Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha a családm...

Mit tehetnék, ha a családm mindenáron meg akarja akadályozni, hogy kitörjek a lehetetlen körülményeinkböl?

Figyelt kérdés

Sajnos apánk règen elhagyott, ezèrt hárman vagyunk (nagykorúak) egy szülövel. Az egyik tesómnak alkalmi munkài vannak, a másik mèg tanul. Nekem van egy mit sem èrö Okj-m, ès idèn szeptemberben kezdtem el az egyetemet, de már ezt sem támogatták, mert a magas pontszámaim ellenère is csak fizetösön kerültem be ( gazdasági szak ugye 460-nál kezdödik), ès ne tanuljak, amíg nincs munkám - diákmunkàt vègzek cssk, règóta keresek állandôt :/


Mióta elkezdtem az egyetemet, mèg többet kell beadnom a rezsibe, ès valószinüleg diákhitelt kell majd felvennem... erre is kiakadtak. Mindennap ordibálnak, ha megkèrem öket, hogy halkabban, mert tanulni szeretnèk, mèg nekik áll feljebb ès csakazèrt is folytatják. Mindig cèlozgatnak, hogy nem kellene egyetemre járnom, ha tanulni akarok, akkor is direkt rám tolnak valami munkát, hogy ne tudjak kèszülni, mintha állandóan akadályozni próbálnának... minek akarok ingyen gyakorlatra menni, minek tanulok otthon nyelvet, mièrt nem segítek többet, amikor így is mindennap 6-7 körül èrek haza?


Elköltöz.i nyilván nem tudok...


2013. okt. 6. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem tudsz elköltözni, akkor nem marad más mint az apró lehetőségek kihasználása a nyugodt élethez.

Feltételezem, hogy olyan meg sem fordul a fejedben hogy elmenj főállásban dolgozni, mivel lesz pénzed, így valahol szobát is fogsz tudni bérelni, és az egyetemet levelezőn folytatni.

Mivel ez kiesik, így marad az amit sokan csinálnak. Órák után ha van diákmeló akkor dolgoznak, és minden percben amikor kis szünetük van, tanulnak. Legyen az ebéd idő, vagy éppen a buszon ülve.. Ha nem dolgozol, akkor beülsz a mekibe egy sarokba, és veszel egy üdítőt, majd tanulsz. Igaz, ott sincs csend, de nem téged piszkálnak.. Vagy marad a könyvtár. Nagyon sok könyvtárban van lehetőség tanulni.. Akárhová mész tanulni, akár zárásig maradhatsz, és akkor mész haza. Otthon csak zuhanyzol, és lefekszel..


Vagy tűröd tovább az otthoni helyzetet.

2013. okt. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A tanulási problémádra van egy nagyon jó megoldás: a könyvtár.


Amikor egyetemista voltam, két olyan szobatárssal hozott össze a sors, akiket csak a bulizás érdekelt. Én szerettem volna minél jobb eredményt elérni, hogy jobb ösztöndíjam legyen, mert így annyival kevesebbet kellett a szüleimnek rám költenie. Engem támogattak ugyan a szüleim, de a lehetőségeik korlátozottak voltak, mivel ugyan becsületes állásuk volt/van, de se anyagilag, se erkölcsileg nem voltak/nincsenek megbecsülve ebben az országban (anyám ápolónő volt egy kórházban - már nyugdíjas - apám még mindig mentőápoló). Ráadásul mindkét testvérem ugyanúgy tanult. Persze nem vagyok kocka, se stréber, én is szeretek bulizni és szórakozni, de amikor tanulni kellett, akkor fogtam magam és beköltöztem a könyvtárba. Senki se zavart, sokan tanultak ott. A feleségemet is ott ismertem meg.

2013. okt. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor most miből fizeted az egyetemet? Vagy azt a szüleid fizetik? Azért azt nem nevezném "nem támogatásnak".


Tanulhatsz könyvtárban, beülhetsz gyorsétterembe 1 kávéval (300ft), vannak rugalmas diákmunkák.

2013. okt. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy a többiek mondják, a könyvtár lenne számodra az ideális.
2013. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit tanulsz, de ha beszélsz legalább 1 idegen nyelven megpróbálhatsz egész jó állandó állást találni az egyetem mellett. Nem egy kolléganőm volt, aki simán elvégezte a sulit és mellette dolgozott, így önállósodhattak. A tanulás pedig ahogy már többen írták, a könyvtárban megoldható. Keress egy nyugis zugot, és telepedj le ott. Én is ezt csináltam, és működött (2 diplomám van).
2013. okt. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Èn fizetem magamnak a fèlretett pènzemböl, illetve mèg korrepetálok s munka meg suli mellett, hogy minèl kèsöbb kelljen diákhitelhez nyúlnom, szóval elèg kiakaszó, amikor hazaesek hètre ès nekiàllnak veszekedni. Ès ugye ilyenkor màr egy könyvtàr sincs nyitva..


Sajnos a tesómmal közös szobám van, szóval ott sem tudok tanulni, mert este tèvèzik. Ráadàsul már vagy 2 hónapja kitört az üveg a szobaajtóban, ès anyám mèg mindig mem hívta fel a biztosítòt, hogy megcsináltassuk, szóval mèg oda se tudok "bebújni" otanulni. Már többször szóltam emiatt, de nem èrdekli...


Munkát, mint említettem, folyamatosan keresek, de ez kelet :/ itt ezerszer könnyebb diákkènt dolgozni, mint állandót találni...

2013. okt. 6. 14:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a fejük tetejére állnak, akkor is tanulj. Csináljatok egy hozzávetőleges számítást a családi költségekről és állapítsatok meg egy szerinted is méltányos arányt a jövedelemmel rendelkezők számára, ami szerint összeadjátok a pénzt. Az neked is érdeked, hogy legyen villany, meg ne lakoltassanak ki benneteket.

Beszéljétek meg hetenként a házimunka felosztását is, és nyugodtan mondd meg előre, hogy vizsgaidőszakban nem tudsz annyit vállalni, mint a lazább hetekben. Egyébként meg neked nemigen lesznek lazább hetek, hiszen a lehető legjobb átlagot kell elérned, hogy esetleg átvegyenek államilag finanszírozott helyre, ha még egyáltalán van ilyen.

Támogassátok egymást a még tanuló testvéreddel. És igen, jól gondolod, a normális állapot az lenne, hogy a szülők örülnek annak, ha a gyerekük tehetséges és ezzel élni is akar. Két egyetemista és egy kisiskolás gyerekem van. Eszembe se jut házimunkát kiosztani a lányaimra, ha azt látom, hogy tanulnak, nem bízom rájuk a kistestvért, mikor nem érnek rá, stb.

Persze becsületes játékot játsszunk. Ők nem úgy tekintenek az otthonunkra, mint egy ingyenes szolgáltatócentrumra, és amikor tudnak, főznek, mosnak, takarítanak, vigyáznak a kicsire, de én sem hiszem azt, hogy van két ingyen bejárónőm és bébiszitterem.

2013. okt. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nemhogy néznél egy hirdetést, ahol lakótársat keresnek és elmennél albérletbe. Mit sajnálsz? A fantasztikus családodat? HA nekik nem számítasz, hát lelépsz, ennyire egyszerű.
2013. okt. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit az előző mondott, ahhoz: akkor még lakhatási támogatást is kaphatnál. Egyrészt az egyetemtől, másrészt az önkormányzattól.
2013. okt. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!