Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mérföldkőhöz érkezett az...

Illusi0n kérdése:

Mérföldkőhöz érkezett az életem! Ha "kapnék" 25 milliót, melyik utat válasszam? Veszünk egy családi házat, kocsit a párommal (plusz gyereknevelés)? Vagy megvalósítsuk az álmunkat: egy "bisztró" jellegű helyet nyissunk (vállalkozásba fektetés)?

Figyelt kérdés

1, Ha házat vennénk, kocsit stb, elfogyna a pénz, és ugyanúgy kellene küszködni a mindennapokkal, dolgozni járni alkalmazottként...

2, Én szakács vagyok, a párom a pultban dolgozna, a húgával együtt (családi jellegű vállalkozás lenne), és az ebből jutó nyereségből is tudnánk házat venni kicsit később, és a magunk főnökei lehetnénk.



2013. ápr. 20. 12:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem javában 30-as vagy, akkor a második. Ha jó helyen, jó árakkal nyittok egy bisztrót, előre láthatólag érdekeltsége is lenne akkor az termel annyi profitot, hogy lehet belőle ház is, gyerek is. Ez viszont nagy kockázat, mert vagy összejön vagy sem. Viszont ha nem, akkor se álom, se ház, semmi.

Egyébként nem tudom hol és milyet szeretnétek venni, de nekem 25 millióba mindkettő beleférne..

2013. ápr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Olyanokat kéne megkérdezni akik működtetnek ilyen helyeket ha van olyan közeli ismerősötök hogy mennyi a bevétel stb aztán így kitudnátok kalkulálni mi érné meg jobban.
2013. ápr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hát, igazából már 3 éve tervezgetem...Emiatt kezdtem el a szakács sulit is :) Már a designtól kezdve minden a fejemben van, a beszállítók árajánlatai, könyvelés...helyiségek kialakítása, ÁNTSZ szabályok ...

Az előzetes kalkulációk szerint a "sok kicsi sokra" megy elvet követve, a nyereség hvai 300e biztosan meglenne! De van ismerősöm, akinek van bisztrója, és nekik havi szinten a tiszta nyereség 2 millió forint :)

2013. ápr. 20. 12:29
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Ha jól csináljátok, akkor a vállalkozás hosszútávon jobban megéri. Viszont bele is lehet bukni.

Szerintem: max. a feléből nyissatok bisztrót, és 2-3 év múlva nézzétek meg, hova jutottatok vele. Ha úgy tűnik, hogy beindul, akkor tegyetek bele még pénzt, de ha inkább negatív a mérleg, akkor szálljatok ki, a maradékból vegyetek egy házat, és gondolj arra, hogy legalább megpróbáltátok :)

2013. ápr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
bisztró
2013. ápr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
honnan kapnál 25 milliót?
2013. ápr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A mi környékünkön állandóan nyílik egy új bisztró majd be is csődöl fél év után.
2013. ápr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A bisztró felé hajlotok, ez tisztán látszik, úgyhogy szerintem legyen a bisztró. Csak egy vállalkozást nagyon ügyesen kell csinálni, hogy nyereség is legyen belőle, szóval nagyon nagy a kockázat.
2013. ápr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ahogy gondolkozni kezdtem ezen, hogy be kellene fektetni valamibe a pénzt, és kitaláltam, legyen egy bisztró (ez az ami a hobbim is lehetne, hiszen az életem a főzés)...úgy az körvonalazódott ki, hogy 3 terület van, amin áll vagy bukik a dolog:

1, helyszín (hogy hová nyitom)

2, Céges ügyvéd személye (mennyire ismeri a kiskapukat, megoldásokat)

3, Könyvelő (ez talán a legkritikusabb- nehéz megbízható könyvelőt találni, aki úgy érti a dolgát, hogy nincs baj a NAV felé, de nem is lop meg)

2013. ápr. 20. 12:53
 10/15 anonim ***** válasza:
Éttermes családban nőttem fel. Ennél nagyobb szívás nincs. Ha tanácsolhatom, bármi mást, csak ezt ne. Fektesd lakásba és hozza be az albérlet a ti havi megélhetéseteket. De amennyi jogszanály köt, amennyit melózni kell egy ilyen helyen, ráadásul saját tulajdonban saját felelősségre, nem éri meg. Magyarországon már nincs idegenforgalom, ha nem szegsz szabályt, nem éled túl.
2013. ápr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!