Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotok külföldre készül?

A ti családotok külföldre készül?

Figyelt kérdés

Egyre többször találkozom itt azzal, hogy a fiatal házasok, esetleg nagyobb családok vándorolnak kifelé, esetleg már régóta külföldön élnek. Kíváncsi vagyok, arányaiban hányan vannak így ezzel, illetve ki mit gondol a dologról.

Vannak, akik szeretnének itt maradni, mert itt is megtalálják a számításaikat, de ők nem félnek attól, hogy a kivándorlás miatt tovább romlik a gazdaság helyzete?


Nem akarok vitákat. Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. okt. 9. 11:40
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
41%
Én már kint vagyok :) nem érdekel mit hagytam hátra, az sem mi lesz 10-20 év múlva Magyarországbol. Számomra az már csak a múlt.vissza ugyse megyek.
2013. okt. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Engem például az zavar, hogy nagyon sokan az adósságukat törlesztik odakintről. Úgy értem, nem a családok szintjén zavar, mert mindenki úgy boldogul, ahogy tud, hanem az zavar, hogy Magyarországon azoknak, akiknek nagyobb adósságuk van, a jelenlegi helyzetben lehetetlen kimászni belőle, a minimumra csökkentett magyar fizetések segítségével.


Így viszont, hogy már tömegesen törlesztenek külföldi fizetésből az emberek, más országok gazdaságait rontják. Mert abból a pénzből, amit megkeresnek, nem képviselnek vásárlóerőt az adott országban.

Elég szomorú a helyzet.

2013. okt. 9. 12:48
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

12es vagyok megint.


Igen, szomorú és kiábrándító a helyzet. De egyszerűen nem hagynak nekünk más kiutat. Hidd el, ha ebben az országban nem ilyen állapotok lennének, sokan haza is jönnének külföldről.

2013. okt. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Mi is megyünk a párommal...


Ez az, hogy régen az volt, hogy kiment valaki cselédnek két-három évre, amíg összeszedte egy ház árát, aztán visszajött letelepedni. Most meg nagyon sokan, akik kimennek, kint is maradnak... Megértem. Nagyon betettek nekem is, már csak az elmúlt fél év gazdasági "reformjai".

2013. okt. 9. 13:33
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kiköltöztünk a gyerekekkel és nem tervezek hazatérni.


Az volt a legszomorúbb az egészben, hogy amikor az ismerősi körben megtudták, kétféle választ kaptam:

1. Mi is tervezünk 1-3-5 éven belül lelépni

2. én már nem megyek mert 45-50-50+ éves vagyok, de a gyerekeimet átlököm a határon.


Ráadásul nem a bedőlt hiteles, munkanélküliek mondták, hanem normális munkával rendelkező átlag családok.

Amúgy a baráti köröm nagy része már szanaszét van a világban, a család egyes tagjai dettó. Az idősebb korosztály marad, de azt látom, hogy 10 év múlva nem lesz senkihez hazamenni.

2013. okt. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk hugom is meg mi is kijottunk. 2-2 gyerekkel. A hugom nem akar hazamenni, en viszont alig varom, hogy kinyogjuk a hitelt es mehessunk csaladostul haza! Jo volt, szep volt, ennyi!
2013. okt. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
75%

4-en vagyunk testvérek. Már nem vagyunk olyan fiatalok. (én 35, kisebbik nővérem 40, nagyobbik nővérem 42, öcsém 33 éves)

Mind a három testvérem külföldön él. Az öcsém Oroszországban (Moszkva) a kisebbik nővérem Anglia, a nagyobbik nővérem Ausztrália. Egyedül én élek Magyarországon. Mindhárom tesó állandóan hívnak, hogy költözzem hozzájuk, tudnak munkát intézni, még nyelvtudás nélkül is. mehetnék bárhová, de mégsem megyek. Elvagyok én itthon is. Van munkám, vannak barátaim,és én vagyok a kapocs hogy minden évben egyszer a 4 család újra összejöjjön pár napra. Így legalább van egy hely ahová haza tudnak jönni..(szüleink már nem élnek)

Bár kiköltözni nem akarok sehová, de örömmel látogatom meg őket nyaranta. Minden évben oda megyek aki éppen soros..:) Most nyáron a nagyobbik nővéremnél voltam 3 hetet..Jövő nyáron az öcsémhez megyek.. Utána a kisebbik nővéremhez, és ez így megy évek óta..:)

2013. okt. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi már lassan 6 éve élünk külföldön. De nem véglegesen akarunk maradni. Majd ha eljön az idő, mindenképpen szeretnénk végleg hazaköltözni. Nem is égettük fel a hidat magunk mögött, végül is a kis lakásunk még ma is megvan..
2013. okt. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem készültünk...

Házasodunk, rá 2 napra a nászútunk egy állásinterjú lesz.

Ha összejön, megyünk, ha nem maradunk..

2013. okt. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mennénk, huszonévesek vagyunk egy 3 éves kislánnyal, kb 2 év múlva mennénk, most irattuk a gyereket nemzetiségi óvodába, majd ott kint is szeretnénk, h 1 évet ovizzon, és ott kezdje el eleve az általános iskolát :)
2013. okt. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!