Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek igazam van? És...

Szerintetek igazam van? És anya igazságosan szól le?

Figyelt kérdés

Szóval van egy testvérem aki nálam 1 évvel fiatalabb, és ő ilyen visszahúzódó, csendes típus.Ezt persze korabeli vagy nála idősebb srácok egyből kiszúrják és kötekednek vele , beszólogatnak stb. és nem mert kiállni magáért.Mindig nekem szól ha valami baj van, és sokszor nekem kell megvédenem, kiállnom érte.Tegnap miután megint szekálták, hazajött behívtam a szobámba és mondtam neki, hogy legyen önbizalma, álljon ki önmagáért, nem hagyja hogy kötekedjenek vele, és ha kell osszon ki 1-2 pofont is, mert másból nem valószínű hogy tanulnak.Mint amikor régen mi verekedtünk :D.Ha még jobban visszahúzódik csak jobban rászállnak.Meg mutattam neki 1-2 önvédelmi fogást (7 éve karatézom), hogy az esetleges veréseket elkerülje.

Anya hallotta mindezt, és egyből nekem állt hogy miért buzdítom, meg beszélek neki hogy verekedjen meg szóljon vissza.Talán megakarom veretni?Meg hasonlóak.Persze amit fentebb leírtam azt neki is elmondtam de ő csak folytatta a mondanivalóját.Pedig öcsém nem is rossz fizikumú, kicsit vékonyabb ,de van ereje ha kell.(ezt a régebbi verekedéseinkből tudom).

Szerintem anya túlfélti.Jó nyilván nem szeretné ha kék-zöldre verve jönne haza, de gondolom azt sem hogy élete végéig csesztessék.



2013. ápr. 17. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
neked van igazad, próbáld alakítani az egyéniségét, hogy álljon ki magáért ... bár te is látod, nem vagytok egyformák
2013. ápr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen sajnos nem.De szerintem hatottam rá kicsit, mert ma nem mondta hogy sokat kötekedtek vele.
2013. ápr. 17. 15:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van, azok az önvédelmi fogások pedig bármikor jól jöhetnek, mert sajnos nem csak szemét osztálytársak köthetnek bele valakibe.
2013. ápr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, de anyukádnak meg abban, hogy felkészületlenül belemenni egy verekedésbe rosszabb. Szóval ne csak félévente mutass neki egy-egy fogást, hanem ezeket jól gyakoroltasd be vele.
2013. ápr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 acelsziv ***** válasza:
100%
Nem csoda, ha nincs önbizalma, amikor anyukád ennyire leértékeli őt. Neki is meg kell értenie, hogy nem tud ott lenni a "kicsi" fia mellett minden alkalommal. Mellesleg nem kell mindjárt verekedni. Lehet, hogy egy jó kommunikációs gyakorlat is megtenné. Ez megnövelné a konfront szintjét és egyből más lenne a kisugárzása.
2013. ápr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Errefelé ahol mi lakunk, nincs sok ember akinek elég egy szép szó és leáll.Itt kicsit másképp mennek a dolgok legtöbbször.Nem véletlen kezdtem karatézni 7 éve.Próbálom győzködni tesómat is hogy jöjjön velem, mert végül is nem ártana neki, de ő hajthatatlan
2013. ápr. 17. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!