Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem keres munkát a...

Miért nem keres munkát a férjem? Négy hónapja otthon ül, internetezik, meccseket néz, ki sem mozdul a lakásból.

Figyelt kérdés
Természetesen az igényei változatlanok, cigi, sör és egyebek. Interneten sem az álláshirdetéseket nézi. A háztartásba legalább segít, nem sok dolgom van itthon. Azt mondja: idő kell, hogy feldolgozza a jelenlegi helyzetet, mert még nem járt így. Én jól keresek, de egy fizetés nagyon kevés.
2009. nov. 10. 12:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Hát azt nem tudom miért nem akar,gondolom igy kényelmesebb neki. De szerintem mondd meg neki,h volt rá 4hónapja,h feldolgozza a dolgot,mostmár összeszedhetné magát. Legalább álljon neki a keresésnek,még ugyse lesz rögtön munkája,de legalább keresgéljen. mondd el neki,h ennyi pénz nem elég,kapja már össze magát.
2009. nov. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Mert kényelmes és valljuk be nehéz munkát találni.Én is neten kerestem(4hónapig) de végül a haverom talált egy hirdetést ahol az én végzettségemmel kerestek munkatársat.Én azt az ujjságot nem olvasom,és ha ő se akkor ki tudja milyen melót végeznék PL:amit utálok,és nem a szakmám.
2009. nov. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Mert túlságosan kényelmes a drága férjed! Ha jól keresel úgy gondolja, hogy nincs akkora baj, a szűkséges dolgok megvannak, így is lehet élni. Folyamatosan ösztönözd a munkára, ha nem a végzettségéhez való akkor is, valamit dolgoznia kellene!!! Ez HÜLYESÉG amit mond, hogy fel kell dolgoznia a váltást. Én például mikor megtudtam, hogy vége lesz a munkámmal, még aktív időszakomban (mielőtt munkanélküli lettem volna) kerestem és találtam is másik munkát...Említsd meg ezt a drágalátos férjednek!!!
2009. nov. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem fizess neki még egy pszichológust is,szegénykének annyira nehéz most...Most komolyan,Te normális vagy,hogy eltartasz egy felnőtt egészséges férfit?És neki nem ég le a pofájáról ezért a bőr?És nem azért mert munka nélküli,hanem mert nem is keresi a lehetőséget,hogy dolgozzon,téged meg hülyénem néz.De te még mentegeted is,hogy alig van otthon dolgod??Hihetetlen,mi a férjed,selyemfiú?
2009. nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Lehet,hogy nincs olyan munka amiben elhelyezkedhetne,beszéld meg vele már amúgy is pihent 4 hónapot,viszont sajnos nehéz munkát találni a mai helyzetben főleg olyat amit az ember lelkesen is csinána.
2009. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

akinek nincs szakmája vagy nem tanult eleget, annak tuti nehéz, mert nagyon sok ilyen ember van így túljelentkezés van.


akinek meg van végzettsége, sulija, az azt hiszi, hogy ennyi elég is.


kényelmesnek meg kényelmes, ha eltartják az embert.

mi a szakmája?

2009. nov. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

Na jah, én is elmehettem volna egy hónap után gyári munkásnak, esetleg trágyát lapátolni a helyi lótelepre.

Helyette inkább kivártam, amíg jött egy megfelelő állás, és hiába tartott 8 hónapig, megérte. A párom megértette ezt, és hosszútávon jobban jártunk.

Ha elmegyek 12 órában gyárba dolgozni, akkor esélytelen, hogy normális melót találjak, mert egy interjúra se tudtam volna elmenni.

Szóval nem kell leszólni azokat, akik nem vállalják el az első munkát, ami szembejön.

2009. nov. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
13.25-össel egyetértek. Egyébként mezőgazdasági gépészmérnök és nem is örülnék, ha bármilyen munkát elvállalna. Ő egy évig tartott el engem és segített munkát keresni. A kérdésem egyébként a férjem motíválására és nem pocskondiázására irányult kedves egyik előző válaszoló.
2009. nov. 10. 13:31
 9/17 anonim ***** válasza:
42%

nem vagy IQbajnok kérdező. te magad mondtad, h semmit nem csinál, netezik meccset néz stb és nem állást keres.


utána meg pattogsz, h jajj ki kell várnia míg jön egy jó állás. az állás nem jön magától, hanem keresik. hát gratula az ellentétes kommentjeidhez pff:)

2009. nov. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

Egyébként jogos a félelmed, hogy belesüllyed a munkanélküliségbe. Amit tehetsz:

Keress ki 15 állást, ami szerinted megfelelne neki, majd szépen tedd az orra elé. Menjetek át rajta közösen, majd küldje el az önéletrajzát amikor te is ott vagy.

Ha az még nincs, írjátok meg közösen, persze motivációs levéllel együtt. Ezt minden nap játszd el, cvonline.hu, workania.hu, topjob.hu, és még számtalan online álláskereső oldal van. Minden nap tesznek ki új állásokat, tehát nézegetni kell. Mindig válogasd ki azokat, amit jónak találsz, és told az orra alá, és ne tágíts, amíg át nem beszéltétek, és legalább egy helyre be nem küldte.

Tedd fel az önéletrajzát az említett oldalakra, van ilyen funkció.

Hogy úgy mondjam, "ne hagyd élni", különben sosem keres munkát.

2009. nov. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!