Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haldoklik, hogy bírjam ki?

Haldoklik, hogy bírjam ki?

Figyelt kérdés

A családunkban van egy 92 éves néni, unokabátyám egyetlen élő nagymamája (nekem már egy nagyszülőm sem él). Pár napja kezdődött a haláltusája, nagyon szenved, így még nem láttam embert haldokolni, pedig 4 közeli halottam van. Már nincs magánál, közben ordít, hogy megfulladok! megfulladok! Iszonyatos az a hang, hogy ember így szenved! Az orvos szerint nagyon gyenge már a szíve és egyre gyengül. Ordítva fog megfulladni. A sütemény volt a mindene, ezért mostmár olyanokat is csinál, hogy az ujjával kotorászik a szájában és bökdösi lefelé, mikor kérdezzük, hogy mit csinál, azt mondja, hogy nem megy le a sütemény, és azt akarja letolni... közben pedig egy zsebkendő volt a szájába begyömöszölve, még jó, hogy észrevettük... Nem lehet ezt elviselni. Engem nagyon szeretett, és most így látni, ordítva szenvedni, legalább csendben, könnyen menne már el!


24/L


2009. nov. 9. 15:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem!
2009. nov. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. nov. 12. 01:54
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem én is!

Elolvastam az elejétől és megkönnyeztem.A nagymamámra emlékeztem.

2009. nov. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az én nagymamám 1 hónapja halt meg, ő is szenvedett, nem volt már tudatánál régóta. 2 hónapot volt kórházban, és én ezalatt nem voltam képes bemenni hozzá. Egyszerűen nem bírtam és nem akartam úgy látni. Amíg itthon volt, addig is sokat sírtam, pedig akkor még megismert. A halála előtt 1-2 héttel éreztem, hogy baj lesz, erőt vettem magamon, hogy bemegyek hozzá, de bőgve visszafordultam.

Aztán rá pár napra azt álmodtam, hogy a kutyám (aki 1 éve halt meg) és ő várnak rám az udvarunkon, pont úgy, ahogy régen, minden nap tették, ha nem voltam itthon... Felkeltem és elsírtam magam, arra gondoltam, hogy mi van, ha az éjszaka meghalt, még meg sem látogattam. Aztán gyorsan elhessegettem a gondolatot, kimentem a fürdőszobába, de amikor kijöttem onnan, megtudtam, hogy mamám meghalt aznap reggel 6 órakor.

Elsírtam magam és egyből az jutott eszembe, hogy tényleg várnak rám, csak nem az udvaron, hanem ott fönn.

2010. márc. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!