Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretném anyukámat...

Nem szeretném anyukámat elveszíteni, de bajban van. Mit csináljak, hogy rám hallgasson? (lent részletesen leírom)

Figyelt kérdés

Szóval... anyukám már elég régóta cukorbeteg, de egyáltalán nem foglalkoztatja, szó szerint "le**arja".

Mindig mondogatjuk neki itthon apával, hogy akár vak is lehet, meg ehhez hasonlók, ő csak nevet rajta, és azzal viccelődik, hogy majd én olvasok neki, meg mesélek, meg tologatom majd a tolókocsiban, meg ilyen hülyeségek. Már régen mondtam neki, hogy ne csinálja ezt, szedje a gyógyszert (ami nincs is kiváltva), oltsa magát (mert sajnos kellene..., mivel a cukorja 15 fölött szokott lenni). Fel nem tudom fogni, hogy egy felnőtt nő, aki szeret élni (mert szeret, boldogok vagyunk), hogy tud így gondolkodni. Miért nem gondol bele abba, hogy mi lenne az unokákkal, apával, gyerekivel, ha lenne vele valami komoly baj??!!

Régebben volt kettős látása, meg még voltak problémák (de nem tudom pontosan, hogy mik, mert azt is eltitkolta), a kórházban kötött ki, és még 14 lehettem, mikor hazajöttem suliból, vártam, hogy elújságolhassam a matek 4-esem, erre apa szomorú fejjel, hogy anya kórházban. Szerintem mondanom sem kell, hogy mennyire kiakadtam, lelkileg összeomlottam, nagyon féltettem, mert imádom anyát, ő a legfontosabb a világon!

Aztán mostanában se változott semmi, nem oltsa magát, eszik mindent, édességeket, nem törődik a cukorbetegségével, meg a nem tudom mijével (mert még van egészségügyi problémája tudom, mert korábban nyugdíjba ment). Sajnos pár év alatt nagyon sokat fogyott (pedig sokat eszik), már rendesen vékony, az arca sem olyan, mint régen volt. :( Annyira szeretem, és annyira féltem, hogy minden nap mikor jövök a suliból, rettegek, hogy ne az legyen, mint 4 éve, hogy anyu kórházban... :(

Hiába beszélünk vele, senkire nem hallgat, az orvost meg látni sem akarja. Mit lehetne mégis csinálni???

Már elmondtuk mivel jár a hülyesége, mindennel próbálkoztunk, de NEM BÍROM VÉGIGNÉZNI, meg BELETÖRŐDNI ABBA, ahogy tönkreteszi magát... :((((


Bocsi, hogy sokat írtam, de nagyon kikívánkozott belőlem.

Egy 18 éves aggódó lány :(


2009. nov. 9. 23:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hú... ez nagyon durva... Olyan mintha nem akarná tudomásul venni, hogy beteg. Szerintem egyáltalán nem érti, hogy ő beteg, ilyen elhárítás ez nála. És nem viccből meg felelőtlenségből nem érti hanem tényleg nem érti... Lehet egy pszichológus segítene. Te annyit tehetsz, hogy elmondod neki az érzéseidet, hogy mennyire félsz és nagyon szereted és stb. Esetleg ha ti vásárolnátok apával és nem vennétek olyan dolgokat egyáltalán, amiket anyu nem ehet? Nem nagyon tudok erre mit mondani, szerintem pszichológus segítsége kellene anyudnak is meg te is megkérdezhetsz egy pszichológust, hogy mit csinálj. Interneten keresztül is van ilyesmire lehetőség. Remélem jobb lesz a helyzet!
2009. nov. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Pszichológust lehet felkeresek, mert már nem bírom.

KÖszi, hogy írtál!

2009. nov. 9. 23:16
 3/12 anonim válasza:
48%
Nincs betegségtudata?Vagy az miatt aggódik hogy mi van otthon,mi lesz veletek ameddig Ő a kórházban van?
2009. nov. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem veszi komolyan, nem tudom, miért. Van egy rendes apukám, annyira szeretjük egymást, minden rendben.

Nem gondol bele, hogy mi lesz, ha komolyabb baja lesz, ez a legnagyobb baj...


Szerintetek mi lehet vele, ha így folytatja? :(

2009. nov. 9. 23:26
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez szörnyű, tudatósitsd benne h nagyon szereted szeretittek és muszály beadnia az inzulint enni különben bekomálhat elveszti a tudatát és lehet h sosem tér magához, bénulás lehet a szemevilága elvesztése is lehet meg a vese funkciók leállnak. Édesapám 25 éve tartósan cukorbeteg ételben ő sem tartja be amit javasol az orvos de az inzulint és azt h utána enni kell azt igen.Én is azt tudnám javasolni h pszihiáter, és vele együtt diabétes ambulancia ahol segitenek neki. Valószínűleg azért fogy mert a szervezete másképpen reagálja le a kapott étel mennyiséget. Cukrosnak 1 nap 6x kell étkeznie, többször kevesebbet. Majdnem h olyan mintha baba lenne mert azt is min. 5x kell etetni.

Nagyon sajnálak mert ez nagyon nehéz lehet végig nézni, miközben valószínűleg anyukád fel sem fogja milyen komoly betegséggel áll szemben.

sok sikert és erőt kívánok neked és családodnak!

üdv.

k/39

2009. nov. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál! Ja és persze a jókívánságokat is, remélem úgy lesz.

Neked is minden jót!


Megpróbálom rávenni, nem hagyom!!!

2009. nov. 9. 23:44
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Van msn-je anyudnak, ha van, én elbeszélgetnék vele.
2009. nov. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnálom, hogy anyud nem érti, hogy ezzel a betegséggel foglalkozni kell..:( Nekem a terhességem alatt jött elő a cukorbetegség, elmondták mit hogyan egyek, hogy jó legyen nekem is meg a picinek is. Nem ördöngősség egyáltalán, lehet így élni, odafigeléssel. Nekem segített a tudat, hogy van értelme, a saját életemen kívül is, hisz azzal, ha nem törődök a cukorral, a saját gyerekemnek ártok.


Anyósom ilyen felfogású, mint anyud. :( Nem érdekli h oda kellne figyelni, sőt.......... Napi 1-2 alkalommal eszik, a tiltott ételek listájáról, sok édességet, sütit, zsíros kenyeret.... és amikor szólunk, mi vagyunk a rosszak. Mert őt nem érdekli, h mi lesz vele, meg az ő szervezete ahhoz van szokva, hogy magas legyen a cukra. A magas alatt itt a 15 -19 - 25 értékeket értem, ált. ennyi.


Képzelődik, folyton fázik....ezek a cukorbetegség hozadékai.


Próbálj meg leülni anyuddal és beszéld meg vele az érzéseifet, félelmeidte, mondd el, h neked nagy szükséged van rá!!


Ha vki odafigyel a cukorra élhet teljes életet, de ha elhanyagolja, annak sok csúnya következménye lehet!!

2009. nov. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az érem másik oldala: "Fel nem tudom fogni, hogy egy felnőtt nő, aki szeret élni (mert szeret, boldogok vagyunk), hogy tud így gondolkodni."


Ugye? És vak? Tolókocsiban tologatod? 4 éve kórházba került, és a betegség semmit vagy alig progrediált? Tanulhatnátok tőle. És persze ha egy oldalon állna vele végre valaki, akkor esélyesebb, hogy "barát" kezéből jobban elfogadná a kémiai segítséget, amikor esetleg már tényleg szükséges.

2009. nov. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Anyukád a cukorbetegségtől fogy. Én is cukros vagyok, és ha sokszor nagyon felmegy, akkor elkezdek fogyni.

A környezetemben sok idősebb ember van, aki cukorbeteg. Van aki szintén nem törődik vele, van aki igen. Aki nem, azt hiszem azért, mert fél a tűtől. Egyébként a mai inzulintűk nagyon picik, egyáltalán nem fáj. De megmondhatod anyukádnak, hogy szívesen beadod helyette. Gondolom ez a dolog úgy zajlana, hogy be kell menni pár napra a kórházba, ahol segítenek beállítani, hogy mennyi inzulint adjon, és utána otthon kell kísérletezgetni. Egyébként nagyon érdekes dolog. Ha az ember régóta csinálja, akkor nagyon belejön. egyébként ha kapna inzulint még sütit is ehetne, csak több inzulint kell beadni. Persze az orvos ezt is tiltaná, de azért nem olyan kockázatos. Hátha ettől jobb szívvel venné rá magát.


Ha nem akarod annyiban hagyni a dolgot, akkor neked kell elmenni az orvosához, megkérdezni, hogy zajlana ez az egész. Mikor kell bemenni a kórházba, ott mi történik, mikor lehet haza jönni... Egy konkrét menetrendet adj anyukádnak. Akkor talán belemegy.


Nem vaksággal kell riogatni, hanem pl dialízissel, mert a magas cukor a vesét is tönkrevágja. Az majd nem lesz olyan kellemes, hetente 3 napot egész délután a gépnél üldögélni, az összes vénája tönkremegy... Meg ahogy látom a kezeletlen cukorbetegség kb 20 év alatt kivégzi az embert, úgyhogy elkezdhet számolgatni. Ha viszont ad be inzulint, nyugodtan ehet. Azért nem mindegy.

2009. nov. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!