Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek kell eltemettetni...

Kinek kell eltemettetni anyámat ha csak negatív örökség van utána? Ha nem veszem át a levelet az önkormanyzat gondolom eltemetteti. Vagy vegyem át és írjam meg hogy érdemtelen ra?

Figyelt kérdés
Szerződést hamisított a nevemben hitelnél és egyéb gaztettei 20 éve nem alltam szoba vele
2013. okt. 18. 16:24
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Linkeltem mar en is neki, de nem vette a faradtsagot, hogy megnezze, hogy mukodik. Csak a szaja volt nagy...
2013. okt. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

z az "érdemtelenség"-re vonatkozó törvény egy nagy baromság. Az ém anyám nem tört az életemre, csak épp pár hónapos koromban lelépett és lepasszolt a rokonaimnak, akik helyette felneveltek.

Nem ismerem, azt sem tudom, éle-e még. Én már 40 elmúltam, én ugyan el nem temettetném! Rohadtul nem érdekelne az egész.

2013. okt. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
beinjekciózzák valamivel amitől zombi lesz s gyalog elmegy szegedre
2013. okt. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Felboncoltak igy mar nem kell senkinek még a z setemknek se
2013. okt. 19. 18:08
 35/39 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy az akadály lenne. Nem tudom, honnan veszed. Megkérdeztél egyet is?
2013. okt. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Köztemetés

A halálesetről való tudomásszerzést követően az eljáró szerv megvizsgálja, hogy van-e, illetőleg fellelhető-e az elhunyt személy eltemettetésére köteles személy [1999. évi XLIII. törvény 20. § (1) bek.]. [R.34. § (1)]


A haláleset helye szerint illetékes települési önkormányzat polgármestere önkormányzati hatáskörben - a halálesetről való tudomásszerzést követő huszonegy napon belül - gondoskodik az elhunyt személy közköltségen történő eltemettetéséről, ha

nincs vagy nem lelhető fel az eltemettetésre köteles személy, vagy

az eltemettetésre köteles személy az eltemettetésről nem gondoskodik. [Szt. 48. § (1)]


Amennyiben az eltemettetésére köteles személy fellelhető, határidő tűzésével fel kell szólítani, hogy gondoskodjék az elhunyt személy eltemettetéséről. [R.34. § (2)]


Az elhunyt személy elhalálozása időpontjában fennálló lakóhelye szerinti települési önkormányzat a köztemetés költségét haláleset helye szerint illetékes települési önkormányzatnak megtéríti. A megtérítés iránti igényt a köztemetés elrendelésétől számított egy hónapon belül kell bejelenteni. [Szt. 48. § (2)]


Az elhunyt személy utolsó lakóhelye szerinti települési önkormányzat

a) a költségeket hagyatéki teherként a területileg illetékes közjegyzőnél bejelenti, vagy

b) az eltemettetésre köteles személyt a köztemetés költségeinek megtérítésére kötelezi. [Szt. 48. § (3)]


A köztemetés költsége magában foglalja az egészségügyi intézményben végzett halottkezelési tevékenység és a halottszállítás díját is. [R.34. § (3)]


A települési önkormányzat a rendeletében szabályozottak szerint a megtérítési kötelezettség alól részben vagy egészben különös méltánylást érdemlő körülmények fennállása esetén mentesítheti az eltemettetésre köteles személyt. [Szt. 48. § (4)]


[link]

Köztemetés bekezdés...


egyébb: ujabb 2013-as határozat:

Ha valakinek nincs pénze eltemettetni a hozzátartozóját, akkor igényelhet úgynevezett köztemetést. Ilyenkor az önkormányzat megelőlegezi a legolcsóbb szertartás költségeit, amit azonban a gyászoló családnak később vissza kell fizetni. Januártól lehetőség lesz szociális temetésre is, melynek költségeit (bizonyos feltételek teljesülése esetén) az állam magára vállalja.


Ingyen temettet, aki maga ássa a sírt.

[link]


A szociális temetés formáját vezetné be a kormány, amelyben az eltemettető személyes közreműködést kell vállaljon.

A javaslatot a temetkezési törvény módosításával együtt fogadnák el és várhatóan januártól lépne életbe. A teljesen ingyenes temetkezési formát az elhunyt hozzátartozói kérhetik az utolsó lakhely szerinti önkormányzattól.

[link]

2013. okt. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
16%
ez nem magyar beszéd
2013. okt. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:
Felhivtam igen
2013. okt. 19. 18:28
 39/39 anonim ***** válasza:
27%
és ha a saját siromat ásom meg foglalják a helyet?
2013. okt. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!