Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha magánorvoshoz fogok járni...

Ha magánorvoshoz fogok járni egy másik városba, akkor amikor fizetem pl. a 7000 ftot a vizsgálat után ott illik adni borravalót?

Figyelt kérdés
Nem voltam még magán dokinál, de én ehhez a dokihoz akarok járni mert a mi városunkban az sztkban 2 doki van és én egyiket sem szeretném felfogadni. Szóval amikor fizetek a végen és mondjuk 7000et kell és 10.000 ftot adok akkor ott illik adni pl. 1000 ft borravaló vagy megvárom h visszaad, megköszönöm és ennyi? csak azért meg pl. fogorvoshoz magándokihoz járok és az első kezelés után adtam neki egy 1000re borravalót azt elfogadta, majd a következő kezelésnél is akartam adni, de akkor már megköszönte és nem fogata el. Bocsi ha érthetetlen vagyok :) valamint még az érdekelne, hogy az ilyen alap vizsgálatok mint vérvétel, terheléses cukor stb. ezeket is a magándoki csinálja vagy ezeket itt a városomban a helyi sztkban fogják megcsinálni? uhra járni is majd mindig hozzá kell vagy lesz olyan az itteni sztkba küld? köszi előre is :)

2012. aug. 21. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell borravaló.Legalább is én nem szoktam neki adni, amikor a magán rendelésre megyek.Debreceni vagyok,nálunk úgy van, hogy a kötelező vizsgálatokat az sztk-ban végzik, értem ezalatt mondjuk a vérvételt.A kötelező uh-ok meg mindig a klinikán vannak.Mondjuk nekem a terheléses cukor is a klinikán volt, mert a dokim oda kérte.Szerintem neked is sztk és az eredményeket pedig majd megbeszélitek.Sőt lesz még egy orvos, aki a terhesgondozást végzi.(pecsétel a kiskönyvbe)Bocsi, ha kicsit kusza voltam.


27 hkm

2012. aug. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell borravalót adni, Te ott "megrendelő" vagy és fizeted a tarifát.

Nem kell olyan csúnyán érteni, mint hangzik, örüljön, hogy hozzá mégy, neki fizetsz, ebből él.

Magánrendelésnél, magánorvosként nem írhat fel semmilyen vizsgálatot a TB terhére. (Ha mégis, akkor az nem korrekt.)

Ettől még térítés nélkül csinálhatják a helyi rendelőben fizetős szolgáltatásként.

2012. aug. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Te jó ég, még a 7000-mellé borravalót akarsz adni?
2012. aug. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
én 4 ezret adtam még borravaló,3 hetente még mit nem...
2012. aug. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd. Mire vége a terhességednek ott hagysz vagy 56 Ft-ot+bejárás. Aztán még szülsz is nála ami +50-70e Ft körül lesz. Szerintem ez bőven elég. Az alap vizsgálatokat a helyi sztkban fogják megcsinálni. Kapsz a védőnődtől majd beutalót.
2012. aug. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is 7-et fizetek, ha vizsgál, és eszembe se jut borravalót adni.


A vérvételeket, így a cukrosat is az sztk csinálta. Ultrahangra egy másik, szintén magánorvoshoz járok, mert alaposabb, mint az sztk. A húgom sztk alapon járt és úgy is fizetett és 10 perc volt az ultrahang.... Nekem mindkettő, ami eddig volt 40-50 perces volt, és nagyon jól éreztük magunkat, nagyon alapos volt a doki.

2012. aug. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Dehogy kell borravaló. Nálam a vérvétel, stb a kórházban volt, csak uhra mentem a magándokihoz.
2012. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia! Èn 5e-13e ft között szoktam fizetni magànrendelésen, borravalò eszembe nem jutott még. A kötelező vizsgàlatokat Sztk.ba csinàljàk. Sztem nem kell pluszba fizetned. Boldog babavàràst! 19hkm
2012. aug. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor jól gondoltam, hogy vérvétel meg ilyenek azok az sztkban lesznek. Így legalább nem kell mindig felutaznom. Bocsi, tudom hülye kérdés volt ez a borravalós dolog, csak mondom én magán dokihoz járok fogorvoshoz és ott adtam már neki + 1000 ft-ot, hogy megköszönjem, hogy nagyon kedves alapos volt...pedig ott nem 7000et fizettem hanem 9000et ha jól emlékszem...és ez csak egy alkalom volt. 2 hónapig jártam, mert koronát csinált és a többinél már nem adtam neki, mivel a másodiknál megköszönte és mondta h tegyem el.


Köszi még egyszer, ment mindenkinek a zöld kéz :) Boldog babavárást és babázást nektek :)

2012. aug. 21. 22:23
 10/14 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék ahhoz, amit írtál, hogy ha a magándokid egy kórházhoz tartozik, akkor oda fog berendelni vizsgálatokra, nem az sztk-ba. Nekem legalábbis osztályvezető volt a magándokim, minden kötelező vizsgálatot ott, az osztályán végeztek el. Magánrendelésen csak egy általános vizsgálatot szoktak végezni, + tájékoztatnak a továbbiakról. Én sosem voltam a városomban az sztk-ban, feljártam Pestre minden vizsgálatra.
2012. aug. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!