Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az élet egy pszichopatá...

Milyen az élet egy pszichopatával, ha Te nem vagy az? Működhet a kapcsolat?

Figyelt kérdés
Olyanok tapasztalatára vagyok kíváncsi, aki ilyen helyzetet megélt, vagy saját életében látott.
2013. okt. 10. 13:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Tisztában vagy magának a pszichopata jelzőnek a miben létével? a jelentésével?
2013. okt. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
59%

Egy pszichopatával nem lehet együtt élni. Se társat nem talál benne az ember, se a gyerekét nem tudja /inkább nem szabad/ megtűrni ebben az esetben.


Aki már élt pszichopatával, lehet hogy nem tudja veled megosztani a tapasztalatait. Mármint ha a pszichopata fogalma alatt ugyanazt értjük.

2013. okt. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Pontosan tisztában vagyok vele. Talán azt is látom már, hogy milyen mértékben hordozza azokat a tulajdonságokat, mennyire jellemző rá ez az állapot. Viszont én mindig a hasonló a hasonlóval elvet követtem, és itt ez nem áll.
2013. okt. 10. 13:44
 4/26 A kérdező kommentje:

Elbűvölő, manipulatív, zseniális meggyőzőképességű emberről van szó, aki még érzelmi döntésekben is tud győzni a logikájával és a racionalitásával. Nincsenek valódi kötődései. Az érzelmeket felismeri, de látványosan nem éli át. Hatalmas önbizalma van, és nemigen érez félelmet.

Ragaszkodik a gyerekekhez, de már kifacsartam belőle a magyarázatát erre: a gyerekek mossák tisztára a lelkiismeretét, különben nem tudna másoknak ártani.

Ugyanakkor még azon a szinten van szerintem, aki képes lenne egy stabil családot alapítani.

Csak attól tartok egy kicsit, hogy nem velem.

2013. okt. 10. 13:52
 5/26 anonim ***** válasza:
85%
...szerintem keress egy normális pasit és légy boldog :)
2013. okt. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Multkor olvastam, hogy a pszichológusokhoz, pszichiáterekhez azok az emberek járnak leginkább, akik pszichopatával vannak kapcsolatban. Maguk a pszichopaták nem mennek pszichológushoz.


Egy pszichopata nem szeret, nem szorong, és nem tanul.

Persze ez lehet csak részben jellemző rájuk, de azért ezek nagyrészt olyan dolgok, amelyek elengedhetetlenek egy párkapcsolathoz.

2013. okt. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Bocs! Én inkább attól tartanék, hogy velem.
2013. okt. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

*Az érzelmeket felismeri, de látványosan nem éli át.


Mondom hogy nem tudod a szó jelentését:


A pszichopatáknak nincsenek érzései, nem tud más érzéseibe beleérezni, belegondolni, és nem is érdekli. Ki van ölve belőle az érzés. Nincs lelkiismeretfurdalása, nem hogy a "gyerekek tisztára mossák a lelkiismeretét" nincs lelkiismerete. Azt élvezi, ha gyötörheti a másik embert, szó szerint élvezi.

2013. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
54%

8+ *különben nem tudna másoknak ártani.


Ez sem áll a pszichopata emberre, mert folyamatosan árt másoknak, és tapos el másokat.Akár vélt sérelem alapján, akár üzletiérdek alapján, akár hangulata alapján. A gyötrés, és a lelki-pszichikai terror az eszköze.

2013. okt. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem ilyen egyszerű, ahogy írod. Sokféle szint, kombináció létezik ezen az állapoton belül is, szerintem ő még abszolút az a kategória, aki könnyen beilleszkedik bármilyen közösségbe, és tartósan jó kapcsolatot tart fenn a tagjaival.

Hosszú ideig tartott, mire megkedveltem, velem nem volt könnyű dolga, sokáig kerestem a gyenge pontjait, és most már a közös életet tervezgetjük - én igen félszegen.

Én érzelmes és empatikus vagyok, gátlásokkal, és vele ellentétben a gyengék váltják ki a gondoskodásomat, nem az erőseket támogatom.


Régóta várok egy rendes, normális, minden lényeges tekintetben megfelelő férfira, és nem igen bukkantunk még egymásra. Racionálisan, pusztán, ez még egy kevésbé életképtelenebb választás lehet, mint egy másik érzelmes emberrel, akivel még sincs akkora lelki rokonság.

2013. okt. 10. 14:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!