Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az anyám? Fontos!

Miért ilyen az anyám? Fontos!

Figyelt kérdés
Az anyám marha irigy, ma kértem tôle 100 forintot, ô nem ad ... múltkor 50 forint kellett már csak valamihez, majd meglátja. :| Hát elképesztô irigy, de nem csak a pénzben, mindenben. Pedig van neki, nem azért nem ad mert nincsen. Bezzeg ha másnak kell valami, minden van -.-
2013. szept. 23. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Mindenki a saját pénztárcája felett döntsön és ítélkezzen! Úgy gondolom, hogy ha szeretnél valamit a minimumon felül, akkor keresd meg az árát! Ahhoz, hogy anyukád mire költi azt a pénzt, amiért ő dolgozott meg, bocsi, de semmi közöd. Ami a megélhetésedhez szükséges, biztosítja, különben nem tudnád szidni a neten! N30
2013. szept. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Azt hogy pontosan mennyi pénze van és hogy abból mennyi kiadása van, illetve, hogy elegendő-e a fontos kiadásokra a pénze, gyerekként nem tudhatod. Bár nem írtad, hogy hány éves vagy, de feltételezem még iskolába jársz (általános vagy közép). Szóval az, hogy van a pénztárcájában pénz, még nem azt jelenti, hogy azt bármire el is lehet költeni.

Ha korodnál fogva még nem dolgozhatsz, akkor próbálkozz anyukáddal megállapodni egy havi fix zsebpénzben, amiért persze otthon megdolgozol (takarítás, bevásárlás, kerti munka bármi amiben segíthesz), és akkor majd magadnak fogod beosztani a pénzedet. Ha már elmúltál 15, akkor az iskolaszünetekben már vállalhatsz diákmunkát, ha pedig 16 is elmúltál, akkor korlátlanul. El kell kezdeni hozzászokni, hogy a pénz nem magától terem. Kérni és kapni csak ellenszolgáltatás fejében lehet.

2013. szept. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Én gyerekeim is hajlamosak engem fejős tehénnek nézni. Egy gyereknek még ne legyenek kiadásai, mert ami a fejlődéséhez kell, megkapja a szüleitől. Mire kellett volna neked pénz, nem is értem? Ő keresi a pénzt, neki kell beosztania, nyilván ő tudja, mit kell venni belőle. Majd ha neked lesz gyereked és te dolgozol meg a pénzért, tudni fogod.
2013. szept. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Olyan kíváncsi lennék anyukád véleményére is... Lehet egy kicsit visszavennél.. :)
2013. szept. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
18 eves vagyok, lany, es az iskola mellett DOLGOZOM! nem egyedul nevel, de most pont nincs penzem es kellett volna valamire. 100 forint miatt igy kivagytok es en vagyok a szemet mert 'lehuzom' ... :D
2013. szept. 23. 12:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Mire kell 50 Ft?

Én Anyukám mikor látta, hogy tudok bánni a pénzzel, nem szórom és pl 10 ezerbe került az a valami (1 évig gyűjtögettem rá, sajna 11-13 évesen csak egy néninek jártam boltba és kb 500 és ezer ft volt a havi lóvém), de hiányzott hozzá 500 Ft, odaadta, mert ha várok vele 2 napot lejár az akció és nincs ennyiért az csak 20-ért pl. Odaadta 2 nap múlva visszaadtam neki.

De ez is attól függ mire kell, mert szemétre 10 Ft-ot nem adott volna, de pl.: könyvre vagy bicikliláncra simán.

2013. szept. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok!

Mi sem voltunk gazdagok, apu hetelni járt, 1 fizuból éltünk 3man.

Itt vagyok 25 éves és ha valami olyan van bátran hívhatom Őket, szükségesre küldenek. (Múltkor a bicikli hátsó kerék golyói törtek darabokra, 7000 Ft).

De mire kell? 100. farmerra vagy sulihoz valamire? Elromlott valamid? Nem mind1! 30. pár zoknira én anyám se adott volna. Nem, nem azért, mert sóher hanem, hogy lássam már be, hogy felesleges.

2013. szept. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
**7000 Ft az új kerék, mert javíthatatlanná tört ott benne valami.
2013. szept. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Mire kellett a pénz?

Mennyit adsz haza?

Miért nem marad már hónap közepére sem?


Talán be kéne osztanod. Amúgy meg nem lehet igaz, hogy nem tudsz senkitől kölcsönkérni 100 Ft-ot...

2013. szept. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Úristen a kérdező 100 ft-ról beszél nem 10000-ről gondolkodjatok már! Ráadásul dolgozik is. Elég szomorú a felfogásotok egy szülő gyermek kapcsolatról. A gyerekétől sajnál egy potom összeget de idegenektől semmit? Na az ilyen szülő marad öregségére egyedül és boldog lehet a 100ft- jával.
2013. szept. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!