen. ház eladás stb.
2013. szept. 17. 12:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon furcsán gondolkodnak egyes emberek...Ha annyira rossz lenne a kapcsolatom, hogy kérdést írnék már ki róla, a különköltözésen gondolkodnék, nem közös házon.
2013. szept. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megkérném, hogy a ház vásárlásakor ügyvéd előtt írjon alá egy nyilatkozatot, hogy a ház nem közös vagyon, hanem abból a pénzből származik, amit örököltem, és válás esetén nem követelhet részt belőle. Ha megsértődne, vagy kiakadna rajta, mindenképp arra hivatkoznék, hogy a közös gyerekünk érdekeit, jövőjét tartom szem előtt, nem pedig válni akarok, de sosem lehet tudni mit hoz a jövő. Majd megkérném, hogy gondoljon bele, ha pár év múlva valamelyikünk más utakra tévedne véletlenül, akkor milyen élete lenne a gyereknek, ha el kéne adnom a házat, hogy kifizessem a felét neki, és költözhetnék egy lyukba abból ami amúgy is az enyém és a gyereké. Meg kell értenie. Ha nem megy bele ebbe a feltételbe, akkor semmiképp sem vásárolnék úgy ingatlant, hogy közös szerzemény legyen. Esetleg kérd ki egy jogi tanácsadó véleményét is. Ő pontosabbat, biztosabbat is tud mondani, hogy mi van ilyen esetben.
2013. szept. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

"HOGYAN MONDJAM MEG HOGY NEM AKAROM HOGY RÉSZE LEGYEN? "


Így egyszerűen, ahogy leírtad. De akkor a segítségét se fogadd el...

2013. szept. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp sem mennék bele. Egy két papírdolog elintézése szerintem kevés ahhoz, hogy megfelezd vele az örökségedet. Inkább vegyél rajta egy külön lakást, add be a válópert, és keress olyan férfit, akivel boldog lehetsz. A gyereknek sem jó egy megjátszott kapcsolat. Előbb utóbb válás lesz a vége, el tudod képzelni, mi lesz a vagyonmegosztáskor? Viszi mindennek a felét. Ha egyáltalán majd sikerül jó áron eladni a közös házat.

Ilyen hülyeséget sosem tennék.

2013. szept. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen nem csinálnék ilyesmit,magamnak megteremteném,amire szükségem van,az illetőt meg szélnek ereszteném.Nem vagy túl okos,ha ilyesmibe belemész a tények ismeretében.
2013. szept. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. tegnap megnéztük a házat és hozzákell épiteni felujitásra szprul de jo vételárban van.

Végülis, én megveszem ö felujitja munkája lesz benne nem zárhatom ki,szerintem.

abban egyeztünk meg hogy addig nem költözünk oda mig számomra megfelelö nem lesz.

Vélemény?

2013. szept. 18. 10:12
 9/10 A kérdező kommentje:

Az meg a másik fele,hogy a gyerekeket nem akarom elválasztani töle!

6 éve vagyunk együtt az hogy van egy kis pénzem nem a világ mert elmegy egyedül nehézkes lenne fentartanom mindent.

Aztán majd idövel alakul minden!

ERRE JUTOTTAM.......

2013. szept. 18. 10:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Te döntesz. Kívánom, hogy légy boldog vele.
2013. szept. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!