Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az állam támogatja anyagilag...

Az állam támogatja anyagilag a fiatal, gyermektelen, első lakáshoz "jutni vágyó" házasokat?

Figyelt kérdés
konkrétan az önerőhöz kellene egy kis segítség. a bejelentett munkaviszony megvan egyik fél részéről.
2013. szept. 26. 17:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem manapság nagyon sokan vágynak lakásra. Nem csak fiatalok, és nem csak gyermektelenek.

Állami segítség?? Csak úgy a semmiből nem lesz. De nézz utána a Fundamentának. Ha min. 4 évig takarékoskodsz (havi 20.000) kapsz mellé állami támogatást, kedvezményes hitelt, és a fundis hitel is önerőnek számít, ha ki kell pótolni egy másik hitelintézetnél.

4 év lejárata előtt is vannak áthidaló hitelkonstrukcióik.

De ehhez kell az a havi 20.000 megtakarítás. Ha ez nem megy, akkor nincs értelme lakásvásárláson gondolkodni.

2013. okt. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ja, vagyonszerzési illetéknél van kedvezmény 35 év alatt, az első lakásvásárláskor. De azzal a pár tízezer forinttal szerintem nem vagy kisegítve.

Építkezésnél biztos, hogy van kedvezményes hitel, de ahhoz, hogy építkezz, önerő kell, mert a hitel csak akkor jön, ha már tető alatt van a ház. Szocpol is csak új építésű háznál jár, meghatározott négyzetméter, gyerekszám és energiaosztály figyelembe vételével.

Szóval még gyűjtögetnetek kellene. Meg egyébként is, önerő nélkül hitelbe belemenni...

2013. okt. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Úgy a legjobb buli a hitel, önerő nélkül! Nincs vesztenivalód. A birka adófizetők meg majd kimentenek, ha belebuksz.
2013. dec. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hogyne. Nekem fél lakásom volt s önálló akartam lenni. Állam mit mond: ad 400 000 Ft vissza nem térítendő támogatást. De nem nekem, akinek van fél lakása hanem annak akinek fél sincs. Merthogy földönfutónak adják. Persze olyan földönfutónak, akinek van 9 600 000 Ft önereje, mert ugye 400 000-ből nem fog lakást kapni...
2013. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A húsosfazéknál lökdösődés szokott lenni.
2013. dec. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!