Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önbizalom hiányos embernek,...

Önbizalom hiányos embernek, önbizalom hiányos gyereke lesz?

Figyelt kérdés
2013. okt. 13. 12:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem.

A gyereket nem üres lappal kapjuk, amire csak az kerül ahogy neveljük, sokat számít a személyisége, amivel születik. Aztán ezen lehet csiszolni a neveléssel, valamennyire lehet jó vagy rossz irányba vinni...


Én egész életemben egy kis nyuszi penészvirág voltam, pedig normális családban normális szülők neveltek, akik támogattak. Az egyik gyerekem akkora önbizalommal született, olyan önálló pici kora óta, amilyen én csak huszonévesen kezdtem lenni.

2013. okt. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
83%
Nekem anyám nagyon önbizalom hiányos és ez meg is látszik rajtam, mert ő nevelt engem. De nekem még így is nagyobb önbizalmam van, mint neki, meg teljesen más a személyiségem. Anyám olyan, hogy nem lát magában semmi jót és mivel én belőle származom, ezért bennem sem. És mivel ő azt gondolja magáról, hogy nem érdemes semmire, meg egy nagy nulla, ezért olyan társat is választott magának, aki szintén egy nagy nulla, mert szerinte csak ezt érdemli. Persze ezt nem mondta ki, de látszik. Így abban a szellemben nőttem fel, hogy két selejt gyereke vagyok és nekem sincs semmi önbizalmam. Az eszem tudja a sok életben elért eredményem után, hogy nem vagyok se hülye, se gyogyós, se buta, se ronda, se kövér, se semmi, de belül még mindig egy kis selejtnek látom magam. Nagyon nehéz kilábalni ebből.
2013. okt. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

annak ellenére, hogy engem kizárólag anyukám nevelt, nagyon sokat kaptam apám génjeiből. anyum kicsit nyuszibb, burokban nevelt lány volt, talán pont ezért tetszett meg neki apám csibészes, nagyképű személyisége. persze a házasság egy kalap kakit nem ért, de mégis örül, hogy én, mint pozitív hozadéka megmaradtam. :)

most, hogy kezdek igazán felnőtt lenni, próbálok hatással lenni anyumra, h merjen megtenni olyan dolgokat, amiket eddig nem, és bátorítom mindenben.

régebben inkább negatív előjelű volt az önbizalmam, mára azért szorult belém némi alázat is :)


a hibákat, amiket elkövettem fiatalabb koromban, majd hasznosítom a saját gyerekem nevelési folyamatában.


26N

2013. okt. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!