Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Így nem tudok...

Mit csináljak? Így nem tudok rendesen tanulni. Ti mit tennétek? 16/L

Figyelt kérdés

Nincs külön szobám, a szüleimmel vagyok együtt. Holnapra, meg holnaputánra(mert csak két tantárgy, de sok van belőle) kell tanulni és ilyenkor anya ki szokott menni. Most amúgy is kint van, de ahogy beszélget apával mindig behallatszik.

Úgy meg nem tudok tanulni ha bent vannak, de úgyse ha kintről hallom beszélgetni őket, mert ilyenkor nem tudok odafigyelni.

Apa meg nem sokára jön be, mert tévét akar nézni, amin el tud aludni. Attól hogy alszik, még nem tudok tanulni, mert nincs csend, hallom hogy szuszog meg horkol.


2013. okt. 6. 14:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Úgy irigylem azokat akiknek van külön szobája(vagyis mindenkit) hogy nekik milyen jó lehet már egyedül lenni, és tudnak tanulni.
2013. okt. 6. 14:55
 2/10 A kérdező kommentje:
És nem megy mindig az hogy nem tudok aludni éjfélkor, mert még megy a tévé, és 6 óra múlva meg már kelhetek felfelé, szünidőbe pedig nem kelti fel a szülei megint 6-kor mert ők beszélgetnek.
2013. okt. 6. 14:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
úh szegény:/ nekem a bátyjámmal volt közös szobám, tavaly decembertől van külön szobám. Én tudtam úgy tanulni hogy a bátyám közben gépezett beszélt ilyenek. Vagy néha én azt csináltam hogy kimentem a fahintánkra és ott tanultam, vagy ott van a fürdő...
2013. okt. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Én is kiírhattam volna a kérdést :-( csak kb. 10 évvel ezelőtt. Áhh, nem is jó rá emlékezni.

Én tudod, hogy oldottam meg? Mert otthon szinte lehetetlen volt tanulnom. Sokkal hamarabb mentem suliba, és mindig találtam csendes helyet a tanulásra. Vagy otthon hétvégén, ha az időjárás engedte, akkor kint a szabadban kerestem magamnak "csöndet".

Hétköznapokon meg inkább haza se mentem addig, míg meg nem tanultam másnapra. A suliban olyankor már csönd van, (ha esetleg megkérdezte egy tanár, akkor elmondtam a szitut :-( )

Aztán ott van lehetőségként a könyvtár.

Kitartás! Én így végeztem el még a főiskolát is (nem büfészak!!!!)

2013. okt. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Ahelyett, hogy gépeznél, használd ki az időt és tanulj!


"de úgyse ha kintről hallom beszélgetni őket"


Neked sehogy se jó?

Most egyedül vagy a szobában, mégse megy a tanulás.


Szerinted, ha külön szobád lenne, akkor nem hallanád onnan, ahogy kint beszélnek?? Dehogynem!


------

Persze, nem a legjobb, hogy nincs külön zugod. Én is így nőttem fel és én sem rajongtam érte.

A konyhában volt az íróasztalom, ott tanultam. Akkor is, ha anya éppen főzött.


Használd ki az időd, vonulj mindig oda, ahol épp nincsenek, ne cövekelj le egy helyben. Ott a wc, fürdő... a szabadban is lehet tanulni (nem csak annak, aki kertes házban lakik).

Hétköznap ott a könyvtár és a suli... Aki akar, az megoldja!

2013. okt. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Aki AKAR tanulni, az talál lehetöséget rá.


Vagy bedugod a füled, akkor nem hallot a szüleidet, vagy kimégy a konyhába vagy a fürdöszobába, vagy egyszerüen nem figyelsz oda, amit beszélnek.


Nálunk az egész család (szülök + 3 gyerek) a lakókonyhában voltunk, mindenki ott csinálta, amit éppen kellett (mert a szobát nem tudtuk füteni), és mégis mindenki sikeresen elvégezte az iskolákat, egyszerüen megtanultunk arra koncentrálni, amit éppen tanultunk.

2013. okt. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem alapvetően nem azzal van a probléma, hogy nem tudsz a tanulásra koncentrálni. De frusztrált vagy attól, hogy nem tudsz aludni éjszaka, és hogy konkrétan soha nincsen csend. És nincsen saját zugod.

Egy jó füldugó talán segíthetne rajta valamennyit, már néhányszáz forintért is lehet venni. A másik meg a könyvtár, ott tudnál tanulni. Valószínűleg jót tenne neked, ha minél kevesebbet lennél otthon.

2013. okt. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
45%

Én egy szobában alszom a tesómmal és a szüleimmel.

Nekem is nehéz, de én nem tudok mit tenni ellene.

Valahogy meg kell szokni.

2013. okt. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%
Ne hergeld magad feleslegesen. Nincs egy konyha vagy egy fürdőszoba, ahol tanulni tudsz? Mi négyen éltünk soká 2 szobában a szüleimmel és a tesómmal, volt úgy, hogy hármunknak volt vizsgaidőszaka (anya, tesóm meg én), megoldottuk. Mindenki tanult, mikor tudott. Tesóm a közös szobánkban, én a konyhában, anya meg hajnalban. Egy vasárnap délután nem tudsz elvonulni a konyhába és magadra csukni az ajtót pl? Kis lakásban meg mindig hallani fogod, ahogy beszélnek, ezzel nem tudsz mit tenni.
2013. okt. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

Fülhallgató+zene?

Füldugó?

Könyvtár?

2013. okt. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!