Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyunk együtt, ha nem...

Miért vagyunk együtt, ha nem bízik bennem?!

Figyelt kérdés
Tegnap azt mondta a kedvesem, hogy nem bízik bennem. Kérdeztem, hogy akkor miért vagyunk együtt?! Szeretem, és én bízom benne. Nem adtam rá okot, hogy ne bízzon bennem. Megértem, hogy az ex megcsalta, és emiatt nehezen alakul ki a bizalom, de könyörgöm 8 hónap alatt nem alakult ki?!
2009. nov. 9. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
8 hónap még nem olyan hosszú idő. Mikor és mennyi idő után csalta meg az exe? Legalább 1-2 év tuti kell, amit veled tölt, hogy megbízzon benned. De sajnos az sem elképzelhetetlen, hogy soha nem fog tudni bízni az ellenkező nemben.
2009. nov. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1 év után derültek ki a megcsalások. Nem csak érzelmileg esett neki rosszul, hanem az exe anyagilag is "padlóra" küldte. De emiatt én járok rosszul. Nézegeti a telefonom, suli után valakivel hazahozat (munkatárs, unokatesó, haver), nehogy buszozzak, és megismerkedjek valakivel. Kicsit "terhes" számomra ez a féltékenysége. :(
2009. nov. 9. 14:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Én majdnem 1 éve együtt vagyok a párommal és néha még én is kételkedem,de ez csak az én hülyeségem,mert tudom, hogy szeret és nem csinál semmi rosszat.Csak én vagyok túl gyanakvó és minden apróságnál már azt hiszem, hogy valami gond van kettőnk között.

Tény, hogy ahhoz, hogy meg tudjon bízni benned, főleg ha eddig rossz tapasztalatai voltak, akkor neked segíteni kell őt, hogy semmi féleképpen se tudjon benned kételkedni.

Mindig minden mondj el neki, napközben hívd fel vagy csak írj neki smst. Minden nap mond el neki, hogy szereted és, hogy jó vele stb.

Én is sokat csalódtam és elég nehéz megbízni az emberekben,de ez nagyban függ a másiktól is, hogy ő mit tesz azért, hogy a másik megbízzon benne.

Ha nem akarna veled lenni akkor, nem érdekelné, hogy mit csinálsz. Néha még jó is ha egy kicsit fél, mert akkor tuti, hogy szeret.

Ha nem bízik meg benned, attól még ugyan úgy oda lehet érted, csak a saját félelmei elvakítják.

2009. nov. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak fél, az újjabb csalódástól.de ettől még szeret és gondolom nem direkt érez így irántad.Ha nem ellenőrizgetne, akkor nem is szeretne, hosz akkor mindegy lenne neki, hogy mit csinálsz.

Persze terhes ez a dolgo,de fogdd fel, hogy mivel nincs titkolni valód, ezért nyugodtan nézze meg a telódat.Viszont minél többet teszel szemrehányást, hogy ez zavar téged, akkor ő annál inkább azt fogja hinni, hogy azért vagy ilyen mert védekezel és van valami titkolni valód.Igaz, hogy senkinek sem esik jól ha bizalmatlanok feléje,de az se segítha ebből veszekedés lesz,mert az illető ettől mégrosszabbúl fogja érezni magát.Próbálj meg megértő lenni és hagyd, hogy egy kicsit lenyugodjon, ha látja, hogy nem szólsz, sőt támogatod, akkor eg yidő múlva rájön, hogy nincs oka félni.Gondolom neki is rossz, hogy az akit szeret,nem tud benne megbízni.

2009. nov. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mióta együtt vagyunk, egy barátommal se találkozhattam, se egy fagyizás vagy ilyesmi, mert féltékeny.

És hiába mondom neki, hogy szeretem, és jó, hogy ő is szeret, de ez a bizalmatlanság rossz.

2009. nov. 9. 15:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, a normális dolog az, hogy néha tényleg az emberen kitörhet gyanakvás, akkor megnézi a telefonodat, ha te megengeded neki. Vagy rákérdez dolgokra. Ez rendben is van. De az, hogy ez állandósult program, és levegőt se tudsz venni anélkül, hogy ne számolj be neki, ez azért elég szánalmas. Mindenkit értek csalódások. Tegye magát túl rajta, te nem a volt nője vagy. Én sajnos nem tudom az ilyen fokú gyanakvást elviselni. Volt nekem is ilyen kapcsolatom, kb 3 hete volt kapcsolatunk, mikor egyszer nem hallottam a telefonját. Kész patália volt belőle, hogy hogyhogy nem hallom, és hogy nekem állandóan figyelnem kell a telefont, hátha keres. Na ekkor leléptem. Ez beteges.


És abba is gondolj bele, hogy ha netán talál valamit, amit félreért, lehozhatod a csillagos eget, akkor se fog hinni neked, ragaszkodik a beteges féltékenységi elképzeléséhez, hogy tuti ez azért van, mert meg akarod csalni vagy már meg is tetted. Az mindegy hogy nem igaz... Úgyhogy vigyázz, mert ez csak rosszabb lesz szerintem.

2009. nov. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek.
2009. nov. 10. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!