Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feljelentsem? Mi a menete?...

Feljelentsem? Mi a menete? Próbálom röviden. Sosem ütött meg a párom, tegnap estig. Elszakadófélben vagyunk, eddig úgy volt mindent le tudunk rendezni, de nagyon rondán átvert engem és a gyerekeket is. Folytatás lent.

Figyelt kérdés
Tegnap aztán kiborultam,kiabáltam,sírtam,fenyegetőztem. Tudom,hogy minősíthetetlenül viselkedtem,de egyszerűen elszakadt a cérna,annnyira sokkkolt,hogy ilyen aljassságra képes,ilyen embertelenségre.Megütött,aztán elment a másik hölgyhöz. ma reggel a nagyobbik gyerek szólt,hogy néztem-e tükörbe.Teljesen befeketedett a szemem körül,pedig oldalt a csontot találta el,úgy látszik lehúzódott.Nagyon fáj,alig látok arra a szememre és iszonyú ronda is.Azóta észrevettem,hogy elvitte mindenünket,itthagyottt egy forint nélkül 2 gyerekkkel,egyikük fogyatékkal él,gyesen vagyok vele.Évek óta mindent tűrtem,most nem vagyok hajlandó tovább. Gondoltam irány a rendőrség,feljelentem. De azt mondták vetessek látleletet,nekem meg most arra sincsen pénzem,bárhol kérdeztem mindenütt pár ezer forintért végzik el.Ilyenkor mi a teendő? lemehetek a redőrségre látlelet nélkül is? Hirtelen kérni sincs kitől,talán holnap,de jobb lenne,gondolom én,mielőbb intézkednem. Tegnap óta nem lehet elérni,most meg volt képe üzenni,hogy hogy vagyok? Semmmit nem aludtam,hasogat a fejem és megbénít a tehetetlenség,hogy itt ülök,miközben tudom,hogy lépnem kellene.És itt a gyötrő tudat,hogy az én felelősségem,ha a képen csapásról nem is tehetek,akkkor is én voltam az,aki ezt az embert társnak,apának választottam.Az én hibámból fog mocskosul szenvedni a kicsi,aki rajong az apjáért,bármily keveset is volt vele. Hol volt a józan eszem,mikor figyelnem kellett volna? Az emberek nem egyik napról a másikra lesznek ilyenek.Nem vettem,vagy nem akartam észrevenni és ez alól nem menthet fel senki. elnézést ha hosszú lett.

2013. szept. 20. 09:56
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Majd mindenképpen írd meg, hogy mi a helyzet! :)
2013. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Tudsz már valamit?
2013. szept. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a kérdezőt... Nem elég, hogy megcsalták, még meg is alázták, megverték, elvitték a pénzét. Milyen emberek vannak, te jó szagú málnabokor! De az olyan nő is, aki kikezd, vagy beadja a derekát egy családos apának, elveszi a gyerekektől az apjukat, főleg, hogy az egyik kicsi még beteges is. Na, az olyan nőt is ütném, míg be nem dagad a szája!
2013. szept. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó nem kell neked azt a nőt ütni. Majd megüti a pasi azt is. Meg is érdemli, de majd rájön, hogy ez nem volt a legjobb választás.
2013. szept. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Remélem jobban alakulnak a dolgok és nem újra balhé van.


Jelentkezz majd Kérdező...

2013. szept. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Mit intéztél, aggódunk érted?!

2013. szept. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Itt is vagyok. Köszönöm,hogy aggódtok értem, igazán jól esik. Eddig nem volt rá időm és energiám,hogy a gép elé üljek. Most hajnaltól végre én is aludtam pár órát,a fiaim pedig még húzzák a lóbőrt hál istennek.

A tegnapi nap húzós volt nagyon. Végülis elintéztem a látleletet magam, elmentem a rendőrségre is, de ez nem épp egy lassú procedúra(a látlelettel kapcsolatban igazatok volt,egyáltalán nem feltétele a feljelentésnek,ha nincsen ,ők intézkednek)és sajnos hamarosan jöttt a telefon,hogy gond van a kicsivel. Rendesek voltak,hazahoztak és mivel rohhammentő azért nem kellett az álllapotához, az sbo-ra is bevittek.Középsúlyos asztmás roham volt,kapott injekciót,oxigént éjszakára saját felelősségre hazahozhattam(ő autista is,a kórházat nagyon nehezen viseli).Aki az ügyemmel elsősorban foglalkozik,nagyon kedves,segítőkész. Felajánlotta,hogy nálam befejezzük a részletes vallomás tételt(kivételes helyzetemre való tekintettel,de ezt én nem akartam,elég nagy trauma ez a gyerekeimnek így is,ne hallják amit nem muszáj,pláne a nagyobb. Mivel ma ugye alapból ügyelet van, sokan nincsenek bent,így hétfőn folytathatnánk, de bemegy a kedvemért,így délután 2-kor találkozunk és elvarjuk a szálakat.A többit majd intézik. Egyenlőre úgy tűnik nincs honnan előkeríteni,mert ugye ez a lakcíme,itt meg nincs,így marad a munkahelye,ami neki lesz kellemetlen,de ez engem már hol érdekel. Előbb-utóbb úgyis kiderül minden.Ma kapok majd pontos tájékoztatást is a további lehetőségeimről stb...,minden információt,ami segítségemre lehet és amit tegnap a nagy rohanásban nem lehetett. Valamelyest megnyugodtam, nem volt senki lekezelő és tudálékos,rosszabbra számítottam. Egyenlrőre így állunk.Hogy mi hogy vagyunk? Én úgy ahogy. A szememmel hétfőn kell mennem szemészetre,mert valószínű csak a duzzanattól nem látok vele rendesen,de a dokit aggasztja, hogy nem tisztul folyamatosan a homályos látás.

Ami a nőt illeti? Tán 3 hete ha ismeri.Tudom mi a neve,kb. hol laki. Eleinte elmondott mindent,amíg nem kezdett újra hazudozni. Először gyűlöltem. Most már inkább csak egy mevetéssel és szánalommal vegyes sajnálatot érzek iránta. Azt hiszi megfogta az isten lábát, pedig az az ördög patája. Majd rájön. Tudom milyen álllapotban van, senki és semmi nem győzhetné meg arról,hogy nem a tökéletes pasiz,álmai szerelmét találta meg. Rajong érte, ez a rajongás ami a páromnak olyan mocskos mód tetszik. Értem én ezt az egészet,olyan mintha én írtam volna a forgatókönyvet,tudom az egész sztorit,néha elszórakozom avval,hogy meg tudom-e sacccolni mikor lesz vége.Nagyon néha. Beszéltünk tegnap a párommal,volt párommal. Felhívtam mi van a gyerekkel.semmi nem érdekelte,kizárólag az,mikor kapja meg a cuccait,mert ugye ide nem jöhet fel többé. Annyit nem kérdezett meg hogy az elmúlt 2 napban volt-e mit ennie a gyerekeinek. Nyilván gondolhatta,hogy az azóta hazaérkezett anyukám nem hagy lógva,de akkor is. Milyen ember az ilyen? Nem voltértelme vitázni vele,vagy kioktatni,lepergett róla minden. bennem pedig ott és akkor elszakadt valami. Végleg és helyrehozhatatlanul. A döbbenet és hitetlenség után eluralkodott rajtam a mélységes megvetés. Hogy léphet át valaki így a saját fián? A kicsi megszokta,ha bármi baja van,vagy akármi történik,ha nem is azonnal,de apa jön. Most apa nem jött,pedig rohadtul nincs semmi dolga tegnap kora délutántól. Nem igazán tudom megnyugtatni,az autizmusából adódóan ő nehezen kezeli az új helyzeteket és nem érti a szokatlant,azt pedig végképp nem tudja felfogni hova tűnt az apja az életéből,az az meber aki születése óta 2 napnál sosem volt többet távol tőle. Most ez egyre rosszabb lesz,aztán majd lassan,nagyon lassan lenyugszik. Remélem. Most a "hol van apa" kezdetű kérdés több ezerszeri említése a napi rutin. Próbálom lekötni. A nagyobbik jól van,bár nem igazán tudom mit érez legbelül,sokat fogok vele beszélgetni erről,csak meg akarom várni,hogy ő kezdeményezzen,hagyom,hogy lenyugodjon a lelke,nem akarok ajtóstól rontani a házba. Én kicsit olyan vagyok mint egy tornádótól sújtott kisváros lakója, a vihar elülteután. Szépen lassan mindent újjá építek,tán jobb is lesz az új,mint a régi. Ha pedig visszatér a tornádó,vagy jönne egy újabb,már lesz annyi eszem,hogy lehúzódom a pincébe előle. Még visszanézek hozzátok,szólok mikor mi történt és nem győzöm hangsúlyozni milyen sokat segített nekem itt "vadidegenek" kis csoportja,pusztán avval,hogy tanácsokkal lát el és aggódik értem. Felkeltek a fiúk,befejezem,de mint mondtam,nem tűnök el,rendszeresen bepillantok,ma már úgyis nyugisabb napunk lesz.

2013. szept. 21. 07:58
 28/33 anonim ***** válasza:

De jó, ezt jó hallani. Elég sok hasonló esetről tudok sajnos. Azért sokféle lelkületű rendőr létezik, van aki elbagatellizálja az egészet, szerencsére te olyat fogtál ki pont, aki komolyan veszi és remélhetőleg kicsit szívügyének is tekinti, hogy ilyen többé ne fordulhasson elő veled!

Nagyon jól cselekedtél! Jól tetted, hogy elmentél a rendőrségre és igen is legyen belőle feljelentés, hogy többé ez ne történhessen meg. Hogy őt hogyan kerítik elő, az már legyen a rendőrség és az ő baja, ne a tiéd. Megérdemli, hogy a mélyen tisztelt barátai és kollégái megtudják mit művelt!

Amint lesz egy kis időd és energiád, úgy a válást is indítsd el! Ha anyukád hazaért, akkor már segítséged is van, így könnyebbnek fogod érezni ezt az egészet. Nagyon sokat számít, hogy van melletted valaki, ne félj segítséget kérni tőle!

A gyerekeknek igyekezz minél hamarabb elmondani, hogy apa elment és egyelőre úgy tűnik, hogy többé nem is jön vissza. Kezdjenek el felkészülni arra lélekben, hogy az ő életükből is végleg kiszállt. Ha egyszer legalább a gyerekek felé néz majd, akkor max kellemesen csalódnak. A nagyobbal kapcsolatban, szerintem fontos lenne, hogy te nyiss és legalább biztosítsd arról, hogyha szeretne a dolgokról beszélgetni veled, akkor nyugodtan menjen oda hozzád, meghallgatok és válaszolsz a kérdéseire. Ezzel legyen tisztában, ne ássa el mélyen az érzéseit, mert attól csak nehezebben zajlik le benne ez az egész. Nem kell azonnal kifaggatnod, de tudjon arról, hogy veled bármikor beszélgethet, így könnyebben meg fog nyílni!

A picivel nehezebb dolgod lesz a betegsége miatt, de fogd fel ezt is egy harcként, amit meg kell vívni. Neki sokkal nehezebben és sokkal kicsapongóbb érzésekkel fog menni annak feldolgozása, hogy az apja nincs ott, de idővel neki is menni fog. Mások veszik át majd azt a fontos szerepet az életében.

2013. szept. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy még nem telt el sok idő, és hirtelen rengeteg borzasztó dologgal kellett szembesülnöd, de szerintem nagyon erős nő vagy, aki nem hagyja, hogy eltiőporják, megalázzák, ahogy azt sem, hogy a gyerekeinek egy ilyen apával kelljen felnőni. Sokan nem mernek, nem akarnak cselekedni, és még inkább sebezhetőbbé válnak. De ahogy leírtad, úgy gondolom, a lehető legjobb dolog most az, hogy megszabadultál egy ilyen féregtől, engem mélységesen felháborít, hogy egy apát ennyire nem érdeklik a gyerekei, főként, hogy az egyik beteg is. Most még biztos lesznek rossz, nehéz napjaid, de idővel sokkal könnyebbé válik minden. Őszintén remélem, hogy rendeződik majd az életed. Sok erőt és kitartást kívánok neked, örülök, hogy vannak olyan nők, mint te, és kiállnak magukért és nem hagyják, hogy semmibe vegyék őket.
2013. szept. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
A legjobbakat kívánom neked! -Anita -
2013. szept. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!