Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kell, illik gyászolni...

Meddig kell, illik gyászolni apa elvesztésekor és mennyi ideig nem illik szórakozni járni?

Figyelt kérdés

Szeptember végén hunyt el az édesapám. Azóta feketébe járok a munkahelyemre, előtte a színes ruhákat szerettem, de most feketében vagyok, ami kicsit már zavar mert mégjobban lerontja az amúgy is pocsék hangulatomat. Nem azt mondom, hogy legszívesebben rózsaszínbe járnék, de esetleg barna, szürke, sötét árnyalatú ruhák már túlzás lenne?

Illetve, november végén lesz az évzáró céges buli, gondolom, arra sem illik elmenni ugye? Már nem úgy értem hogy tombolni, lerészegedni, hanem elfogyasztani a kollégákkal a vacsorát, kicsit beszélgetni, aztán hazamenni. Ők nagyon invitálnak. Kérlek adjatok tanácsot mit illik és mit nem tenni ilyenkor, nem voltam még ilyen helyzetben.


2013. okt. 9. 09:14
1 2 3
 21/23 Mixercsaj válasza:
Ahogy sokan már írták a gyász a szívünkbe van nagyon sokáig.Apukám 10 éve ment el anyu 10hónapja,ők engem úgy neveltek,hogy ha befelé fordulok az se nekem,se másnak nem tesz jót.Én se tartottam/tartom be az 1éves gyászt,hisz a mai napig gyászolom a szüleim,de azt is tudom,hogy ők nem egy otthon ülőnek neveltek és mondhatni,hogy ha megtudnák azt,hogy nem megyek sehova,pedig mindig mentem társaságba,bulizni,ha élne bármelyikük az első kérdése az lenne,hogy beteg vagyok-e,mert nem megyek emberek közé!A barátok,munkatársak,emberek segítenek mindenkinek,hogy kicsit is könnyebb legyen az élet nélkülük!Nem azt mondom,hogy a sárga földig idd le magad,de egy társaság ahol jól érzed magad segít a gyászt könnyebbé tenni és tapasztalat nem fogsz depreszióba esni a hiánytól!Menj és érezd jól magad és hidd el ezzel nem ártasz senkinek!
2013. okt. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. okt. 10. 08:21
 23/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, 21 voltam, amikor meghalt apukám, és őszintén szólva engem az érdekelt a legkevésbé, hogy ki mit gondol, nem is emlékszem, milyen ruhákban jártam, volt-e egyáltalán fekete rajtam a temetésen kívűl, pedig borzalmas időszak volt és a szívemben azóta is gyászolom. Még a temetőbe sem voltam hajlandó nagyon sokáig kimenni, talán 1,5 év után voltam először a temetés után, pedig ugye nem így illett volna.


Ha hiszel abban, hogy lát téged, akkor talán azt is úgy gondolod, hogy azt szeretné, hogy boldog legyél. Én ezt kívánom neked, a halálát pedig úgy gyászold meg, ahogy az neked jó, ha felvennél színes ruhákat, és elmennél egy buliba kikapcsolódni, akkor tedd azt.

2014. márc. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!