Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem folyton bántja a...

A férjem folyton bántja a nővérem férjét. Hogyan beszéljek vele?

Figyelt kérdés
Nekem sem a szívem csücske a srác, igaz nem mondott soha egy rossz szót sem csak egyszerűen más mint a családunk. Egy tipikus nagyvárosi úri gyerek, aki kb semmilyen férfi munkához nem ért, mi pedig egy kis városban nőttünk fel (már majdhogynem falu) vidéki szülőkkel. Az én férjem falun nőtt fel és ez mindenhogy meglátszik. Nem paraszt, csak tudja, hogy mi a munka és normálisan gondolkozik, ellenben a tesóméval, aki szerintem sose végzett fizikai munkát ezért egy kis ropi gyerek, semmi férfiasság nincs benne. Egy kis szerencsétlen fiú. Arról nem is beszélve, hogy kicsit gazdagabb családból származik és ő nem hord márkás dolgokon kívül mást. A férjem szókimondó, őszinte ember és gyakran piszkálja a gyereket, aki nem is mer vissza szólni. Tényleg nem akarom bántani mert egy rossz szava nem volt hozzám soha de ezek tények. A szüleim is így gondolják. A nővéremnek már majdnem 10 éve megvan, nekem meg csak 5 és az én férjemet szinte első perctől kezdve kedvelik a szüleim. Szeretném ha nem piszkálódással telnének az ilyen családi összejövetelek, ezért beszélgettem vele kicsit, hogy próbáljon meg visszavenni de legutóbb is ugyanaz volt. Holnap megint ott lesz mindenki. Mit tegyek?
2013. okt. 12. 08:02
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Te is olyan bántó dolgokat írsz a srácról, hogy hihetetlen. Tudod, nem csak az dolgozik, akinek fizikai munkája van.

Ha eleve te is így vélekedsz a szellemi munkáról, akkor veled is gond van. Egy nyeszlett közgazdász vagy egy vézna programtervező informatikus, esetleg egy pocakos ügyvéd/bíró/ügyész már nem is végez igazi munkát? Nyilván nem kellett neki fát vágni, ha nem vidéken nőtt fel, miért is kellene tudnia, hogyan kell? Helyette viszont sok más előnyös oldala lehet, intelligencia, műveltség, jószívűség. A férjed meg egy tapló, ha emiatt bánt valakit. Azt sem értem, a pénze hogy jön ide, járjon rongyokban, ha megteheti, hogy márkás holmikat vásároljon? Igencsak beszűkült felfogása van a családodnak, már ne is haragudj.

Ha szeretnél tenni vmit az ügy érdekében, akkor világíts rá arra, hogy ez nagyon bunkó, primitív hozzáállás, és hangsúlyozd a srác értékeit. Talán eljut az agyáig.

2013. okt. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hogy beszelj vele? Az a baj, hogy azert nem ersz el semmit a raszolassal, mert te is ezen a velemenyen vagy. O meg a hallgatolagos beleegyezeseddel folytatta idaig is a bunkoskodast. Mert igaza van masoknak, ez az.

Minden egyes kommentedben a ferjedet veded, extra infokat adva, hogy a testvered ferje miert nem ferfi a szemebdben. Es ha a testverednek megfelel?

Szerinted hogyan esik a noverednek, hogy 10 eve egyutt van a ferjevel es meg nem fogadta el a csalad? Hogy allandoan csak beszol neki a sogora, a testvere hasonlo velemenye van, a csalad nem szereti? Azt irod, rendes ember, csak mas, mint ti. Soha rossz szava nem volt. Akkor kikkel van itt a baj? Veletek! En a novered helyeben mar bizony megmondtam volna a velemenyemet a csaladomnak, es a ferjem melle alltam volna. El akarjatok mellole marni a boldogsagot? Nezzetek mar kicsit magatokba!

2013. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Úristen! Megvilágosodtam!


Az okos, vicces, érdekes páromat most azonnal el kell hagyni! Hát nem szokott fát vágni bassssszus!


Igaz, hogy helyette olvas, ír, rajzol, énekel, táncol (férfi létére :D) és olyan mintha egy fel nem fedezett színésszel laknék, de át ha nem tud kapálni, akkor nem tud kapálni. Van is miért csúfolni az ilyeneket, bizony!


Amúgy te is ugyanolyan bunkó vagy mint a férjed, csak nem annyira őszintén. Inkább sunyin. Gondolom ilyen kedves köntösbe bújtatod a sértéseidet ott is. Mit tett az a fiú ellenetek? Nem mindegy milyen, ha BOLDOGGÁ teszi a testvéred?

2013. okt. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a 8:30as kommented elso mondatat!

Nem tudod miert csinalja ezt masokkal pedig nem bunko, pedig vele elofordul es neha masokkal is paraszt... Nem vagy abszolut ellentmondasos... Konkretan tudod, hogy egy rossz videki taho de valamiert vedeni akarod...

Nincs miert! Nem a sogor a gaz hanem a kedves ferjed es en rohadtul szegyellnem, ha nem mehetnek vele tarsasagba mert a kulturalt viselkedes fogalma ismeretlen es olyan paraszt, hogy a kapa kiesik a szajjan mert szepen, emberkent keptelen kezelni az unszimpatikus embereket. Plusz a kisebbel kotekszik... Gyava ember lehet!

2013. okt. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
50%

Figyelj, nem kell erőltetni hogy beszélgessenek. Egyébként nem is értem miért kell. Apád olyan mint a férjed. Az én apám is ilyen, megjegyzem gazdat, egyetemet végzett ember, de mai napig a kertben ás, fát vág, befőz, mindent amit kell. És sose bírta az úrigyerek pasijaimat :) volt 1-2, tudtam hogy megvan a véleménye hogy egy szeget nem bír beverni, de hát ez van. Mindig azt mondta, ha nekem tetszik, és ennyi eszem van, hát tegyem... De őket nem piszkálta, mondjuk nem is erőltettem nagyon a kapcsolatottartást kettejük között.


A helyzet az, hogy beszélgetni se tudnak miről, hiszen ha a férjed mesél neki valamit, nem fogja érteni, és fordítva sem. Egyiket se érdekli a másik élete, dolgai, hiszen nem értik meg egymást hogy melyik mit miért csinál és miért úgy ahogy. Nevetségesek egymás számára. Ez van.


És ez nem a pénzről szól, hanem mentalitásról.


Mondjuk azt mondhatnád a férjednek, hogy miattad vegyen erőt magán, és akármennyire is töketlennek tartja a hapsit legyen kedves nem beszélgetni vele, nem szólni vissza, a TE KEDVEDÉRT mert neked kínos a testvéreddel szemben.

2013. okt. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!