Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hamarosan szülök, de már...

Hamarosan szülök, de már attól félek, hogy hogy fog a kicsi oviba menni. Ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés
A munkahelyem húsz kilóméterre van a lakhelyemtől, reggel hatra járok és fél ötkor indúl a buszom. Este hatig dolgozom így fél nyolcra érek haza. Ezért nem fogom tudni a kicsit oviba vinni, mivel anyámra nem számíthatok és párom anyja sem él már. Nem is beszélve a nyári szünetről. Tudom, hogy ez korai de aggaszt.
2013. okt. 4. 16:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%
max elköltöztök valahová, ahol van bölcsőde, és részmunkaidős állás
2013. okt. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem gyerek mellett kénytelen leszel más munkát keresni. Ha jól értem ez 12 óra munka plusz az utazás. Ennyi időre nem lehet a gyereket beadni sem bölcsibe, sem óvodába.

(Egyébként nem értem miért kell kötekedni. Vannak olyan munkahelyek, ahol igenis reális, hogy évek múlva is vissza tud menni az anyuka. Az én munkehelyem is tuti létezni fog akár 10-15 év múlva is és mindenkit visszavesznek bármennyit volt otthon.)

2013. okt. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat. Ha más megoldás nem lesz akkor nem megyek vissza dolgozni.
2013. okt. 4. 17:20
 14/17 anonim ***** válasza:
70%

Amikor visszamennél dolgozni, kérheted, hogy kevesebb órában dolgozz, vagy találjatok megoldást közösen a munkahelyeddel. (Pl. 8-20-ig tartó melónál csak a délutánt kell megoldani, vagy 5-16 között vagy, így a reggelt kell csak variálni.)

Nálunk (kisváros, falusias környezet) sokan azt csinálják, hogy nyugdíjasokat vesznek fel bébiszitternek, akik reggel viszik, délután hozzák a gyerekeket. A szomszédom anyukája is ilyen pótnagyi, reggel összeszed az utcából 4-5 kisgyereket, leballag velük az oviba vagy hozza haza.

Egyelőre tényleg felesleges idegeskedni rajta, bár tény, ha az embernek kicsi gyereke van, állandó segítsége viszont nincs, nehezebb az ilyen logisztikai kérdéseket megoldani.

(Egyébként az sem lehetetlen, hogy 3 éven belül jön még egy baba hozzátok...)

2013. okt. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

És ha nem mész vissza dolgozni, akkor otthon maradsz csak úgy? :o Ez fura.

Van pár lehetőséged azért. Kérsz részmunkaidőt, ha nem lehet, akkor felmondasz és keresel más, jobb/kevesebb munkaidős állást. Ugyanezt megteheti a párod is akár. Ha sehogy se megy, akkor lehet keresni babysittert, aki reggel és délután pár órát vigyáz a gyerekre, hozza és viszi. Bölcsödei gondozók, védőnők, nyugdíjasok sűrűn szoktak ilyet vállalni, megfizethető áron.

Persze otthon is maradhatsz, de akkor nem fogsz kapni semmi pénzt. Ami nem gáz akkor, ha a párod keres annyit, hogy egyedül eltartson egy családot. Anélkül, hogy belerokkanna a munkába, és ne kelljen megvonni magatoktól mindent, mert kevés a pénz. Egy ovis gyerek jó kis költséggel jár már.

És persze el is költözhettek akár, olyan helyre, ahol több/jobb munkalehetőség van.

2013. okt. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha nem megoldható a részmunkaidő, a fizetett segítség, akkor keresnék más munkahelyet. Én 1,5 év múlva megyek vissza (remélem), de mi is gondolkodunk, hogy két gyerekkel hogyan oldjuk meg a napi dolgokat. Te még ráérsz, van 3 éved :)
2013. okt. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Őszintén, addig lehet megnyeritek a 6-os lottót. Nem? Vagy lezuhan egy meteorit és az egész Föld elpusztul.

Miért gyártassz elméleteket? Tudod a gondolatoknak hatalmas nagy építő ereje van.

Legfennebb majd fizetsz valakit, ahogyan a nyári szünetben is.

2013. okt. 5. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!