Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni? Már nem...

Mit tudnék tenni? Már nem bírom, el akarok innen menni! FONTOS!

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves húgom, ő valahogy mindig jobban el volt kényeztetve mint én. Nagyjából 1 éve van barátja, és a srác minden hétvégén, volt hogy hétköznaponként is nálunk volt, volt hogy 2 hónapig haza se ment, a szüleim mégsem szóltak érte semmit. A tesóm nem járt be suliba, most kirúgták, nem szóltak ért semmit. Aztán a tesóm barátja rosszat mondott anyukámnak, amiért nem jöhet ide, volt hogy tesóm hónapokig nem jött haza, csak annyira hogy elvitt néhány ruhát meg kaját, és ment is vissza. Mikor nem volt itthon a szüleim mondták hogy jajj majd elbeszélgetünk a fejével, az annyi lett hogy anya mondta neki hogy ne vigyen el kaját (a srác anyja nem nagyon törődik a gyerekével) A tesóm kb. egy hónapnyi ott tartózkodás után haza "talált", most ő a jó gyerek, mert felporszívózott, holott én azt szinte minden nap megcsinálom, és fel is mosok. Azt mégse veszi észre senki, én mindig lustának voltak valamiért elkönyvelve. A tesóm ha mondta hogy telefont, vagy bármi mást akar,(a telefont az első héten oda adta valakinek valamiért cserébe - ami 35 000 körül volt, vagyis a telefon) egyből megkapta, volt hogy suliból jöttem haza, ő meg pont fejfájás miatt ment orvoshoz apával az én ruháimban, apám nem szólt semmit csak hogy maradjak csöndben (azokat a ruhákat azóta se láttam), volt hogy tesóm kitalálta hogy elvettem valamijét - ami nem volt igaz - na az egész család bejött feltúrni a szobám, utána én tettem rendet, az ajtómat szó szerint leszedte a helyéről hogy véletlen se "dugjak el" semmit, volt hogy arra jöttem haza hogy a tesóm szó szerint kirámolta a szobám, úgy hogy parfüm, ruha, smink, ékszer, mindent ellopott, mégis én lettem felpofozva, mert mertem érte szólni. Most a tanulás mellett dolgozok is, de minden nap megkapom hogy alig keresek, adjak haza pénzt (mindig adtam a fizetésemből), de elvárnák hogy az egészet adjam oda, de nekem abból kell ruhát és mindent megvennem, de erre nem gondolnak. Ha lenne hová költöznöm, már mennék is, de sajnos nincs hova. Tesóm elég nagydarab, úgy 65 kg körül lehet, én nagyjából 43-45. Volt hogy nem vettem számítottam rá és valamiért nekem jött, az hogy ömlött a számból a vér, nem zavart senkit, ahogy az sem hogy a szám 1 hétig lila és fekete volt, és fel volt dagadva, holott apám látta hogy nézek ki, tesómnak egy büdös szót nem szólt hogy mit képzel, halál nyugiban ült kint tovább, és én lettem leszidva. Nem szeretek itt lakni, engem mindig csak bántottak, vagy szavakkal, vagy tettekkel. Tesóm 13 éves kora óta dohányzik, azóta nem szűz, volt hogy a drogot is kimutatták nála. Nem állunk rosszul anyagilag hogy dolgoznom kell, csak nekem kell megvennem magamnak mindent. Bocsi hogy hosszú... egyedül talán a kereszt szüleimhez tudnék költözni, de náluk sincs nagyon hely...


19L


2013. okt. 6. 13:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Pont a lényeget nem írod, hogy TE hogy állsz anyagilag? Van állandó munkád, tartalék pénzed, barátod/barátnőid, akikkel összebútorozhatnál? Ha van fizetésed, esetleg diák jogviszonyod, megpróbálhatnád a kollégiumot, vagy albérletben egy szobán osztozni valakivel...

Így csak vaktában lövöldözök.

2013. okt. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Itt az ideje, hogy albérletbe menj. Nézz körül, hátha van olyan barátnőd, aki szívesen társulna veled, s akkor nem kell olyan sokat fizetni.
2013. okt. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A 2 éves párkapcsolatom pár hónapja ért véget, kolesz sajnos nincs, ahogy olyan barátnőm sem, aki el tudna költözni.
2013. okt. 6. 13:36
 4/13 anonim ***** válasza:
ha keresel, akkor ne haza adj pénzt, hanem keress albérletet valakivel közösen!
2013. okt. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szegeny te :o :(

Nincs valami baratno akivel alberletbe mehetnel? :(

2013. okt. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell feltétlenül barátnővel összepakolni.Meghirdeted,vagy szétnézel a hirdetések között,biztos találsz olyat,hogy valaki lakótársat keres.

Nézz utána neten,és költözz,amilyen hamar csak tudsz.

2013. okt. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 acelsziv ***** válasza:
100%
Mindenképp oldd meg a költözést, mert előbb -utóbb be fogsz kattanni. Ha legközelebb tesó neked megy- azonnal látlelet és mehet a feljelentés. Lehetőleg értéket ne tarts otthon. Nincs nagyszülő, barátnő, akinél meghúzhatnád magad?
2013. okt. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Önkormányzati egyszobás lakás esetleg? Fenn tudnád tartani? VAn ilyen lehetőség a városodban?
2013. okt. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyszüleim sajnos már nincsenek, se ilyen önkormányzati lakás..
2013. okt. 6. 13:48
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz? Nagyobb városokban a fiatalok rendszeresen társbérletbe mennek. Kivesznek egy kis lakást, néha ketten alszanak egy szobában, de mindenki olcsón megússza.

Ha a testvéred úgyis elveszi a cuccaidat, a helyedben eladogatnám őket, és az ebből összekuporgatott pénzből összeszedném a kauciót, aztán húznék is el.

Vagy a kereszt szüleid is jók lennének addig, még ha csak egy kempingágyat is raknak le a konyhában... keveset kellene fizetned, több pénzed lenne társbérletre.

Kitartást.

2013. okt. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!