Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kell, illik gyászolni...

Meddig kell, illik gyászolni apa elvesztésekor és mennyi ideig nem illik szórakozni járni?

Figyelt kérdés

Szeptember végén hunyt el az édesapám. Azóta feketébe járok a munkahelyemre, előtte a színes ruhákat szerettem, de most feketében vagyok, ami kicsit már zavar mert mégjobban lerontja az amúgy is pocsék hangulatomat. Nem azt mondom, hogy legszívesebben rózsaszínbe járnék, de esetleg barna, szürke, sötét árnyalatú ruhák már túlzás lenne?

Illetve, november végén lesz az évzáró céges buli, gondolom, arra sem illik elmenni ugye? Már nem úgy értem hogy tombolni, lerészegedni, hanem elfogyasztani a kollégákkal a vacsorát, kicsit beszélgetni, aztán hazamenni. Ők nagyon invitálnak. Kérlek adjatok tanácsot mit illik és mit nem tenni ilyenkor, nem voltam még ilyen helyzetben.


2013. okt. 9. 09:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nlunk az utána követőnhéten vannak maximum,a temetésig feketében.

Fekete szalaggal jelzik, hogy gyászolnak.

Nem a ruha színe jelenti a gyász mértékét.


A bulizásrq meg annyt, hogy igaz szerencsére nem az edesapámat, hanem a keresztapámat vesztettem el, aki közel ltt hzzám.

Nh én amikor egtudtam akkor elmentem kitombolni magam, berúgtam, majd a taxiban hazafele bőgtem...


Én tombolva gyászolok, le kell kötnöm magam, emberek közt kell lennem, vidámsgot kell látnom, azt, hogy qz élet nem áll meg. Azt pedig magas ívről le..arom, hogy más mit gondol erről, vagy "hogy veszi ki magát"

Nem érdkel mi illik, ha nekem ez segít.

2013. okt. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Gyász esetén nincs ilyen, hogy mit illik és mit nem. Ha nem érzed jól magad a fekete ruhákban, akkor ne viseld tovább, nem ezen múlik, hogy tiszteled és emlékszel az apukádra. A céges bulira meg szerintem mindenképp menj el, jót fog tenni a kikapcsolódás. Az élet megy tovább. Nem a külsőségek határozzák meg, hogy mennyire tiszteled apud emlékét.
2013. okt. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Nem a külsőségekkel kell foglalkozni szerintem.. Menj bulizni, ha akarsz..
2013. okt. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem kell gyászban járni. Azt belül érzi az ember, nem kifelé kell mutatni. Nyugodtan vehetsz fel színeset.

Szórakozni is elmehetsz nyugodtan.

2013. okt. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
68%

egyetlen családtagnál sem öltöztem feketébe, bulizni is mentem. mitől jobb a szerettemnek ha nekem sz0r? ettől még sokat gondoltam rájuk.


ez egy buta, primitív szokás

2013. okt. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nyugodtan menj el a céges bulira és vedd le a feketét. Nem a ruha színével gyártóéi l, hanem a szívünkkel.

Én a nagymamámat veszítettem el (ő nevelt fel) de csak a temetésre vettem fel feketét. Én úgy vagyok vele, hogy nem ezen múlik.

Részvétem!

2013. okt. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

gyártóéi = gyászolunk

16-is voltam

2013. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
HA te úgy érzed, hogy benned a gyász folyamata lezárult, eljutottál addig, hogy jól tudod érezni magad egy ilyen rendezvényen és a fekete ruhát sem érzed indokoltnak, akkor hajrá, nem állt meg az élet, csak egy szakasza lezárult.
2013. okt. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"HA te úgy érzed, hogy benned a gyász folyamata lezárult, eljutottál addig, hogy jól tudod érezni magad egy ilyen rendezvényen és a fekete ruhát sem érzed indokoltnak, akkor hajrá, nem állt meg az élet, csak egy szakasza lezárult."


Ebben kis lenézést érzek. A gyász SOHA nem zárul le. Akit szeretsz, mindig szeretni fogod, és hosszú-hosszú évekkel a halála után is fájni fog, hogy nincs veled.


A gyász feldolgozása annyit jelent, hogy megtanulsz a hiánnyal élni, és ez nem fog menni, ha otthon ülsz.

2013. okt. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
A gyásznak vannak fokozatai, ez egy folyamat, aminek a végén eljutsz az elfogadásig. Nem gyászolhatsz egy életen keresztül, van pár ilyen ember és tönkre megy tőle az élete. Maga a gyász meghatározható részekre osztható: sokk, tagadás, tudatosulás, átdolgozás, elfogadás. Az, hogy utána is emlékszel a szerettedre, már nem gyász, nem szabad annak lennie, mert az azt jelenti, hogy még mindig nem léptél túl az önsajnálaton. Az ember hajlamos a gyászt összekeverni velem, gyakran önmagunk sajnálata tart a legtovább, hogy minket micsoda veszteség ért és milyen szerencsétlenek vagyunk...ez is a gyász része, de ez nem tarthat örökké.
2013. okt. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!