Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotok külföldre készül?

A ti családotok külföldre készül?

Figyelt kérdés

Egyre többször találkozom itt azzal, hogy a fiatal házasok, esetleg nagyobb családok vándorolnak kifelé, esetleg már régóta külföldön élnek. Kíváncsi vagyok, arányaiban hányan vannak így ezzel, illetve ki mit gondol a dologról.

Vannak, akik szeretnének itt maradni, mert itt is megtalálják a számításaikat, de ők nem félnek attól, hogy a kivándorlás miatt tovább romlik a gazdaság helyzete?


Nem akarok vitákat. Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. okt. 9. 11:40
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
96%

Én külföldön találtam meg a páromat, úgyhogy az én családom már itt van kint:)


A szüleim és a testvérem is gondolkodnak a kiköltözésen, sőt, az unokanővérem és a férje is. A szüleim jelenleg járnak nyelvtanfolyamra, a testvérem beszéli a nyelvet. Meglátjuk mi lesz :)


Egyébként fiatal értelmiségiek körében nagyon népszerű a külföldre költözés most. Az egyetemi barátaim közül a bő 70% fontolgatja komolyan a kiköltözést. Rémisztő statisztika az országra nézve.


A gazdasági kérdésedet tekintve: amíg ilyen ba..romarcú kormányunk van, és amíg az emberek hisznek is neki, addig mindegy mennyien maradnak otthon, a helyzet csak romlani fog. Ahol 5 éve nem volt béremelés körülbelül (csak jutalék és egyéb kedvezménymegvonás), és mégis 600 millió forint van kisvasutakra, ott súlyos gondok vannak, és nem a kivándorlókkal...

2013. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
64%
Szia . Igen külföldre készülünk mi is . Férjem évek óta ott dolgozik ,fix ,jó állása van ,jól keres (: ! Most már pár hónapon belül a lányunkkal mi is megyünk ! Alig várom :-)) ! Komolyak a terveink ,ott szeretnénk új életet kezdeni ide vissza nem tervezzük ,csak látogatóba ,szülőkhöz ,rokonokhoz ,hogy jövünk majd . Ez van ,nem sajnáljuk itt,hagyni kis országunkat ,nekünk a saját boldogulásunk és a lányunk jövője a legfontosabb !
2013. okt. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Akárki akármit tervez itt, mindenkinek szeretnék nagyon sok szerencsét kívánni!


Valaki írta, hogy olyan sokan úgysem mennek ki, de az itteni válaszadók fele már kint van, vagy kifelé igyekszik rokonokkal együtt... Tényleg rémisztő adatok. Valaki egyszer azt mondta, a nyugat befogadóképessége nem olyan nagy, de szerintem ha teljesen ki is ürülne az ország, 10 millió ember csak el tud "bújni" Ausztráliában, Kanadában, Amerikában, Hollandiában, Dániában, Svédországban, Angliában, Ausztriában és Németországban...


Abban is van valami, mennyit költenek kisvasútra... Az idén érettségizett diákok fejenként kaptak az oktatásügyi minisztériumtól egy-egy 5000 forintos könyvet, benne az alkotmánnyal. Meg egy nyomtatvánnyal Hoffmann Rózsától, amiben nyomatékosan megkéri a diákokat, hogy NE menjenek külföldre.

Tudja valaki, hányan érettségiztek az idén? Szorozza be 5000-rel.

2013. okt. 9. 16:54
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kulfoldon elunk mar het eve.

Oszinte leszek, remelem nem pontoznak le: mi nem a gazdasagi helyzet miatt jottunk ki, hanem siman vilagot latni. Nekem is es a volegenyemnek is volt munkank, jol fizetett, a szakmank is jo volt, Magyarorszagon kenyelmesen eltunk.

De vagytunk mashova, kalandnak indult. Az elso 1-2 ev nagyon nem volt kenyelmes, semmink nem volt hirtelen, sem penzunk, sem jo munkank, sem megbecsulesunk, de nem adtuk fel, nem akartunk visszamenni. Most mar itt is kb ott tartunk, mint anno Magyarorszagon, vagyis kicsivel elorebb, kozben csaladot is alapitottunk. Evente egyszer jo hazamenni a csalad miatt, meglatogatni oket, de nincs honvagyam es nem is tervezzuk a hazakoltozest.


Szivunk szerint lassan mennenk tovabb, vagyunk az ujabb kalandokra, van is mar elkepzelesunk, de nem vagunk bele. A gyermekek meg kicsik, de nem akarjuk oket rangatni, miattuk probalunk maradni a fenekunkon. Illetve az uj "cel" meg messzebb lenne, onnan max 2-3 evente latogatnank haza, de a szuleink mar nem fiatalok, nem akarjuk ennyire ritkan latni oket.

Talan kesobb, ha a gyerekek kirepulnek, akkor nekivagunk, de az meg messze van.

2013. okt. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Nézd! Sokan kivándoroltak az első és a második világháborúban is. Sokan kivándoroltak 56-ban is.

Ma is sokan kimennek, de a legtöbb haza is jön. Sokan csak álmodják hogy kimennek, de sosem jutnak el odáig. Olyan soha nem lesz hogy teljesen kiürüljön az ország. Egyébként lehet megleplek vele, de elég sokan költöznek kis hazánkba is. A testvérem a bevándorlási hivatalban dolgozik, és ő mondta, hogy nagyon sokan kérnek letelepedési engedélyt Magyarországtól, sőt vannak akik uniós állampolgárként telepednek le kis hazánkban. Amióta léteznek országok mindig is voltak tömeges vándorlások..

2013. okt. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 évvel ezelőtt jöttem ki külföldre, úgy voltam vele hogy nincs mit vesztenem, ha nem jön össze akkor hazamegyek. Sokszor volt nehéz és kilátástalan a helyzet, egyedül, nőként, de aztán sikerült minden. 4,5 éve megismerkedtem a párommal, ő is magyar, nem sok idő telt el mikor összeköltöztünk. Azóta megszületett a babánk is, most 6 hetes. Mi itt alapoztuk meg a jövőnket és nekünk nincs is senki akihez "haza" lehetne menni. A páromnak nincsenek szülei, csak nekem, de ők rendszeresen járnak látogatóba hozzánk. Egy barátnőm van csak aki magyarországon él, ő nagyon jól keres, a párja is, idén vettek saját, hitelmentes lakást. Ők nem tervezik a külföldre költözést. Én úgy gondolom hogy aki nem az átlag 80-100.000 Ft-ot keresi meg hanem ennek min.a dupláját és a párja is min.ennyit hazavisz azok jobban meg tudnak élni, mint az átlag és talán nem is vágynak külföldre.
2013. okt. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Mi 4 évig éltünk külföldön, majd hazahúzott a szívünk Magyarországra. De 2 év után visszajöttünk a közben született kisfiúnkkal együtt.

Megszoktuk a kinti életet, otthon nehéz volt megint beilleszkedni, nekünk sokkal könnyebb kint. Munkahely kereséssel sem kellett bajlódni, mert a férjemet örömmel visszavették az előző munkahelyére. Én pedig itthon vagyok a kisfiúnkkal.

2013. okt. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
65%

Elég nagy család vagyunk, de tőlünk csak egy fiatal srác ment ki külföldre (az eleve külföldön élő rokonságot nem számolom), szerintem ő is csak a kaland kedvéért.


Nem is tudok róla, hogy bárki ki akarna menni. Én tuti nem. Nem vonzz a külföld és nincsenek nagyra törő terveim sem. Gyereket, családot nem akarok, így nincs mire spórolnom, amit megkeresek, az meg bőven elég nekem. Egyébként is, én itt érzem magam otthon. :)

2013. okt. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
65%

Vannak barátaim akik lassan 10 éve mondogatják, hogy "na én lelépek, megyek külföldre" de eddig senki sem ment. Pedig lenne tőkéjük, nyelvtudásuk is. De csak mondogatják, mégsem mennek.

Olyan 5 évvel ezelőtt az internet csodájának köszönhetően, felvette velem a kapcsolatot egy Philadelphiai nő, aki elmondta, hogy családfát készített, és meglepetésére kiderült, hogy a ükpapája született magyar. Majd kiderült, hogy volt neki 2 lánya, az egyik maradt Magyarországon a másik kiment Philadelphiába. Aki maradt az az én apukám nagymamája volt.(neki meg a másik a dédmamája) Nagyon örül annak hogy van élő magyar rokona, így szép lassan neten keresztül megismerkedtünk, képeket váltottunk, meséltünk egymásnak. 2 évvel ezelőtt eljött hozzám nyaralni, hogy végre személyesen is megismerkedjünk, és megismerje apukámat is aki ismerte a dédmamáját.

Tavaly volt alkalmam nekem is 3 csodálatos időt eltöltenem az ő országában. Azóta mindig kérleli, hogy költözzem ki, kezdjek új életet, mert szerinte olyan jó lenne ha a család újra össze lenne kovácsolva. Lenne munkám, szállásom.. De mégsem megyek. Tényleg szép ország, kedvesek az emberek, jó meleg van, de csak nyaralni vágyom oda. Élni nem. Nekem Magyarország a hazám, itt érzem jól magam.. Nem vagyok nagy hungarista, nem ítélek el senkit aki külföldön próbál boldogulni, hiszen ha csak így lehet akkor ragadják is meg a lehetőséget.. Én jól érzem magam Budapesten is.

(egyébként a barátaim szerint bolond vagyok, hogy nem fogom meg az isten lábát.. Bezzeg ha nekik lenne ilyen lehetőségük.... amikor meg mondom, hogy szólok neki, és elintézem hogy kimenjen, akkor jönnek a szokásos szöveggel.. majd.. most nem akar lelépni..:) )

2013. okt. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

En kimentem majd vittem a csaladot is.

Egyedulallokent konnyu boldogulni, egy kis lakast ki lehet venni a fizetesbol, viszont ha oten vagytok egy fizetesre hat az mar nem konnyu.

Igaz, otthon meg lehetetlen lenne, ezert vagyunk kint.


Szoval ugyanaz kicsiben mint az orszaggal nagyban, ha az aktiv-inaktiv arany nem eleg jo, akkor nem fenekig tejfol az elet :)

2014. jan. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!