Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anya megtilthatja hogy a...

Az anya megtilthatja hogy a gyereket kihozzuk magunkjoz pár napra nyaralni? Illetve ha az apának van láthatási joga és kűlföldön bejelentett lakcíme van kell-e az anya engedélye beleegyezése a gyerkőc külföldre viteléhez.

Figyelt kérdés
A párommal kinn élünk Ausztriába 2 hónapja. Páromnak van egy kisfia. Amíg Magyarorszáhon laktunk a láthatàs 2 hetente hétvégén volt. A kisfiú 7 éves. Kiszeretnénk hozni magunkkal pár napra a télen karácsony és szilveszter között. Mivel mi itt lakunk és az apának van láthatási joga azt gondoltuk nem lesz probléma. Azonban a gyerek anyja kijelentette hogy a gyerek nem megy külföldre mert nem engedi. Nem mehek az apjához. Ha làtni akarja menjünk mi Magyarországra. Olyan kèrdèsem lenne hogy az anya megtilthatja hogy a gyereket kihozzuk magunkjoz pàr napra nyaralni? Illetve ha az apának van láthatási joga és kűlföldön bejelentett lakcíme van kell-e az anya engedélye beleegyezése a gyerkőc külföldre vitelèhez. A gyereknek nincs útlevrle se személyigazolvànya. Azt csak az anya igényelhet? Mivel vele lakik a gyerek? Ja a kisfiù nagyon szeret velünk és kiszeretne jönni hozzánk pár napra.
2013. szept. 30. 14:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Menjetek el egy ügyvédhez, kérjetek tanácsot. Vagy. Forduljatok a gyámhatósághoz, kérjetek tanácsot.
2013. szept. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az anya, mivel a gyermek nála van elhelyezve, így dönthet úgy, hogy nem engedi el a gyermeket. Amennyiben tartósan fogtok külföldön élni, úgy érdemes ebben az esetben a bírósághoz fordulni és a láthatás megváltoztatását kérni. A bíróság engedélyezheti az elutazást. Személyi igazolvánnyal kapcsolatban pedig, csak az a szülő készíttetheti el, aki a gyermekkel azonos lakcímre van bejelentve. Ezt minden esetben ellenőrzi igényléskor az okmányiroda. Ez. jelen esetben azt jelenti, hogy csak az anya lehet igénylő.
2013. szept. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is ezt írtam volna három hónappal ezelőttig amikoris egy kerületi okmányirodában símán megcsinálták a 7 évesemnek a személyit anélkül, hogy tőlem bármilyen papírt elkértek volna, pedig soha nem voltam arra a lakcímre bejelentve amire ő van.
2013. szept. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó! Ez esetben az okmányiroda hibát követett el! Panaszt lehet tenni, ugyanis kötelességük lenne vizsgálni a lakcímet! Én is elváltam, kizárólagos felügyeleti jogom van, nagyon meglepődnék, ha egyszer csak a fiam apja bármilyen, utazásra alkalmas okmányt igényelne a tudtok nélkül.
2013. szept. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
52%

Külföldre vinni kiskorút csak mindkét szülő beleegyezésével lehet, szóval az anyának joga van ezt megtagadni.

Írod, hogy a láthatást ellehetetleníti az ex. Ezért már lehet menni a gyámhatóságra, akik fel fogják szólítani az anyukát, hogy engedje a láthatást, de azt nem fogják elintézni, hogy mindez külföldön történhessen. Az apukának kell hazautaznia saját költségén a láthatásra, hiszen ő az aki külföldre költözött.

2013. okt. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!