Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvállalnátok úgy munkát, ha...

Elvállalnátok úgy munkát, ha egy családtag szerezné, de folyton felhozná, hogy ez mekkora szívesség volt?

Figyelt kérdés
Adott esetben elvár cserébe dolgokat, mert ő intézte el, és úgy érzi, jár neki a segítség bizonyos helyzetekben.
2013. okt. 15. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hááááát, én igen, mert már egy jó ideje munkanélküli vagyok :( Ha egy határon túlmenne a kérésekkel, akkor egyszerűen nem-et mondanék ;)Persze neki, nem a munkának.
2013. okt. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Biztos mondani fogják itt hogy nem, DE sajnos egy olyan országban élünk ahol jóformán már csak protekcióval lehet munkához jutni. Amennyiben tudsz másik jól fizető munkát, akkor ne fogadd el amit a családtagod intézne. Másrészt azért nem kis segítség, ha találnak neked egy munkát :)
2013. okt. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem. Útálok bárki lekötelezettjévé válni és mindig ki is kerülöm az ilyen helyzetet, hogy még véletlenül se kerüljek bele. Inkább lemondom, bármilyen kecsegtetőnek is tűnik az ajánlat..
2013. okt. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen munkáról van szó. Én elvállalnám szerintem, egy ideig meg is tenném azokat a szívességeket, amiket kér ( persze ésszerű határokon belül), egy idő után viszont megmondanám, hogy köszönöm szépen a lehetőséget, és az esélyt, de ha protekcióval is jutottam hozzá a munkához,azt, hogy megtartsam, és bebizonyítsam, hogy igenis alkalmas vagyok a feladatra, csakis magamnak köszönhetem.
2013. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

én elfogadnám, de csak akkor ha olyan a munka, amilyet tényleg szeretnék (pl. takarító, raktáros, iyeneket nem)

apró szivességekkel nincs baj, de ha már kihasználna akkor biztos szólnék, hogy álljon le.. ha már látják hogy jól dolgozok nem rúgnak ki csak azért mert ő azt mondja

2013. okt. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon kéne a pénz, akkor nyilván elvállalnám, enni kell.

De az első nagyobb szívesség után kedvesen mosolyogva mondanék neki valami olyasmit, hogy mennyire örülök, hogy pont engem kért meg, hogy segítsek, mert így meghálálhattam végre, hogy segített munkát találni. Ha egy csepp esze van, akkor ebből ért, hogy kvittek vagytok.

2013. okt. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Helyzettől függ. Mennyire vagyok rászorulva, milyen munkáról van szó és mit vár cserébe. Ha pl. 1 hónapja lennék otthon, lennének tartalékaim, ő meg valamilyen aljamunkát találna nekem és cserébe irracionálisan azt hangoztatná, hogy neki köszönhetem, hogy nem halok éhen, akkor biztos nem.

Ha viszont nagyon nincs pénz, akkor nincs mit tenni, ezt a békát le kell nyelni. Aztán közben próbálkozni kell mással.

2013. okt. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 yuda ***** válasza:
65%

Értelmetlen és logikátlan kérdés.

Miután elfogadtad a munkát derül ki, hogy folyton felhozná, tehát csak utólag.

Ekkor már nem az elfogadásról döntesz, hanem a folytatásról.

Ez pedig sokrétű:

- megéri így is

- nem éri meg

- van hová menned

- nincs hová menned

- mennyire szorulsz rá....

2013. okt. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem értelmetlen kérdés, mert régóta ismerem és ő ilyen. Eddig bármiben segített (ez lehetett akár egy oldal fénymásolása, szóval nem nagy dologra kell gondolni), utólag elvárt érte valamit és amikor volt rá alkalom, felhozta, hogy ő bezzeg mennyire rendes volt. Na mindegy, köszi a válaszokat, még átgondolom párszor a dolgot.
2013. okt. 15. 16:08
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Amikor elvállalod, még nem tudni, hogy vissza fog élni vele - így nem életszerű a kérdés sem.
2013. okt. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!