Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terveznél komolyan olyan...

Terveznél komolyan olyan emberrel, akitől nem kaphatod meg ANYAGILAG azt, amire vágysz?

Figyelt kérdés

Tudom, már a kérdés maga sokak zsebében nyitogatja a bicskát, de engedjétek meg, hogy leírjam a lényeget.


Erőt, időt és pénzt nem kímélve mentem és tanultam évekig azért, hogy megszerezzem a diplomámat jó jegyekkel, jó szakmában, hogy ne legyen később elhelyezkedési problémám. A szüleim motiváltak, mondhatni rugdostak, ha kellett, hogy csináljam, kell, van értelme és nagyon igazuk is volt, mint kiderült. Elképzeltem a kis fejemben azt, hogy biztos anyagi háttérrel öregedhetek meg, nem lesznek megélhetési gondjaim és ha nem is kacsalábon forgó palotában élem le az életemet, de azért ha megkívánok egy gombóc fagyit hónap végén, nem kell rá nemet mondanom. Ezt úgy tűnik sikerült elérnem, jól fizető állásom lett kezdő mérnökként szinte azonnal a diplomám megszerzése után, fenntudom tartani magamat albérletestől és félretenni is tudok.


A probléma a párommal van (én vagyok a nő). Az ő egyetlen végzettsége egy gyakorlatilag használhatatlan felsőfokú szakképzés. 2 éve állást keres és nem talál. Nem mintha nagyon megerőltetné magát, de mentségére szóljon, ha valami jön, azt azonnal elvállalja. Többnyire idénymunkából él, ami zsebpénznek elég, de arra, hogy pl. összeköltözzünk és megosszuk a költségeket, már nem.

Kértem, végezzen el valamilyen iskolát, legyen egy használható szakmája, addig én támogatom, ha kell eltartom, de ne maradjon minden így. Elutasítja élből, ha felhozom. Szégyellem és gáz ezt kimondani, mert nagyon szeretem a páromat, de úgy érzem ez számomra nem elég.

Nem én akarok lenni a családfenntartó, ha többet is keresnék a páromnál, nem érdekel, de az hogy csak én keresek lényegében, az igen.

És ha később családot szeretnénk? Én vágyom az anyaságra, az anyaság élményére és arra, hogy mint minden anyuka, otthon maradhassak a babánkkal amíg csak tudok, de ha én vagyok a kereső fél, ez sosem fog teljesülni, mert nem tehetem majd meg. Kénytelen lenne ő otthon maradni, de akkor én nem lennék teljesen boldog.

Vagy mi lesz ha velem valami történik? Oké, ha egy fizetésből kellene megélnünk, de ha egyből sem?

Lehet így tervezni?


4 éve vagyunk együtt és míg úgy érzem az én életem szépen halad előre, addig ő toporog egy helyben és ez nagyon visszahúzza a kapcsolatunkat, pláne az én lelkemet. Szeretem őt, de ezzel a mentalitásával egyáltalán nem tudok mit kezdeni és már komolyan abban sem vagyok biztos, hogy akarok így leélni mellette egy életet. Még is mit tennétek? Mit tehetnék?



2013. júl. 5. 15:14
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
11%
Hagyd el a fenébe. Sokkal jobbat érdemel egy olyan beképzelt nőszemélynél mint amilyen te vagy!
2013. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
90%

Egy ilyen mentalitású férfire én fel sem tudnék nézni.

Nálam biztos, h nem lenne működőképes.

Ha lenne egy állandó munkahelye, de nem keresne túl jól, de látnám, h törekszik, a lelkét kiteszi azért, h a maximumot kihozza a helyzetből, az teljesen más tészta.

De ez a hozzáállás, amit leírtál, számomra baromira unszimpatikus.

2013. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
77%
Ezeket neki is elmondtad?
2013. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
14%
Szerezz neki biztos állást, és meg is van oldva a probléma.
2013. júl. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
35%

Én 2 dolgot gondolok. Egyrészt azt, hogy te nem a párodat szereted, hanem a lehetősége, amit beleképzelsz: a használható szakmáját, amire képes lenne, a szebb jövőt, amit adhatna. Igen ám, de a párodnak jó úgy, ahogy van, és nem akarja mindezt. A szeretetben viszont nincs ha, meg nincs de. Ha szereted, úgy jó, ahogy van. Ha meg nem jó, nem szereted feltételek nélkül.

A másik, amit gondolok: ennek a kapcsolatnak előbb-utóbb vége lesz

2013. júl. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
77%

Azért az élet sokszor nem úgy alakul ahogy az tini fejjel megálmodja az ember.

Én arra gondolok, hogy a sok visszautasítás miatt zuhant magába és ezért nem tud túllépni rajta. Azt érzi tanult de feleslegesen minek tanulna még tovább. Ezen az állapoton kell túl jutnia és szerintem észbe kapna.

2013. júl. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
67%

A jövőről beszélgettek?

Mit mond,mik a tervei.

Végeztél a sulival,dolgozol is 1-2 éve,tehát 25 körül vagy.

Lassan időszerű lenne,4 éve járogatni már sok.

2013. júl. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
94%
Szia, én is pont ebben a cipőben járok. Diplomám van, elég jól is keresek, de a párom nem töri magát, hogy dolgozzon egyáltalán. Én küldözgetem az önéletrajzát mindenfelé, hogy egyáltalán legyen munkája, ha felhívják, elmegy az interjúra, de már volt olyan is, hogy azt mondja: "nem aktuális". Én sem akarok vele így összeköltözni. Ideig-óráig elvagyok vele, de gyerekvállaláshoz ez nagyon kevés. Én is szeretem a páromat, de nem akarok így megöregedni. Nem akarom elhagyni, de lehet, muszáj lesz. Neked annyival jobb, hogy a párod legalább akar dolgozni és mindent elvállal.
2013. júl. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
88%

Azt kellene felfogatni vele, hogy ez így nem megy egy életen át, kezdenie kell magával vmit. Itt nem a pénzről van szó szerintem, és én megértem, hogy ez felmerül benned.


Miért utasítja el élből, mikor felhozod? Örülnék, ha valaki így mellettem állna egy ilyen problémában, sztem ezt sem tenné meg túl sok nő.

2013. júl. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
49%
Nincs jelentősége csak érdekel. Mi a párod végzettsége és a tiéd? Csak íg ősszehasonlításilag.
2013. júl. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!