Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Magára hagyjam...

Mit tegyek? Magára hagyjam anyukámat?

Figyelt kérdés
Anyukámnak három hete balesete volt, agyrázkódást kapott, meg az egyik válla eltört, nem tudja használni az egyik kezét. Kiköltöztünk hozzá, mivel egyedül él(én, a férjem és 1 éves kisfiunk). Sokmindenben nem tudja ellátni magát, így én vagyok a jobb keze. De mostanra kezd elviselhetetlenné válni a helyzet. Ha valamit otthagyok valahol, rögtön cirkuszol, minden idegesíti, ha a gyerek nyikkan egyet, az is. Tegnap pl a folyosóra tettem a hordozót, meg a gyerek széthagyott egy játékot, hát ordítozva elkezdte rugdosni, berugdosta őket a konyhaasztal alá. Engem sem bír elviselni, folyton velem kötekszik, többször hazazavart már minket, de nem akarom itthagyni mert még egy szendvicset sem tud csinálni magának. Egész nap vigyázzban kell álnom, hogy nehogy egy pohár legyen mosatlan, vagy nehogy a gyerek egy játékot széthagyjon valahol. Sem idegileg, sem fizikailag nem bírom már. Folyton azt vágja a fejemhez hogy csak kolonc és hogy jobb lett volna ha "ott döglik meg". Nem tudom mit csináljak, kétségbe vagyok esve. Ő nyugalmat szeretne, de én nem akarom itthagyni. Ha meg valamit szóvá teszek egyből azzal jön hogy ő milyen beteg és semmi megértés nincs bennem. A férjem minden nap dolgozik reggeltől estig, így a gyerek is rám marad. Más nincs aki ellátná anyut. A bátyám felé sem néz napokig, egy hete volt itt utoljára, mégis ő az isten. Segítsetek, mit csináljak, mert eddig csak nyeltem de nem tudom meddig tudom még ezt a helyzetet elviselni.
2009. nov. 10. 12:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Fogadjatok mellé egy ápolónőt, és hetente egyszer látogassátok meg, mint a tesód. Nem kell ebbe tönkremenned!!!
2009. nov. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetoseg akkor igen..apolo...mert kulonben a viszonyotok fogja akarat latni es akkor megint jon a baj....szoval vagy igy vagy alkut kotni a batyussal, hogy heti felvaltassal, vagy napival apoljatok.
2009. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem is hagyd ott, éhen csak nem fog halni, ne a gyereked meg Te szívj a hülyesége miatt.
2009. nov. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De mért viselkedik így velünk? Mindíg szeretett minket, az unokáját is imádja.
2009. nov. 10. 12:37
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

csinálj neki jó sok szendvicset, fóliázd be, oszt hűtő

van még 1 keze, kiveszi, megmelegíti, jocakát. Vagy a főttkaját is meg tudja melegíteni 1 kézzel.

Ha ez a hála azért, hogy segítesz, akkor mit aggódsz, hogy mi lesz vele?

Majd felhív ha elfogyott a kaja, viszel neki még, és ennyi.

2009. nov. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia, naponta par orara menjel ki hozza, ilyenkor segitesz neki megmosakodni, es oltozni, keszitesz ennivalot neki. Aztan menjetek haza szepen. Kb. 6 hetig amig gipsze van a keze, ebbol mar 3 het el is telt.

Az idegeivel van a gond, esetleg a hazi orvossal is beszelhetnetek, szuksege lenne egy kis nyugtatora, vagy nyugtato teara.

En a helyedben semmikepp se lennek kint nala, buszozzal inkabb mindennap a kicsivel ki hozza, ne hallgasd anyukad ronda, elviselhetetlen stilusat. Hidd el ha kemenyebb vagy, o is mashogy gondolja majd! Ha nem vagy ott nala minden pillanatban, akkor majd megtudja, hogy mit jelentettel, mit jelentett a te segitseged. Sajnos most nem ertekeli ezt.

Vagy fozzel meg otthon nalad, es vigyel neki kajat. Reggelire vacsorara meg keszitsel neki kenyeret a hutobe. Semmi baja nem lesz anyukadnak, hidd el!

2009. nov. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha legközelebb azt mondja, hogy jobb lett volna, ha ott döglik meg, akkor mondd, hogy igaza van, akkor nem idegelne most. Meglátod, egyböl leáll ezzel a hülyeséggel.


Egyébként meg nem tudom, milyen messze lakik, de lehet, hgy jobb lenne, ha naponta egyszer mennél csak oda és mindent összekészitenél aznapra. Ha másnap odamégy, akkor el tudod az elözö napi csetrest takaritani, de nem kell egész nap ott ugrálnod. Igy ö is el lenne látva, meg neked se kellene egész nap "rendelkezésre állni".

2009. nov. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%
most igy ilyen allapotban nyugnek erzi magat es hat valjuk be en is raplis lennek, de nyugi...
2009. nov. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért csinálja ezt? Mert a balesete miatt tehetetlennek,értelmetlennek,és koloncnak érzi magát...Mert látja,hogy nektek sem jó,így nemcsak saját magát,hanem téged is hibáztat,hisz a segítséged miatt,végképp nem tud semmit sem csinálni...Én egy nagy vita után hazamennék,és megmondanám neki,hogy ezentúl hetente egyszer vagy kétszer elmész hozzá,bevásárolsz,és ha kell több napra megfőzöl neki...

Egyszer anyósom volt így,és hasonló fogadtatásban volt részünk.Mi végül is hazamentünk de minden hétvégén amíg talpra nem állt mentünk hozzá.A exférjem ilyenkor fát aprított neki,segített amit kellett,én addig 4-5 napi ennivalót főztem meg,kimostam,és vasaltam..(ha mélyhűtője megoldható a heti előre főzés is)Így voltunk több hónapig,és sokkal jobban viselte a hétvégéket,és újra béke volt...Ne haragudj az anyukádra hisz most neki sem könnyű...

2009. nov. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem fája a válla? Nem lehet, hogy egyszerűen zavarja, hogy kiszolgáltatott helyzetbe került? Gondold végig: eddig mindent meg tudott oldani, téged is ő nevelt fel, nem kellett különösebben másra hagyatkoznia. Most teljesen felfordult az élete, és azt látja, hogy ti odaköltöztök, segítetek, de esetleg az is zavarja kicsit, hogy a saját életeteket kellene élni, mégis ott vagytok. Természetes, hogy koloncnak érzi magát, de gondolom, a válla néhány héten belül rendbejön, egyre több feladatot tud majd ellátni.

Ha korábban jó volt a kapcsolatotok, akkor kérdezd meg, miért viselkedik így? Lehet, hogy tényleg zavarja a kisgyerek, hiszen nyugalmat szeretne, de másrészt biztosan jólesik neki, hogy ott vagytok. Fel kell dolgoznia ezt, segíts neki ebben, hiszen te vagy a lánya, az egyik legközelebbi vérrokonja. Mondd el, hogy azért vagytok ott, mert szeretitek, segíteni szeretnétek, és ha majd úgy látjátok, hogy magára hagyhatjátok, megteszitek. Én biztosan nem hagynám ott, akármennyire kiabálna velem.

2009. nov. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!