Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vennétek drága ajándékot a...

Vennétek drága ajándékot a párotoknak, ha tudnátok h ő nem áll olyan jól anyagilag és esetleg ez bántaná?

Figyelt kérdés

Ha átszámolom kb 6 órát dolgozom azért a pénzért, amit ráköltenék. Elég sok megtakarításom is van, mert nagyon jól keresek. Ő ezért a pénzért a dupláját dolgozza, és épp nem áll valami fényesen.

Nem akarom h azt érezze, h neki is sok pénzt kell kiadnia mikor nekem lesz a szülinapom. Én szívesen költök rá, de tudjuk milyen önérzetesek tudnak lenni a férfiak és nem akarom h megalázónak érezze h ő ennyit kap, mikor nem tud ennyit adni. Részemről semmi probléma nem lenne ha nem is költene rám csak csinálnánk vmit közösen és mondtam is neki, de nem tudom h esne mégis. Szerintetek? 1 éve járunk és nem élünk együtt


2013. okt. 7. 22:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%

Ha te lennel a pasi akkor azt mondanam nem gond.


De igy szerintem inkabb maradj valami olcsobbnal...

Vagy annyira latszik az ara az ajandeknak?

2013. okt. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
két dolgot néztem ki, az egyikről tudja mennyibe kerül, a másik meg már megvan és kb be lehet lőni az árát ép ésszel
2013. okt. 7. 22:56
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha ismered annyira, hogy ez bántaná, akkor nem. Viszont itt az órabérből kiindulva nem tudom, mennyire drága ez a dolog. Ha csak pár ezer Ft, akkor szerintem nem olyan égbekiáltó. De 8-10 ezer felett már tényleg lehet, hogy sértő.
2013. okt. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
külföldön élünk, nem pár ezer forint, hanem jóval több...épp ezért gondolkozom, mert nekem sem természetes h az ember ennyit keres, úgy értem szerényebb dolgokhoz vagyok szokva, de ugyanakkor ha már ilyen jól keresek költenék szívesen a szülinapjára
2013. okt. 7. 23:02
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Akkor maradjon csak az az egy, ami már megvan.

Jobb lesz úgy, férfiként mondom. A másik meg talonban maradhat a következő alkalomra.

2013. okt. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha jóval több, akkor szerintem semmiképp! Én nő vagyok, és én kaptam a férjemtől anno 50 e Ft értékű ajándékot (ékszerszett), amire egyébként én magam is gyűjtöttem, mert nagyon tetszett, sokszor nézegettem a kirakatban. Volt hozzá egy régi gyűrűm, amit mamámtól kaptam a ballagásomra. A férjem akkor már 250 e felett keresett, kb. 2 éve dolgozott, tehát már megtakarítása is volt. Én meg havi szintem kb. 40-et kerestem (diákmunka), amiből elég keveset tudtam félretenni. Sírtam, amikor megkaptam, és sokáig tartott, amíg tényleg tudtam neki örülni, és nem éreztem magam rosszul ettől az egésztől. Egy elég komoly beszélgetés volt köztünk emiatt, és akkor már 3 éve voltunk együtt (rá két évre házasodtunk össze). A dologhoz az is hozzátartozik, hogy én találtam neki a munkát (csak a hirdetést, egyetlen helyen hirdették meg), és úgy gondolta, hogy egy kicsit az adósom, mert másfél évig volt munkanélküli. De így is nehezen tettem túl rajta magam, még azt is mondtam neki, hogy nem fogadhatom el, vigye vissza, de erősködött, hogy neki nem fontos az ára, mert megengedheti magának, hogy ennyit költsön rám, és szerinte meg is érdemlem.
2013. okt. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát bizony, olyan ajándékot adj, ami NEKI annyit is ér.

Nem az anyagi értékével volna a baj, ha én ilyet kapnék, hanem a dolog haszontalanságával.

Ha kapnék egy 25e Ft-os cserepes növényt, miközben nem vágyom rá, és közben meg nélkülözöm a színházat és a balettórákat évek óta, mert nem telik rá.

Érdemes inkább megbeszélni előre, hogy minek örülne jobban.

Találj ki verziókat, és ő válasszon!:)

2013. okt. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szóval az ő értékrendjébe illőnek kell lennie ennek a költésnek, különben nem tud neki örülni. Ami pedig gondolom a legfőbb célod. elronthatja a jó kapcsolatot valakivel, aki úgy érzi, az adósod, és ráadásul olyan dolog miatt, aminek ő nem is örül... és örömet és hálát kell mímelnie...
2013. okt. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ezt tettük,maga választotta ki az általam felajánlottakból az egyiket,a másiknak meg tudom h nagyon örülne,mert annyira már ismerem. Ez természetes,h olyat akarok neki adni,aminek tudom h nagyon örülne és neki való
2013. okt. 7. 23:44
 10/17 anonim ***** válasza:
64%

Egyetértek az előttem szólókkal, így azt már nem írom le.


Viszont kiegészíteném azzal, hogy egy ajándék nem feltétlenül az érte kifizetett pénztől lesz értékes.

Lehet, hogy pont egy zsibvásáron akadsz rá egy régi lemezre az egyik kedvenc előadójától vagy egy jelképes de nagyon ötletes ajándékkal leped meg, ami amúgy nem kerül sokba, viszont megmutatja, hogy milyen jól ismered és szereted.

Esetleg ha túlságosan olcsóra sikeredett az amúgy szuper-ötletes cuuc, akkor kiegészítve valami hasznossal, ami nem nagyon drága, pl. egy pulcsival így télire, vagy valami általa kedvelt fogyó eszközzel (bonbon, különleges kávé stb).

2013. okt. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!