Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet tenni valamit? (többi lent)

Lehet tenni valamit? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.A párom egyik ismerősének( nem barát)beteg lett a nagyija.Olyan betegsége van,hogy nem beszámítható,magára veszélyes lehet.Volt kórházban,de hazaengedték,mert nem tudtak vele már mit kezdeni :( most a fiánál és az unokájánál lakik,de csak mert kell a nyugdíja a nagyinak....most elegük lett és vissza akarják engedni a saját lakásába,mondván csak nem lesz baja,megbeszélték vele, de valahogy úgy szeretnék a dolgot intézni,hogy a nyugdíját azért eltudják venni tőle.Engem totál kiborít ez a dolog,sajnálom a nénit,és féltem is.Voltak már vakmerő és veszélyes dolgai is és ha egyedül marad szerintem a hónapot nem éli túl.

A kérdésem az lenne,kihez,milyen hatósághoz lehetne fordulni,hogy vigyék el a nénit valami olyan helyre ahol biztonságban van? Hogy lehet az,hogy nem helyeztek ki gyámot mellé???



2013. okt. 16. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Semmi közöd az egèszhez, törödj a magad dolgával.
2013. okt. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Esetleg a Családsegítő vagy az Önkormányzat Szociális osztálya tud valamit tenni.
2013. okt. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1-es...remélem egyszer veled is annyira fognak foglalkozni majd mint te másokkal...köszönöm,de kár volt ezért fáradnod a válaszírással,foglalkozhattál volna a saját dolgoddal :(
2013. okt. 16. 22:27
 4/6 A kérdező kommentje:
2-es ,neked köszönöm.
2013. okt. 16. 22:27
 5/6 Dudok Andrásné ***** válasza:
100%
Hát lehet szolni a szoc. osztályra,de a család gondját nem fogják megoldani.Vagy szoc. otthon, de oda kell a nyugdija a néninek és még lehet, hogy több száz ezret be is kell előre fizetni és van e hely?Van ugymond a korházakban utógondozó is, de az is fizetös és ott sem maradhat évekig.Én anyukámhoz, hogy a saját otthonában legyen 24orában odaköltöztettem ápolót és 5 évig minden jóval elláttuk a nyugdiján felül is.A jo szomszédok is sokat segitettek. Sok -sok ilyen ember kellene, mint te!!!!
2013. okt. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Sajnos fizetni biztos nem fognak azért,hogy a néninek jobb legyen. :( az lenne a jó ha valamilyen hatóság venné gyám alá és ök helyeznék el a nyugdíja fejében valahol akkor biztonságban lehetne a néni.A néninek van egy lakás,esetleg azt belehetne számítani ha valamilyen öregek otthonába menne be.Csak az a baj,hogy a néni azt csinál( részben persze) amit a fia mond neki..tehát ha ö nem akarja,hogy a néni bemenjen akkor a néni nem fogja a papírt aláírni...ehhez kéne a hatóság.Szerintem megpróbálkozok a családsegítőknél,ha segíteni nem is tudnak,de hátha van valamilyen ötletük mit lehetne tenni.

Köszönöm az értelmes,segítőkész válaszokat :)

2013. okt. 17. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!