Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyermektelen fiatal pàrok...

Gyermektelen fiatal pàrok, mibôl àll a napi takarìtàs? Mennyi idôt vesz el?

Figyelt kérdés
Azért ìgy tettem fel a kérdést, mert mi is ebbe a kategòriàba tartozunk még és kìvàncsi vagyok, hogy màsnàl ez hogy megy!! Ki mit csinàl? stb!!
2011. ápr. 11. 16:01
1 2
 1/16 anonim válasza:
Hát,mosogatás.....padlómosás.....kőmosás....wc,kád,csap tisztítás.Ilyesmi!
2011. ápr. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Mosogatás, felmosás, rendrakás...bár ez ugye mikor hogy. Kb. ennyi. Én mosok fel és én mosogatok-ezt csak naponta egyszer, általában ebéd után, a kettő együtt kb. egy órát vesz el a napomból.
2011. ápr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
16.06-os vagyok. Ezen kívül van még rengeteg dolog, de azokat csak hetente néhányszor, vagy egyszer csinálom, de azokat nem kérted, úgyhogy inkább nem írtam le:)
2011. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Én porszívózni és felmosni általában (ha csak nincs valami extra, vagy vendégség) 2-3 naponta szoktam, port törölni heti 1-szer. Mosogatni naponta többször is sajnos-azt nagyon nem szeretem. :(
2011. ápr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:

Porszívózni, felmosni, mosni, vasalni, kádat sikálni, wc-t pucolni, port törölni hétvégén szoktam.

Hétköznap mosogatás, esetleg egy adag mosás.

Felmosni max. akkor szoktam, ha nagyon koszos a padló.

2011. ápr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Ruhamosás, mosogatás, tűzhely letakarítása, konyhabútorok törölgetése, ruhák, tárgyak elrámolása a szobában, a padló felporszívózása, az fotelek, szivacsok porszívózása és befújása, a kutyák helyének porszívózása, kefélése, aztán egy külön mosás azoknak. Porszívózás az egész házban, aztán felmosás, a mosdó, wc kitakarítása, felmosás. Kint a kertben söprés, ágak, termések, levelek felszedése, kutyakaki eltakarítása. Nagy kertünk van és sok fánk. Persze ezeket nem minden nap csinálom de legalább egyszer egy-kétszer egy héten.
2011. ápr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nincs még gyerek nálunk sem, egyelőre a napi takarítás:


- minden nap, vagy épp azon a napon használt dolgaink elpakolása (mindenki a sajátját) - koszos ruha a szennyesbe, már hordott, de még hordható ruha egy erre a célra kinevezett székre, nem látható helyen (pl. nadrág, pulóver,, ha keveset volt rajtunk, kabát a fogasra, stb)

- napi posta (levelek, csekkek, újságok, reklámok) helyére tétele

- asztalok üresen tartása (pl. rajzolás, festés, alkotás után elpakolunk rögtön a helyére, stb)

- edények, tányérok, poharak elmosogatása legalább minden este, de legjobb rögtön evés után, frissen, ha van rá mód, idő


Tehát alapvetően minden legyen a kinevezett helyén, szeretünk előző este összepakolni, összekészíteni mindent, ami másnap kell. Estére nem szeretjük, ha mosatlan edény marad, illetve a koszos ruháknak is a szennyesben a helye. A fürdőt minden este fürdéskor egy kicsit át lehet törölni, így nem kell sokat vesződni vele később, a wc-t szintén frissiben takarítjuk le.

Vannak folyóiratok, amiket meg szoktunk mindig venni, vagy elő van rájuk fizetve, és ezeket félrerakjuk. Ha van még benne olvasnivaló, akkor elől marad, ha mindketten kiolvastuk ami érdekelt, akkor megy a helyére a többi közé.


Port törölgetni hetente-kéthetente szoktam, felsöpörni, felmosni 2-3 naponta, szükség esetén sűrűbben, de van hogy csak 1 héten egyszer. Porszívózni hetente egyszer szoktunk, általában a párom. Függönyt mosni félévente szoktam, ablakot pucolni kb 3 havonta. Locsolást a kertben közösen oldjuk meg, nyaranta minden este kell a virágokat, füvet, ha száraz az idő, szobanövényeket én szoktam mosogatás közben-után-előtt, hetente 1-2-szer.


Alapvetően mnident együtt csinálunk, amíg én ablakot pucolok, ő leszedi, visszarakja a függönyt, amíg felsöprök, felmosok, ő felporszívóz, amíg port törölgetek, ő kitakarítja a fürdőt, vagy elpakol az utamból és visszapakol utánam, stb. Mosogatni én szoktam, ő segít összeszedni, odahordani, mosógépet én indtom be, kiteregetni meg összeszedni szokott segíteni. Tehát alapvetően hamar megvagyunk mindennel, és jól is érezzünk magunkat közben. Beszélgetünk, zenét hallgatunk, együtt vagyunk. Mi maradt ki?

Főzni felváltva vagy közösen szoktunk, mikor hogy, ágyat húzni 2 havonta, szintén közösen. Általában törölgetni és koszt eltüntetni én szoktam, ő inkább pakolásban segít.


Nálatok hogy van?

2011. ápr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs olyan, hogy napi takarítás. Még a mosogatást sem feltétlen csinálom meg naponta, főleg hogy sokszor nem itthon eszünk.

Úgy egyáltalán annyira keveset vagyunk itthon, hogy sokszor egy hét alatt sem lesz akkora kosz, hogy igazán érdemes legyen takarítani.

2011. ápr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mi a rendetlen véglet vagyunk.

Mosogatni heti 2-3x szoktunk,de van h csak 1x,pedig főzök majdnem minden nap.

Felmosni is hétvégén,porszivózni is.

Kádat max havonta,a belsejét fürdés után öblitjük magunk után.

Wc 2 hetente

Port ritkán törlök,nincs honnan,nincs szabad felület,mindenhova kerül valami

ablakmosás ősszel és tavasszal

függöny...sötétitőm van,függöny nincs,azt évente 2x mosom


virágot locsolok 2 naponta


rendrakás...amikor már borul minden,akkor 2 napon belül rendet rakunk


egyedül a szemé amit minden reggel leviszünk

de egy másik kérdésben már megkaptam ma hogy hogy lehet igy élni:D


nem életcélom a tisztaságmániásság,jól érzem magam igy is,párom is (azta a kevés házimunkát amit csinálunk,azt felesbe)

2011. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

napi takarítás, rendrakás:

- beágyazás

- nem használt ruhák elpakolása és a szennyes kimosása

- teregetés, megszáradt ruhák elrakása

- elmosogatás

- szemetes kivivés


heti takarítás:

- portalanítás

- wc és fürdőszoba takarítás

- felsöprés és felmosás

- virágok meglocsolása

- ágyneműk kimosása

- háziállataim kitakarítása

- konyha kitakarítása

- hűtő, mikró lemosása

- szőnyegek kirázása

- ablakpárkányok letörlése

2011. ápr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!