Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem folyton bántja a...

A férjem folyton bántja a nővérem férjét. Hogyan beszéljek vele?

Figyelt kérdés
Nekem sem a szívem csücske a srác, igaz nem mondott soha egy rossz szót sem csak egyszerűen más mint a családunk. Egy tipikus nagyvárosi úri gyerek, aki kb semmilyen férfi munkához nem ért, mi pedig egy kis városban nőttünk fel (már majdhogynem falu) vidéki szülőkkel. Az én férjem falun nőtt fel és ez mindenhogy meglátszik. Nem paraszt, csak tudja, hogy mi a munka és normálisan gondolkozik, ellenben a tesóméval, aki szerintem sose végzett fizikai munkát ezért egy kis ropi gyerek, semmi férfiasság nincs benne. Egy kis szerencsétlen fiú. Arról nem is beszélve, hogy kicsit gazdagabb családból származik és ő nem hord márkás dolgokon kívül mást. A férjem szókimondó, őszinte ember és gyakran piszkálja a gyereket, aki nem is mer vissza szólni. Tényleg nem akarom bántani mert egy rossz szava nem volt hozzám soha de ezek tények. A szüleim is így gondolják. A nővéremnek már majdnem 10 éve megvan, nekem meg csak 5 és az én férjemet szinte első perctől kezdve kedvelik a szüleim. Szeretném ha nem piszkálódással telnének az ilyen családi összejövetelek, ezért beszélgettem vele kicsit, hogy próbáljon meg visszavenni de legutóbb is ugyanaz volt. Holnap megint ott lesz mindenki. Mit tegyek?
2013. okt. 12. 08:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Pisti, ne piszkald mar allandoana a Sanyit.
2013. okt. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

"A férjem szókimondó, őszinte ember "

Igen, minden bunkó ezzel mentegeti magát.

2013. okt. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Add elő, h ő is legalább annyira szánalmas ezzel a piszkálódással.

Van egy olyan érzésem, h a férjed is csak a gyengébbel mer köteledni meg csak addig őszinte.

Én csak 100 kiló vagyok, de unokatesóm 150 meg 210.

Vele valahogy nem szoktak őszinték lenni az emberek....

2013. okt. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Szal 150 kiló és 210 cm magas.
2013. okt. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de tényleg elég bunkó dolog, amit a férjed csinál. Ha a srác ilyen szelíd, félénk gyerek, miért piszkáljátok? Ráadásul nem tett semmi rosszat. Ha a párod olyan normálisan gondolkodna, akkor megtanítani azokra a dolgokra a srácot, amihez nem ért. Mondjuk együtt csinálhatnák. Mit dolgozik a srác, ha szabad tudnom?
2013. okt. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
*megtanítaná
2013. okt. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ferjed sem ferfias csak egy szanalmas feltekeny bolond... Azert mert mas megteheti nem kell beszolni! Nem a ruha teszi az embert... A gyerek lehet megveheti ferjedet kilora amig o kemeny fizikai munkaval van ehberert...

Sogorom 195 magas 75 kilo nem ferfias abszolut, de diplomas az eszevel dolgozik.Ot ezert fizetik meg (vastagon)

Parom es En fizikai munkasok vagyunk de kemenyen dolgozunk mi is ugyanazert a szintert!

Szerintem elmondhatod, hogyamit tesz az inkabb szanalmas mint ferfias! Ha nem bantottak mit piszkalodik?

Parom is pesti en falusi... Kokemenyen megtanulta a videki munkat... Nincs benne csalodasa a csaladomnak se! Most a hazunkat epiti alaptol... Semmihez nem hivtunk meg szakembert es a munkaja se ehhez kapcsolodik!

Majd a Fiu is ha videk mellett kotelezodik el meg fogja tanulni (favagas begyujtas tetojavitas vetes allatgondozas stb..) ha meg pont nem erdekli akkor pestiek lesznek..

2013. okt. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%
Légy türelmes. Nehéz egy embernek megváltoztatni a viselkedését. Ha nagyon nem tudja abbahagyni, akkor beszélgessetek arról, hogy őt egészen pontosan mi zavarja az illetőben, és hogy mi a véleménye általában arról, ha valaki olyan, mint a kérdéses fiú (mit szólna, ha a fia lenne ilyen, vagy a lánya egy ilyenbe szeretne bele). Másrészt arról is jó lenne beszélgetni, hogy ő helyénvalónak tartja-e, hogy piszkálja az illetőt. Van, aki helyénvalónak tartja, van, aki nem, de nem tudja abbahagyni. Így a férjed fejében is letisztázódik, hogy pontosan mit érez (ami akkor fontos, ha igazából ő sem tartja helyesnek, amit csinál, de mégse tud leállni), és te is mélyebben megismered őt, ami mindig jó. Persze a te férjedet te ismered, én a saját (leendő) férjemmel így csinálnám.
2013. okt. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha tőlem tudod, hogy nem csak a falusi tudja mi az a munka hanem a városi is. Mondom ezt úgy, hogy falusi vagyok.
2013. okt. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Egyébként egy rendes ember, tényleg nem szokott bunkó lenni másokkal, de vele ez csinálja meg előfordul néha, hogy másokkal is. Nem tudom miért nem hagyja őket inkább. Ezt is csak akkor ha olyan a helyzet, hogy beszélgetni kell vagy valami. Ő "csak" 200cm, de mindig meg mer szólalni. Eleinte próbáltak közös témát keresni de nem igazán sikerült, mint ahogy apukámnak sem. Hivatalban dolgozik, nem tudom pontosan, hogy mit. Nekem sose jöttek be az ilyen férfiak, kicsit nagyképű is de megtartom magamnak a véleményemet.
2013. okt. 12. 08:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!