Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha a szülő...

Miért van az, hogy ha a szülő bántja lelkileg a gyerekét, sértegeti stb. akkor azzal jön az emberek nagy része, hogy biztos szereti csak bla bla bla?

Figyelt kérdés
Sokan miért nem látják be, hogy vannak olyan szülők akik irigyek a gyerekükre, nem szeretik őt? Ezzel sok pszichológiai szakirodalom is foglalkozik, mégis úgy érzem, hogy a többség ezt nem ismeri fel és gyakori a mentegetés jelensége.
2013. ápr. 9. 11:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a normálisabbja nem tudja elképzelni, a másik rész nem meri bevallani. Nekem is sokan jöttek azzal, hogy anyám szeret. Lehet.. De nem sokat érek vele, mert semmi jelét nem adta, úgy vágta tönkre mindannyiunk életét hogy azt tanítani kellene.
2013. ápr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Shaddark ***** válasza:
100%

Ez nem feltétlen szeretet kérdése. Aki iránt nem érzünk semmit azt ritkán bántjuk meg - közömbösek vagyunk vele.

Egyrészt a szülők legtöbbje szeretné a saját meg nem valósult álmait a gyerekei által beteljesíteni. Ha csalódnia kell mert a gyerek inkább a saját életét szeretné élni az fájdalmat, frusztrációt okoz neki és ezért "bántja" az utódját. Mert azt hiszik, ami őket boldoggá tenné az őket is biztosan azzá teszi.

De ha jobban belegondolsz, a gyermek nevelés ebből ál

l, a tapasztalat nélküli gyermeknek a saját tapasztalatunk során szerzett tudással egyengetjük az útját. Ha eljön az idő hogy el kell engedni a kezét és engedni hogy saját jó és rossz tapasztalatokat szerezzen az nehéz nekik.

Különösen azoknak akik mindig valamilyen minta után mentek mert nem volt saját értékrendjük saját tapasztalatokból, ezért igyekeztek azokat másolni akiket maguknál értékesebbnek tartottak. Nekik későn engedték el a kezüket. A fiatalnak amúgy nem olyan rossz ez mint elsőre hangzik. Megtanulhatod elfogadni és megérteni azt hogy ha más hülye az ne neked fájjon. Ha más ideges neked attól még nem kell azzá válnod - ne mástól függjön a jó kedved és önértékelésed hanem saját magadtól.

2013. ápr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Shaddark ***** válasza:
100%
Fogd fel úgy mint egy kommunikációs vagy lelki tréninget. Hozz egy döntést. Ha úgy döntessz hogy ideges leszel és ordibálsz akkor légy ideges, orbilájl, verekedj. ha úgy döntesz hogy vidám és jókedvű leszel akkor légy vidám és jókedvű, örülj az életnek. De ez tőled függjön, hogy ki mit vinnyog melletted azzal ne foglalkozz, az az ő saját döntése, ha jó neki így hát tegye. De te ne függj tőle. Csak saját magadtól, a saját döntésedtől.
2013. ápr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nemcsak a szülők takaróznak ezzel a kifogással, hanem mindenki, aki bánt egy hozzá közel álló embert, akár családtagot, akár rokont, barátot, párt, vagy bárkit. Azt én sem tudom megérteni, miért. Hisz még egy nagy nevű pszichológus is kimondta, hogy aki bánt, az nem szeret. A bántás az pont a szeretet ellentéte, mert amikor bántasz valakit, akkor a szeretet nem tud kiteljesedni. Szóval akárki is mondja azt, hogy aki ok nélkül állandóan bánt, az szeret, az hülyeségeket beszél, mert a pszichológia ellene szól.
2013. ápr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A szeretet fogalmát egész különlegesen sokféleképp fogják föl. A birtokló, önző szeretet szerintem nem az igazi- a feltétlen szeretet igen - de amilyen könnyű ezt itt leírni, olyan nehéz megvalósítani a gyakorlatban.

Egy jó kis írás:

- Karinthy: Szeretem az állatot:

[link]

"Ezt érzem, egészen melegen és önzetlenül, felolvadva ebben a védő, önzetlen, odaadó szeretetben, és a kis fehér nyúl után nyúlok, hogy megsimogassam..

[...]

és megforgatom, és a falhoz vágom, és szétloccsantom a fejét, azt az ostoba, makacs, szamár fejét, amivel nem akarja megérteni, hogy csak meg akarom simogatni."

2013. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Shaddark ***** válasza:

"A bántás az pont a szeretet ellentéte"

A szeretet ellentétes pólusa a gyűlölet. Ugyanazon érzés másik véglete.

A szeretet ellentéte a közöny.

2013. ápr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Igen? Hát én pont az ellenkezőjét látom. Már egy apró szülői tévedésre, vagy ha csak nem azt csinálod amit mások jónak tartanak akkor mindenki ugrik, hogy Úristen nyomorékot csinálsz a gyerekből és nem szereted, mert ilyet egy szülő nem csinál.


Nézz át a gyereknevelés topikba, ha csak véletlenül nem szoptatsz a végkimerülésig, akkor sz@r szemét gyerekgyűlölő hozzá nem értő hülye vagy akinek nem is szabadott volna gyereket vállalnia.


És ez nem csak itt megy. Szal nem értem...

2013. ápr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Shaddark ***** válasza:

Az nem neked hanem maguknak szól. Csak rádvetítik. Nevess rajtuk és annyi, ha te tudod hogy jól csinálod az elég. Ne érdekeljen más elismerése, az csak azoknak kell akik nem bíznak magukban. Amíg nem tudom jól csinálok-e valamit addig folyton körbenézek hogy lássam mások mit szólnak hozzá. Ha már jól megy akkor észre se veszem hogy mások is figyelnek közben.

A gyereknevelést meg úgyis a gyerek állapota, hogy jól érzi-e magát, fejlődik-e az határozza meg. Ő a tükör vagy kontroll, nem mások véleménye.

2013. ápr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
mert a mentegetésnek is pszichológiai oka van,ami a szülő gyerek kapcsolatra vezethető vissza.A gyerek ösztönösen felmenti a szülőt,akkor is amikor kék zöldre van verve.Mert az "indokolt" verés is elviselhetőbb,mint az hogy átélje,hogy nem mindig szeretik,vagy soha.néha még felnőttként sem kérdőjelezik meg,jól tette e az apa,hogy néha elővette a pálcát vagy hogy tényleg jártak e az anyai pofonok.
2013. ápr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A szeretet ellentéte a félelem. Nem a gyűlölet. Csak helyesbíteni szerettem volna.
2013. ápr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!