Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hányan vannak itt olyanok,...

Hányan vannak itt olyanok, akik több év távlatából (min.5-10 év! ) kijelenthetik, hogy a párjuk/férjük egyszer ütötte meg őket, és valóban többet sohasem? (Kérem, lehetőleg csak 10-20 éve házasok/kapcsolatban levők írjanak választ! )

Figyelt kérdés
Írjátok a válaszhoz, hogy az ominózus "egy eset" óta hány év telt el, és hogyan. Csak azt szeretném, hogy az ide látogató megpofozott nők lássák, mennyi az esély arra, hogy valóban első és utolsó eset volt... Mert szerintem, és a statisztikák szerint is elenyésző!
2009. nov. 8. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
10 év kapcsolat alatt egyszer sem ütött meg,pedig néha olyan a természetem,hogy égnek áll a haja a páromnak..Kiabálás volt,somlói galuska dobálás is volt,de SOHA nem ütött meg!!!
2009. nov. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

aki egyszer az életben megüt egy nálánál nyilvánvalóan gyengébb embert, aki ráadásul nő, az soha nem utoljára csinálja. saját szerencsétlen tapasztalat

olvasd el a nane.hu-n, mik az általános tapasztalatok, tanácsok

2009. nov. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom mit mutatnak a statisztikák, viszont azt látom, hogy minél alább süllyedünk, annál inkább jellemző lesz a fizikai bántalmazás.

Egyre kilátástalanabb a helyzet, és ez egyre kiszolgáltatottabbá teszi a nőket, mivel őket többnyire nem csak saját helyzetük terheli, hanem a gyerekeké is.

Ennek ellenére továbbra is hiszem, hogy nem szabad elnézni az erőszakot semmilyen szinten, főleg nem egy családon belül.

És mivel az volt a kérdés, hogy hosszú évek távlatában történt-e valakivel ilyen eset, elmondom, hogy egyszer kaptam a férjemtől egy pofont,van vagy 22-23 éve, most 46 éves vagyok. Azt hiszem jobban szégyellte magát miatta, mint amennyire nekem fájt, pedig nagyon fájt, nem is maga a pofon, hanem, hogy eddig süllyedt, hogy rám emelje a kezét.

2009. nov. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Anyámat egyszer ütötte apám.27 éves házasok ez volt 12 éve.Azóta a legnagyobb szeretetben élnek.
2009. nov. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy itt hiába készítenél statisztikát.Ha azt akarsz menj ki az utcára állítsd meg a nőket férfiakat és készíts kimutatást.Azért mert 10-20 ember ír az még nem országos stat.Ez annyira egyén függő hogy hihetetlen.Ez még attól is függ,hogy előtte este sexeltek e vagy nem és ezt nem hülyeségből írom.
2009. nov. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi szeptemberben voltunk 20 éves házassok, és még sohasem ütött meg a férjem, de még csak a kezét sem emelte fel, mintha arra készülne.!!! Rontjuk a statisztikát, de szerintem ahol a verés úgy mond megtürt lételem , hát az a kapcsolat egy fabatkát sem ér, és nálam bármikor ez megtörténne vége lenne az egész kapcsolatunknak, mert én úgy gondolom hogy amit szóban nem lehet megbeszélni az tettlegeséggel még úgy sem lehet.

üdv.k/39

2009. nov. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akit sose ütött meg a párja, az nem "rontja a statisztikát", mert szerintem is a normális kapcsolat az erőszakmentes kapcsolat, és én sem tudnék azaz tudtam megbocsátani egyetlen pofont sem.

Tisztában vagyok vele, hogy reprezentatív felmérést nem tudok csinálni. De nem sokan jelentkeztek egyelőre a kérdésre válaszolni. Talán azért, mert aki egyszer üt, az többször is üt - nagyon kevés az olyan, aki tényleg megbánja, és nem él vissza azzal, hogy megbocsátást nyert.

2009. nov. 8. 23:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Rengeteg ilyen kérdés volt itt mostanában és kevés kivétellel az volt a vélemény, hogy ha egyszer megtörténik, többször is meg fog. Nos, a saját esetemben ezt megcáfolom. 9 éves kapcsolat alatt egyszer kaptam egy pofont, szerencsére nem fordult elő többet. Az más kérdés, hogy én ezt az egyet sem tudtam elfelejteni annak ellenére, hogy utána kibékültünk.
2009. nov. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, azóta eltelt 5-6 év.
2009. nov. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A többség azt írja megverte egyszer,kétszer,sokszor.Azok lehet nem is írtak akikkel egyszer megtörtént,mert mondjuk csak a szépség kategóriát nyomják.
2009. nov. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!