Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyanokkal hogyan kell viselke...

Olyanokkal hogyan kell viselkedni, akik csak kihasználják az embert? De mikor én kérek valamit, akkor bunkóznak?

Figyelt kérdés

Sok rokonom, ismerősöm ilyen. Ha kell nekik valami segítség tőlem, akkor előadják a kedves arcukat, meg jófejek. De ha én kérek valamit, akkor előjön a bunkózás, a "nem, nem adok, miért adnék?" vagy ha kérdezek valamit akkor "Nem mindegy!? Közöd!?" És utána megint jönnek mintha mi se történt volna, hogy "tudsz segíteni? Meg tudod adni, mondani?" És ha én mondom, hogy múltkor te nem adtál, mikor én kértem akkor jön a "Volt ilyen? nem emlékszem!" És ha végkép nem adok jön a "kabbe! hülye f*szfej!"

Jó most nem a rokonai mondják ezt, inkább ilyen ismerősök, de a rokonok is megsértődnek, ha nem adok valamit, nem segítek, mert Ők se segítettek nekem! Mintha az természetes lenne hogy én adok, segítek, de ha nekem kell valami, akkor megy a "Húzz már innen!" dolog.

Utána meg megint jó pofiznak, ha kell valami.


Az ilyen emberekkel hogy kell viselkedni? Ha egyszer kérek valamit, és nem adnak, akkor soha többé ne adjak nekik semmit?



2013. máj. 10. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű. Te se segíts nekik, ennyi. Csak annyit adj mindig, amennyit kapsz.
2013. máj. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyszerű. Hadd sértődjenek meg. Simán csak nemet kell mondani. Legközelebb ha kérnek segítséget , nyugodtan mond meg, hogy csak annyi segítséget adsz amennyit te is kaptál tőle..Vagyis semmit. A "nem emlékszem" szövegre mondhatod hogy " én jól emlékszem rá, hogy nem segítettél"

Ha jün a f*szfej szöveg, akkor erre is lehet mondani, hogy

1. akárcsak te

2. inkább leszek f*szfej, minthogy még egyszer eltűrjem hogy hülyének néztek..

A sértődésre meg csak annyit, hogy így legalább kis időre megszabadulsz tőlük..


Kedves kérdező. Csak 1 megjegyzés: Csk azt lehet így átvágni aki hagyja is magát.. Ne hagyd magad, és a gond elmúlik magától..

2013. máj. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én már megtanultam, hogy pénzt kölcsön csak a testvéremnek és a szüleimnek. Senki más.


Ne adj kölcsön, és ne kérj. Ez a legegyszerűbb, így nem használnak ki.

2013. máj. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem a pénzről van szó legfőképp. Ilyen kis dolgok, kell valakinek a házi, tétel, akar egyet telefonálni rólam, adjak rágót, zsepit. Persze mikor nekem nem volt zsepimn neki meg igen, nem adott..,
2013. máj. 10. 10:08
 5/11 anonim ***** válasza:

Ja, úgy értettem, hogy pénz.

Nézd, ezektől az emberektől ne kérj semmit, és ne is adj nekik, jobb távoltartani magad, minthogy mindig kihasználjanak.

2013. máj. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az ilyet küldd el a fenébe:). Hidd el emlékszik az csak amilyen sunyi azt mondja hogy jajj hát nem is emlékszem.. Mondd meg nyugodtan neki hogy jó én meg igen nem adok és kész. Ha meg elkezd bunkózni hagyd ott. Ne hagyd magad mert eléggé kihasználnak.
2013. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy hogy pénz, rágó, zsepi, vagy telefonálás a mobilodról. NINCS! ezt a szót mondogasd..

Minek csinálsz ebből ekkora ügyet?????

Szerinted mi fog történni ha nemet mondasz vagy azt hogy "bocsi, nincs rágom, nincs zsepim, lemerült a telefonom stb"??

Földrengés lesz?? Világvége??? Nem hiszem.. Ja, hogy megsértődnek.. ÉS?????? Legalább megszabadulsz tőlük, és többé nem kérnek..

2013. máj. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jó, csak én nem akartam köcsög lenni velük. De mikor már 3. sztorra küldtek el a francba, és jöttek oda mintha mi sem történt volna 1-2 nap múlva, akkor leszakadt a pofám...
2013. máj. 10. 10:37
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

ilyen emberekkel szóba állsz, akik így beszélnek veled? Hát nem vagy normális. Kérdezd csak meg, hogy és te mit adtál legutóbb vagy valaha az életben?? Neked sincs zsebkendőd, de rágód, most fogyott el, a telefonod meg merülőben.

Esetleg sajnálkozhatsz is, jaj, de kár, pont most fogyott el a rágóm :D

2013. máj. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak ilyenek az egyik pénzzel huzott le, a másik pedig a laptopomat tarhálta el. Mocskos b.üdös cigányok...
2013. máj. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!