Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok mit kéne tennem?

Mit gondoltok mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Nos,úgy alakult hogy 16 évesen teherbe estem,nem volt tervezett.Így az iskolát sem jártam ki.Most itt vagyok 20 évesen,nem dolgozok mert ugye 8 általánossal nem vesznek fel akárhova.Próbálkoztam már tanfolyammal de nem indul.

A lányom óvodába jár,én egész nap itthon vagyok.Nem tudom mit tegyek,mert ha vissza mennék érettségire akkor is csak estire tudnék,akkor nem látnám egész nap a lányomat.Meg nem is tudnának rá vigyázni.Tanfolyam ugye nincs,munka lehetőség főleg.Mielőtt leszólnátok hogy miért tartottam meg!?A válaszom az rá hogy nem akartam megölni,nagyon szerettem volna megtartani.De most hogy lejárt a gyesem,így nem tudok mit kezdeni.


2013. szept. 23. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%

Előre kellett volna gondolkoznod,akkor mikor hiba csúszott a számításba.Na de ugye,elkell mondjam,hogy én nem ítéllek el,mert az abortusz az meg nagy kockázattal járt volna alapból is.Szerintem egy minimum áldozatot kellene hoznod.Esti iskola nincs mindennap,úgyhogy max egy héten 3szor,ha nem látnád a lányodat,ennyit meg mindketten kibírtok.Mindennap tanulsz pár órát,a gyerekedre addig anyudék vigyáznak,vagy elfoglalod valamivel(mondjuk rajzol,vagy játszik mást..stb.).

Szóval szerintem tedd le azt az érettségit,nem olyan ördöngős az,enélkül meg kitörölheted a minimálbéres állásokkal a p****d!Szó szerint!Érettségi nélkül nincs élet a mai világban.

Vedd számításba,hogy a tanfolyamok semmit sem érnek szintén az érettségi nélkül..aki az ellenkezőjét fogja itt állítani,az álomvilágban él és nem a realításban.

2013. szept. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy azt kijelenthetjük hogy megszívtad és elég szar nektek. Szóval nincs túl sok választás. Az érettségit meg kell csinálni, tök mindegy mennyi időd jut a gyerekre, mert a nélkül nem fogod tudni biztosítani neki a megfelelő körülményeket. Ha megvan az érettségi, akkor lehet valamilyen részmunkaidős állást találni, és OKJ-t csinálni. De szerintem ezen a szinten nem azt kell nézni, hogy mi lesz szegény gyerekkel ha az anyja nem látja, meg nem segít neki a háziban, hanem azt hogy legyen pénz ételre meg lakásra.
2013. szept. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp érettségizz le! Az oviban meg kérdezd meg, hogy lehet-e olyat, hogy nem reggel viszed be a gyereket, hanem pl. ebédre. Most indult el a tanév, még be tudsz csatlakozni egy érettségiző osztályba.
2013. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vannak 2éves érettségis sulik..esti, ahol én tudom hogy van ott hétfőn és csütörtökön van tanítás fél3től 6ig.. ez teljesen kibirható, de nyilván sok otthoni tanulást igényel..

becsülendő hogy nem vetetted el a kislányodat.

Szép életet kívánok nektek.

2013. szept. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem te szívtad meg, a gyermeked szívta meg, ebben az esetben a te sorsod már másodlagos, de ő nem tehet róla, hogy ilyen anyja van. Ha akkor nem hoztad meg az áldozatot, hogy nem adsz neki életet, legalább most tegyél érte valamit.
2013. szept. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ne haragudj,de te hogy jössz ahhoz hogy engem becsmérelj.

Én amióta meg van a kislányom,mindig is őt néztem.Nem magamat.A szüleim rengeteget segítenek,szerencsére.

1 hónapot tudtam elmenni dolgozni helyettesítőnek 16 órába dolgoztam.Nem magam miatt,hanem a gyerekem miatt hogy megtudjak neki mindent venni.De így hogy nem dolgozok sem szenved hiányt semmiben.Nem ismered az életemet úgyhogy légyszives.

A többieknek pedig köszönöm,vissza megyek érettségire utána szerintem valami okj-s tanfolyamra ami piacképesnek mondható.Köszönöm még egyszer.

2013. szept. 24. 07:33
 7/12 anonim ***** válasza:

En is gyerekek mellett tanultam es neha napokig foiskolan voltam.

Meg kell hozni az aldozatot ha el akarsz valamit erni.

Sajnos kecske is megmarad es a kaposzta is eset nincs az elethen.

A gyerek buszke lesz rad az okos anyukara aki tanul es igyekszik.

Az en gyerekeim is peldanak tartanak es buszkek ram.

Semmi bajuk nem llett hogy nelkulem voltak.

2013. szept. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. szept. 24. 11:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy így döntöttél! Gondolj arra, hogy ha más is le tudott érettségizni, neked is menni fog! Csak előtte tűnik nehéznek, utána meg már nem is érted, miért féltél tőle annyira. Persze kell tanulni, bejárni, de menni fog az! :)
2013. szept. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

mindeképpen érettségizz le.

Magad miatt is és a kicsi miatt is (hogy majd annak idején ne mondhassa azt tanulás helyett, hogy mert bezzeg te sem voltál képes...)


Az óvodák általában 6ig vannak nyitva- szóval ha hetente 2-3* délután vannak óráid, akkor csak meg kell beszélned az oviban, hogy ezeken a napokon zárásig maradna.

(legfeljebb az órákról eljöhetsz 10-20 perccel korábban is, az nem tragéida)

Nap közben pedig tessék minden nap tanulni, a háztartást rendben tartani, hogy este, amikor hazaérkeztek a kicsivel, akkor az a kis idő a lefekvésig CSAK róla szóljon. Így neki fel sem fog tűnni ez az egész tanulás-dolog.


Nagyon fontos, hogy tanulj, kezdj valamit az életeddel, ne szokj bele az otthonülésbe, legyen igényed a változásra, tanulásra- ezzel is példát tudsz mutatni a gyermekednek, tudsz anyagilag is függetlenedni végre a szülőktől vagy félretenni a kicsiknek stb.


Sok sikert és kitartást kívánok- nehogy feladd!

2013. szept. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!