Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haldoklik, hogy bírjam ki?

Haldoklik, hogy bírjam ki?

Figyelt kérdés

A családunkban van egy 92 éves néni, unokabátyám egyetlen élő nagymamája (nekem már egy nagyszülőm sem él). Pár napja kezdődött a haláltusája, nagyon szenved, így még nem láttam embert haldokolni, pedig 4 közeli halottam van. Már nincs magánál, közben ordít, hogy megfulladok! megfulladok! Iszonyatos az a hang, hogy ember így szenved! Az orvos szerint nagyon gyenge már a szíve és egyre gyengül. Ordítva fog megfulladni. A sütemény volt a mindene, ezért mostmár olyanokat is csinál, hogy az ujjával kotorászik a szájában és bökdösi lefelé, mikor kérdezzük, hogy mit csinál, azt mondja, hogy nem megy le a sütemény, és azt akarja letolni... közben pedig egy zsebkendő volt a szájába begyömöszölve, még jó, hogy észrevettük... Nem lehet ezt elviselni. Engem nagyon szeretett, és most így látni, ordítva szenvedni, legalább csendben, könnyen menne már el!


24/L


2009. nov. 9. 15:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz idöszak,legyetek mellette,könnyebb lesz neki.Elkell viselni a kiabàlàsàt,szenvedését.Legjobb lenne ha elterelnétek a fàjdalmàrol a figyelmet.
2009. nov. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Az élet igazságtalan....de a halál előtt mindenki egyenlő.


Sajnos a "halál"inekciót nálunk tiltva van.Sokkal meg lehetne könnyíteni az emberek utolsó napjait.Szerintem próbáld vele lenni minél többet,talán könnyebb lesz feldolgoznod....

2009. nov. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
88%
Ha ott élsz, ahol ő, szerintem menj el onnan, míg meg nem hal szegény, ez egész életed végéig pecsétet tehet rád. Nagyon nehéz az ilyesmit kiheverni, ha pedig nem bírod az ilyesmit akkor ne maradj ott, biztos van hova menj addig... Próbáld elterelni a gondolataid, mert attól ha ott vagy vele attól neked se de neki se lesz jobb. Nagyon sajnálom...
2009. nov. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha neki az segít, akkor legyél mellette, ki KELL bírnod. Ez most nem rólad szól, hogy Te hogy bírod ki, hanem hogy neki mitől lenne könnyebb, gyorsabb, egy kicsivel is kevésbé szenvedés. Kemény neked nagyon, de gondolj bele, hogy neki milyen lehet és ne arra gondolj, hogy te hogy fogod kibírni.
2009. nov. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom.

Én a nagymamám haldoklását néztem végig. Kórházba került a nyáron, napra pontosan 1 hónapra rá meghalt. Soha, senki nem gondolta volna, hogy nem jön ahaz élve. Ráadásul pár nappal a halála előtt a dokija velem közölte, hogy csak pár napja van.

Iszonyatos volt. Imádtam a mamát.

A vége felé már annyira szenvedett ő is, hogy kértem az ügyeletes dokit, hogy adjon neki kábszert, vagy bármilyen fájdalomcsillapítót. Szerencsére nem volt gond.

Azóta azzal a párnával alszok, amit még én vettem neki a kórházba.

A nagypapám (a férje) 5 napra rá halt meg. Én őt már nem is láttam tudatánál. Másik kórházban.

A temetés egyszerre volt.


Ki lehet bírni, nagyon nehéz, én sokáig minden este bőgtem, és most is, ahogy ezt leírom. Kitartás.

2009. nov. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha fájdalmai vannak a betegnek akkor beszéld meg a háziorvossal, hogy jojjon el minden nap és adjon neki egy fájdalomcsillapíto injekciot, legalább addig pihen amíg a gyogyszer hat.
2009. nov. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha ennyire nem bírod elviselni, akkor nem kell kibírnod. Nem szeretek ilyen tanácsot adni, de ne legyél a közelébe, mert ezzel saját magadnak ártasz a legtöbbet! Ő nemsokára végleg megpihenhet, de rád még hosszú-hosszú évek várnak, és nem teheted meg magaddal, hogy ilyen borzalmas élmények kísérjenek életed végéig.
2009. nov. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Döntsd el, hogy te vagy fontos vagy a néni. ha a néni, akkor maradj mellette és bírd ki, ha te vagy a legfontosabb magadnak, akkor menj el és hagyd egyedül. nem baj, hogy téged szeret, ha így döntesz, akkor magadat kíméld.
2009. nov. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én dédnagymamám is hasonlóan ment el sajnos. :( Az utolsó heteiben már csak a halálról beszélt, oxigént kapott otthon is egész éjszaka, vége felé már majdnem napközben is végig. Enélkül szinte nem tudott létezni, szabályosan fuldoklott. Borzalmas volt nézni, pedig csak egy-egy napra láttam, de akkor is bőgve mentem mindig haza. Ő beletörődött a halálba, úgymond csendben szenvedett, de látszott rajta, és mondta is, hogy nagyon nagy megkönnyebbülés lenne számára a halál most már. Nem tud felkelni, nem tud levegőt venni, odaát a férjével lehet... mi kell még?! Olyan végtelen higgadtsággal mondta, az én könnyeim meg csak potyogtak, de tudtam hogy igaza van, és hogy jobb lesz neki így csak annyira nehéz beletörődni. Nehéz elképzelni, hogy egy ember képes ennyire urrá lenni a félelmén és átadni magát az érzésnek. A temetésén nem azért sírtam, mert többé nem ölelhetem át. Az utolsó mondatai jutottak eszembe újra és újra. Hihetetlen volt. Hamarabb sikerült is túltennem magam rajta, mint azon rokonaim halálán, akik nem akarták! Beszéljetek az orvossal, tegyetek meg mindent, hogy enyhítsétek az utolsó napok fájdalmait, ti se szenvedjetek, és ő sem! Nem ezt érdemli!!! Legyetek mellette, fogjátok a kezét, beszéljetek hozzá!
2009. nov. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ma reggel meghalt. Ma egész nap a temetést intéztük. Végre már nem szenved.
2009. nov. 11. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!