Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én szeretnék jövőre elköltözni...

Én szeretnék jövőre elköltözni és eladni a házam, de a férjem nem. Mit csináljak? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Vettem egy házat még akkor amikor nem házasodtunk össze,de együtt éltünk(eladtam kicsi lakásom,így volt önrész normálisan + vettem fel hitelt).Néztünk lakást és házat is.Én sosem laktam családi házban,ő az élete nagy részét abban töltötte.Végül "beadtam a derekam" és vettem egy házat,mondván sosem laktam családi házban,így nem tudhatom milyen,megvehetem álmaim kutyáját,és ha lesz gyerek,akkor talán neki is jó lesz(azóta született egy lányunk).A ház amit vettünk,szerkezetileg nagyon jó állapotban van,és nem is öreg(15 éves)de nagyon sok mindent kellett(és még kéne)megcsinálni rajta.Már több mint 2 milliós tételnél járunk és még legalább a dupláját kéne rá költeni,hogy azt mondhassam "teljesen kész" vagyunk.És itt jön a probléma.7 év alatt belefáradtam az egészbe!Elegem van abból,hogy minden pénzünk a házra megy,mindig van/lesz mit rajta csinálni,fiatalok vagyunk(35) élni szeretnék,színházba,nyaralni járni és még ki tudja,hogy a gyerek milyen sportot stb. választ magának....Sajnos én nem tudok úgy elmenni nyaralni,hogy tudom,hogy abból a pénzből a házon ezt-azt meg lehetne csinálni.Nyomaszt a dolog nagyon,mert a férjem szeret itt lakni,én viszont egyre jobban nem.Szívesebben laknék egy nagy méretű(kb.70 nm) akár panel lakásban is,ami zöldövezeti részen van,nagy erkélyes,úgy tudnánk beköltözni,hogy minden meg lenne csináltatva készre a mi ízlésünknek,ráadásul ha el tudnám adni a házat,a hitelünk is kevesebb lenne mint havi mint futamidő szinten.a házon nagyrészt mindent a párom csinált,én úgy gondolom kicsitt könnyebb és néhány szempontból nyugalmasabb életünk lenne.Próbálok kompromisszumot kötni vele,hogy legyen nagy erkélyes,parkra néző,ne másik házra,garázst is szeretnék ,mert szüksége van rá,hogy legyen egy "műhelye".Volt valaki ilyen helyzetben?Hogy sikerült megoldani?


( Légyszi ne arról írjatok,miért jobb egyik vagy másik,mert a kérdés lényege nem ez.)


2013. szept. 28. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Egyrészt a ház nem CSAK a tied, mert amit idöközben rákölötöttetek, annak a fele a férjedé.

Másrészt ha ö nem tud panelben élni, akkor jobb, ha nem erösködsz, mert ott nem fogja jól érezni magát és VAGY minden szabadidejét máshol (haverok, szlök, stb) tölti, ahol kertes ház van, VAGY otthon marad, de nem tudja magát elfoglalni.

Több ismerös családnál vagy elment a férj, vagy otthon alkoholista lett, mert nem találta többé a helyét.


Mellesleg a lakásra legalább anyit kell költeni, ha jó állapotban akarod tartani, semmivel sem lesz kevesebb a költség meg a veszödség.

2013. szept. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A ház csak az enyém,amivel ő is egyetért,kb. a felújítási költség fele járna neki,de itt nem az anyagi dolgokon van a hangsúly.A párom nem iszik(anti alkoholista),a szülei pedig nem túl sokat törődnek velünk,úgyhogy ilyen probléma nem áll fenn.Nem tudom mit csináljak,de nem érzem jól így magam,én megpróbáltam házban élni(valamilyen szinten miatta),de nekem nem jön be...
2013. szept. 28. 16:01
 3/11 anonim ***** válasza:
5%

Én sem értettem soha azt, hogy a lakás jobb, mert nincs udvar, amit rendben kell tartani, a házra költeni kell, mert a tető...stb. Ha jól meg van csinálva, akkor jó sok évig nem kell rá költeni. Ha meg társasházban, panelban van az ember, akkor hozzá van kötve a többi családhoz, ha azok nem akarják újravakoltatni a házat, akkor fagyoskodhatsz egeész télen...tudom, pont azt írtad, hogy ne írjunk ilyet.

Elég nehéz kompromisszumot kötni, mert vagy egyikőtök fogja utálni a lakhelyet, vagy másikótok. Esetleg kisebb kertes házba költözhetnétek, így kisebb lenne az udvar, amit rendbe kell tenni, de mégis van udvar, s a ház is kisebb, kevesebb lehet rajta a rendberakni való.

Ha pl az a bajod a nagy udvarral, hogy sokáig tart rendbehozni, mindig van rajta meló, akkor egyszerű: ültesd be az egészet fűvel, és mindenhova örökzöldet rakj, amiket nem kell gondozni. Az a kis fűnyírás meg már nem olyan sok időt vesz el, ráadásul azt általában a pasik intézik, szóval nem is lenne gondod vele. Tetőt, csurgót egyszer kell megcsinálni, jól. Ahogy szigetelést is. De egy társasházban, panelban úgyanúgy kell a szigetelés, szóval akkor már olyan panelt kell választani, ha panelba mentek, ahol már meg van csinálva...én öregkoromra is gondolnék...nem akarok az 5.re minden nap felmászni 65 évesen. A kertesházat úgy bővíted ahogy akarod, panelt nem lehet. Beköltözöl egy 2 szobásba, de jön a kistesó...

Ha ilyen helyzetbe kerülnék, akkor max kisebb kertesbe költöznénk.

Egyébként tényleg, akármilyen lakhelyed van, azon mindig lehet újítani, nincs olyan, hogy kész...vagy legalább is nem sokáig tart:D

2013. szept. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Tesó nem lesz.Nem a kerttel van a probléma,az kicsi.A problémát leírtam már.Normálisan keresünk,de vagy ház vagy más.Inkább nem sorolom fel,mit kéne még csinálni,de sok mindent.Én eddig akit megkérdeztem és házban lakik,mindenki azt mondta ennek sosem lesz vége...és én is így látom.Mindig lesz mit csinálni egy házon.Az egyik ismerősöm új építésűben lakik,úgy hogy jelen volt az építkezésnél és tudja mit raktak bele.8 éves a háza és már azon is kéne ezt-azt csinálni.Én eddig csak panelban laktam,nem volt vele gondom,egyedül az,hogy nem volt elég szellős,anyának ilyenre telt.70 nm nem kicsi,még házban sem.Én a környéken nem szeretek lakni+ az állandó pénz/idő/energia ráfordítással van a gondom,ahelyett,hogy mondjuk családostul együtt lennénk és mennénk ide oda.
2013. szept. 28. 16:34
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsi,azt akartam írni ,hogy:70 nm nem kicsi,még lakásban sem :-) Amúgy most sem lakunk sokkal nagyobban(+15-20 nm)
2013. szept. 28. 16:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt egymással kell tisztázni, mert vagy maradtok a házban és te nyüglödsz, vagy elmentek egy lakásba és a férjednek lesz rossz.


De a gyerekre is gondolhatnál, mert azért panelban nem tud hol játszani, meg sokkal egészségtelenebb a környezet is. Amikor kamaszodik, ha kicsit is hangosabbak a barátokkal, a szomszédokkal kész a veszekedés, vagy nem csinálhat semmmit otthon és akkor meg neki rossz.


Szóval valamelyikötöknek engednie kell, és szerintem az lenne értelmes, ha te tennéd.


Mellesleg azért a házon nem kell folyamatosan annyit dolgozni, hogy semmire ne jusson idö meg pénz, ez csak szervezés kérdése. Persze apróságok mindig lesznek, de azok panelban is elöjönnek, mert ott is kell festetni, stb.

2013. szept. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Fejtsd ki légyszi,mért lenne jobb,ha én engednék?Érdekel a véleményed.
2013. szept. 28. 17:55
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Hidd el, ha valaki nem szokta meg a panelt, az soha nem fogja jól érezni magát ott, mert "börtönnek" érzi - mivel nem tud kimenni a kertbe, minden oldalon szomszédok vannak, ök is hallanak titeket, meg ti is öket, ezért a magánélet igencsak be van korlátozva. Én is kertes házban nöttem fel, és amikor bekerültünk a panelba, csak arra készültem, hogy sikerüljön még egyszer megszabadulni onnan. (Sikerült is).

Az meg nem igaz, hogy a házban csak arra megy minden pénz, hogy javítani meg felújítani. Böven elég, ha lakható, és évente csak annyit kell/célszerü rajta alakítani, ami nem megy a szabadidö meg az egyéb költségek javára. Ha nem tökéletes még, az nem gond, idö van rá késöbb is.


Közeli családtaék jártak úgy, hogy ök is panelbe költöztek, mert arra még elég volt a pénzük, és két év múlva az addig antialkoholista férj minden délután a munkából a haverokkal inkább sörözni ment, mint a panelban, ahol nem tudott semmit kezdeni magával. De ez csak EGY példa, rengeteg olyan van, ahol emiatt megy tönkre a házasság, mert a férjnek nincs lehetösége értelmesen elfoglalni magát.

2013. szept. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ő sosem lakott panelban,úgy ahogy anno én sem laktam kertes házban.Akkor ez patt helyzet,mert így meg én fogok "rámenni" Én nem tudok halogatni dolgokat,ha tudom,hogy a házra kell a pénz,én nem tudok nyugodtan nyaralni.Zavar a tudat. Higgyétek el,hogy a festésnél nálunk azért jóval többet kell még csinálni sajnos.
2013. szept. 28. 20:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Én Pesten bérházban nőttem fel, majd felnőtt fejjel lettem "vidéki", kertes házas.Eleinte nehéz volt megszoknom, de most már nincs az a pénz amiért visszamennék.

A panelban télen, nyáron negyven fok van, nyáron még a csapból is "lóhugy" folyik. Ha a szomszéd fingik egyet még azt is hallom. A szomszédok beleszólnak az életembe, nem biztos, hogy akkor és úgy hallgathatok zenét ahogy akarom (csak egy példa) de még egy egészségeset veszekedni sem lehet mert a fél ház hallja. A család csak kerülgetné egymást, nincs tér elvonulni. Ha napozni akarok pl. akkor el kell mennem oda ahol ezt megtehetem, a kertesben akkor csinálom és úgy ahogy akarom, a gyerekem bármikor homokozhat játszhat kint a levegőn, nem kell attól félnem, hogy kutyaszart eszik, vagy tegyük fel el akarják csábítani stb, tudom hogy biztonságban van és nincs időhöz kötve. A családi ház tény hogy több pénzt visz el, de az értékét ezzel növeled és majd a gyereked megörökli. Szerintem erre koncentrálj. Ne akarj egyszerre túl sokat, apránként haladj és akkor nem fog fusztrálni a dolog. Nyaralásra, szórakozásra emellett nem szabad sajnálni a pénzt, hiszen egyszer élünk. a férjed most barkácsol, ahogy írod megcsinál mindent, egy panelban mit fog csinálni? Ott csak a tv-t lehet bámulni egész nap.

2013. szept. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!